توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397151
زنگنه: تصمیم اوپک استثنایی بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
وزیر نفت تصمیم اخیر اوپک در کاهش سقف تولید نفت را بسیار مهم و تضمین کننده حیات آن دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیژن نامدار زنگنه در ارتباط تلفنی با بخش خبر بامدادی شبکه یک سیما گفت: قرار شد سقف تولید اوپک کاهش پیدا کند که علامت بسیار مهمی به بازار است.

وی افزود: اینکه میزان کاهش تولید چگونه میان اعضا تقسیم شود به بررسی های کمیته کارشناسی سطح بالایی بستگی دارد که نظر اعضا را جمع آوری می کنند و بعد پیشنهاد خود را به اجلاس وزیران اوپک ارائه خواهند کرد.

زنگنه همچنین اظهارداشت : به هر حال این تصمیم ، موفقیت به حساب می آید و برخورد ان در بازار هم مثبت بود و در چند دقیقه دو دلار به قیمت نفت اضافه شد و فکر می کنم وضع بازار مستحکم و بهتر شود.

وزیر نفت افزود : با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و برآورد افزایش تقاضای نفت در سال آینده در تعدیل قیمت ها موثر خواهد بود.

زنگنه افزود: در این مدت هم اوپک مقرر کرد دبیرخانه و کمیته کارشناسی با تولیدکنندگان عمده غیراوپک هم تماس داشته باشند و آنها را همراه کنند تا برای تثبیت بازار ، کاهش تولید داشته باشند که علائم مثبتی از برخی از آنها دریافت کرده ایم و امیدواریم به آنچه که گفته اند عمل کنند.

وی درباره اینکه چه کشورهایی بیشترین کاهش سقف تولید نفت را خواهند داشت ، گفت: این مقدار را باید کمیته کارشناسی اعمال کند و به هر حال هرکه بامش بیش برفش بیشتر.

وزیر نفت درباره پیش بینی اش از آینده بازار نفت افزود: پیش بینی بسیار دشوار است چون عوامل بسیار متعدد اقتصادی، سیاسی و روانی بر بازار اثر می گذارد اما به هر حال مهمترین عامل تاثیرگذار در بازار ، وضع عرضه و تقاضاست و توازن میان عرضه و تقاضا وضع قیمت را بهتر می کند.

زنگنه گفت: ابزار اوپک برای مدیریت این است که مدیریت طرف عرضه را به گونه ای داشته باشد که کاهش عرضه رخ دهد.
 
کلمات کلیدی : نفت، اوپک، زنگنه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.