توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456759
روحانی، فردا به مسکو می رود
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران فردا دوشنبه در راس هیئتی بلندپایه به روسیه می‌رود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران فردا به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین همتای روسی خود عازم مسکو می‌شود.

تعدادی از وزرا، معاونان و مشاوران رئیس‌جمهور، روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

روحانی در این سفر مذاکرات دوجانبه‌ای را با همتای روسی خود و مقامات بلندپایه این کشور درباره موضوعات مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد داشت و اسناد و موافقت‌نامه‌های متعدد همکاری نیز در حوزه‌های حقوقی و قضایی، راه و شهرسازی، فناوری و ارتباطات، نیرو و انرژی، استاندارد، ورزش و... بین مقامات دو کشور به امضا خواهد رسید.

در این سفر، بازرگانان و فعالان اقتصادی نیز جلسه مشترک و مذاکرات متعددی در حوزه‌های مختلف خواهند داشت و موافقت‌نامه‌هایی نیز برای همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور به امضا می‌رسد.

بررسی، ادامه و توسعه همکاری‌ها میان تهران و مسکو در سطوح دوجانبه و نیز تعامل قدرت‌های اصلی منطقه برای ارتقاء ثبات و امنیت منطقه‌، همکاری‌های چندجانبه و بین‌المللی، مقابله با تروریسم و سایر تهدیدات منطقه‌ای و... از اصلی‌ترین محورهای مذاکرات روسای جمهوری ایران و روسیه خواهد بود.

رؤسای جمهوری دو کشور طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید 8ملاقات به‌صورت دوجانبه و یا در حاشیه نشست‌های بین‌المللی داشته‌اند و همچنین تبادل هیئت‌های عالی‌رتبه بین دو کشور، مناسبات فی‌مابین را در مسیر راهبردی قرار داده است.
 
 
کلمات کلیدی : ایران+روسیه+سفر روحانی به مسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.