توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505952
نصب 1000 دوربین ثبت تخلف در راه های شریانی کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت :همه راههای شریانی کشور به دوربین ثبت تخلفات تا سال 1398 تجهیز می شوند و تاکنون یکهزار دستگاه دوربین ثبت تخلف در راه های شریانی کشور نصب شده است.

به گزارش ایرنا، داود کشاورزیان افزود: طبق برنامه قرار است همه راه‌های شریانی کشور به دوربین ثبت تخلف مجهز شوند.
خبرنگار ما افزوده است : اکنون طول راه های شریانی کشور که 75 درصد ترافیک راه های کشور را به خود اختصاص داده 34 هزار کیلومتر است.
کشاورزیان ضمن یادآوری اینکه سال گذشته 600 دستگاه دوربین ثبت تخلف در راه‌های شریانی کشور نصب شد، گفت: امسال نیز همه دوربین های مورد نیاز در این راه‌ها نصب خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، یکی از اولویت‌های این سازمان، بحث ارتقای ایمنی جاده‌ها است که اینگونه برنامه‌ها می‌تواند باعث ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی شود.

کشاورزیان گفت: حدود 500 میلیارد ریال اعتبار امسال برای ارتقای جاده‌های استان زنجان از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

وی یادآور شد: روند نوسازی ناوگان فرسوده در کشور در دست اجراست و مالکان خودروهای بیش از 35 سال عمر، باید نسبت به نوسازی خودروی خود با تسهیلات 9 درصدی اقدام کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: یکی از فاکتورهای مهم در روند اجرایی سازی طرح مزبور، بحث واقعی شدن قیمت سوخت است ، زیرا چنانچه این موضوع تحقق نیابد، مالکان خودروهای فرسوده رغبت چندانی برای انجام این کار نخواهند داشت.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: نوسازی ناوگان بخش حمل و نقل کشور از محل ماده 12 بوده و بخشی از هزینه‌های نوسازی نیز توسط وزارت نفت پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید ابزاری برای ترغیب صاحبان خودروهای فرسوده برای نوسازی خودروی خود وجود داشته باشد که یکی از این ابزارها می‌تواند اضافه کردن هزینه خودروهای فرسوده متناسب با سوخت مصرفی و آلودگی در محیط زیست باشد.
 
کلمات کلیدی : دوربین ثبت تخلف+پلیس راه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.