توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407456
نظامیان آمریکا در کره جنوبی مستقر می شوند
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
استقرار نُه ماهه یک یگان چرخشی ارتش آمریکا در کره جنوبی در راستای ادامه حضور این کشور در ورای مرزها به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، استقرار نُه ماهه یک یگان چرخشی ارتش آمریکا در کره جنوبی در راستای ادامه حضور این کشور در ورای مرزها به طور رسمی آغاز شد.

از زمان پایان جنگ دو کره در اوایل دهه ۱۹۵۰ میلادی، آمریکا حدود ۲۵۸ هزار نیروی نظامی خود را در کره جنوبی مستقر کرد و سیستم چرخشی جدید- که استقرار یگان مذکور سومین بخش آن است- برای حفظ نظامیان آمریکا در پایگاههای نظامی خارجی به مرحله اجرا درآمد.

رهبری نظامی آمریکا با این تاکتیک موافق است؛ زیرا به نیروهای نظامی اجازه می دهد که بطور همزمان هم آموزش ببینند و هم مستقر باشند که این امر آمادگی در برابر حمله کره شمالی را افزایش می دهد.

سرلشگر «تئودور مارتین» فرمانده لشکر دوم پیاده نظام آمریکا گفت که وی «به شدت نگران» فعالیتهای تسلیحاتی کره شمالی از جمله ۲۰ آزمایش موشکی در سال جاری و دو انفجار اتمی زیر زمینی است. مارتین تأکید کرد که فعالیتهای تسلیحاتی کره شمالی نشاندهنده لزوم آموزش مناسب نیروهای نظامی آمریکا پس از استقرار یافتن آنهاست.

در ماه سپتامبر آمریکا در واکنش به انفجار بمبهای اتمی توسط کره شمالی، دو بمب افکن «بی-۱» را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورد. بمب افکنهای واشنگتن ابتدا توسط هواپیمای نیروی هوایی ژاپن و سپس جتهای جنگنده کره جنوبی اسکورت شدند.

دریاسالار «هری هریس» رئیس فرمانده پاسفیک آمریکا مدعی شد که «این پروازها نشاندهنده اتحاد و همبستگی میان کره جنوبی،‌ آمریکا و ژاپن برای مقابله با اقدامات تحریک آمیز و بی ثبات کننده کره شمالی است».  

در مقابل، خبرگزاری مرکزی کره وابسته به پیونگ یانگ در بیانیه ای گفت که «آنها [آمریکا، ژاپن و کره جنوبی] در مورد کفایت توانایی بمب افکنهای بی-۱ برای نبرد در یک جنگ اتمی بلوف می زنند».
 
کلمات کلیدی : آمریکا ،کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.