نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507653
معاون شرکت مخابرات؛
۷۰ درصد مکالمات تلفنی ایرانیها زیر یک دقیقه است
بخش دانش و فناوری الف،11 شهریور96
معاون شرکت مخابرات ایران با اشاره به هزینه ۴.۵ تومانی هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت در کشور، گفت: ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران زیر یک دقیقه است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تغییر مدل مصرف تلفن با روی کار آمدن تلفن همراه اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که بالغ بر ۷۰ درصد مکالمات تلفن ثابت در ایران، زیر یک دقیقه است و با توجه به تعرفه گذاری صورت گرفته برای تلفن، در این بخش گرانی اتفاق نیافتاده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که در مکالمات تلفن همراه، کاربر به ازای هر دقیقه به طور متوسط ۶۰ تومان پرداخت می کند و مدت زمان بیشتری نیز مکالمه می کند.

زارعیان گفت: هزینه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت، ۴.۵ تومان است. با وجود این حداقل هزینه، بازهم مشترکان برای پرداخت صورتحساب تلفن ثابت، اعتراض دارند.

وی از برنامه ریزی برای حذف قبوض کاغذی ظرف ۸ ماه آینده خبر داد و گفت: از این ماه، اعلام صورتحساب قبوض تلفن ثابت، به صورت یکماهه خواهد شد. این موضوع با هدف اطلاع رسانی به مشترکان صورت می گیرد و به این معنا نیست که قصد داشته باشیم در عرض یک ماه، ارتباط مشترکان را قطع کنیم.

زارعیان توضیح داد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قبوض تلفن ثابت مشترکان اعتباری درصورتی که در ۲ دوره به ۲۰ هزار تومان و برای مشترکان دائمی به ۳۰ هزار تومان برسد، مخابرات مجاز به قطع ارتباط مشترک خواهد بود اما فعلا تصمیمی برای قطع ارتباط مشترکان با این میزان بدهی، از سوی مخابرات وجود ندارد.

وی گفت: در همین حال در برنامه داریم که سرویس پرداخت قبوض تلفن را به سمتی ببریم که با توافق با بانک، قبض تلفن مشترکان بدون دریافت صورتحساب، به صورت اتوماتیک از حساب بانکی شان پرداخت شود.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ مکالمات تلفنی
 
گویا
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۵:۱۳:۰۴
فردا صبح از خواب بیدار می شویم می بینیم حساب بانکی مان خالی شده است. جویا می شویم می گویند بابت قبض تلفن بوده!!!

خودمان حی حاضر هستیم زورمان به مخابرات نمی رسد وای به حال روزی که خودشان از حساب مان برداشت کنند!!! (4542941) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۹:۲۹:۰۲
تاکنون فیش کاغذی تلفن ثابت به همون آدرس محل نصب ارسال میشه و توسط هر کسی هم که ساکنه (حتی اگر خط تلفن هم به نامش نباشه) پرداخت میشه و خط تلفن هم قطع نمیشه ولی در موارد پر شماری مثل خط تلفن خود من که بعد از 10 سال هنوز هم بنام سازنده و فروشندۀ لجباز ملک میباشد (علیرغم تسویه حساب نهائی در همون 10 سال پیش !!!!) ، تکلیف پیامک و پرداخت فیش مجازی که قاعدتا به موبایل وی ارسال خواهد شد چیست ؟!؟!؟!؟!؟
طبیعیست که برای اینگونه اشخاص مردم-آزار ، پرداخت هزینه و یا حتی قطع و وصل خط هم اصلا عین خیالشون نخواهد بود !!!!! ؛
درحالیکه درمورد تلفن موبایل چنین مشکلی وجود نداره زیرا روی صفحۀ نمایشگر تلفن (در دست هر کسی که باشه) ثبت و طبیعتا پرداخت میشه ؛ (4543197) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.