توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476351
واکنش مرکل به انتقادهای ترامپ از رشد اقتصاد آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸
صدراعظم آلمان انتقادهای دونالد ترامپ از کشورش درخصوص مازاد تجاری‌اش را رد کرده و نسبت به آن واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از آنکه دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا به مقام‌های اتحادیه اروپا گفت: آلمان در زمینه تجارت بسیار بد عمل می‌کند و بیش از حد به آمریکا خودرو می‌فروشد نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد.

مرکل به خبرنگاران گفت: در نشست گروه هفت در سیسیل به ترامپ توضیح داده که علت برتری تجاری آلمان به سبب فاکتورهایی خارج از کنترل این کشور است و در عین حال تاکید کرد که آلمان به میزان زیادی در آمریکا سرمایه گذاری مستقیم و اشتغال زا دارد.

مرکل و ترامپ برای ایجاد یک گروه کاری که تبادل اطلاعات در زمینه روابط اقتصادی دوجانبه انجام دهد، توافق کردند.

مقام‌های آلمان می‌گویند این اقدام هدفش پیشگیری از هرگونه اقدامات تنبیهی واشنگتن براساس تصویری ناکامل از روابط دو طرف است.

روز جمعه رسانه‌های آلمان گزارش دادند: ترامپ در نشستی خصوصی با روسای کمیسیون و شورای اروپا در روز پنجشنبه شدیدا از آلمان انتقاد کرده است.

رسانه اشپیگل آلمان گزارش داد، ترامپ به یونکر و تاسک گفته است: فقط نگاه کنید که آلمان چقدر و چند میلیون خودرو در آمریکا می‌فروشد. این وحشتناک است و ما جلوی آن را خواهیم گرفت.
 
کلمات کلیدی : مرکل + ترامپ + اقتصاد آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.