توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381356
آمریکا به دنبال تعلیق فروش سلاح به عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲
پل رایان رییس مجلس نمایندگان در کنگره آمریکا اعلام کرد که درصدد به تعلیق درآوردن قرارداد فروش ۱.۱۵ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان است.

به گزارش ایرنا، رایان در گفت وگو با مجله فارین پالیسی این مطلب را ابراز داشت.
وی گفت در نظر دارد با ائتلاف در بردارنده سی نفر از نمایندگان دو حزب دمکرات و جمهوری خواه امکان پیشگیری از تحقق یافتن این قرارداد را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

وی توضیح داد: عربستان شریکی است که نمی توان به آن اعتماد کرد و در زمینه احترام گذاشتن به حقوق بشر بدنام است و ما نباید در فروش فناوری پیشرفته به آنان عجله کنیم و در مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه مشارکت کنیم.

از سوی دیگر مجله فارین پالیسی خاطرنشان کرد: برای رایان کارشکنی در توافق به دست آمده میان واشنگتن و ریاض کار سخت و دشواری است به ویژه آنکه شرکت ژنرال دینامیک General Dynamics به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان در زمینه ساخت تجهیزات نظامی و ماهواره ای یکی از طرف های این قرارداد محسوب می شود.

انتظار می رود عربستان در چارچوب قرارداد مورد تایید وزارت خارجه آمریکا در اوایل هفته جاری به ۱۳۰ تانک مدل أبرامز و ۲۰ زره پوش و سایر تجهیزات نظامی دست یابد.

نمایندگان کنگره آمریکا کمتر از ۳۰ روز فرصت دارند تا مانع از اجرای این توافقنامه شوند و این تصمیمی است که به ندرت از سوی کنگره آمریکا در مورد قراردادهای تسلیحاتی اتخاذ می شود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+فروش سلاح+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.