توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505150
رئیس مجلس پاکستان: اگر غلطی از آمریکا سر بزند، پاکستان را به قبرستان سربازانش تبدیل می‌کنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۷
رئیس مجلس سنای پاکستان در پاسخ به تهدیدات ترامپ علیه این کشور اعلام کرد: اگر غلطی از سوی آمریکا سربزند، پاکستان را به قبرستان سربازانش تبدیل می کنیم.

به گزارش تسنیم به نقل از ای آر وای نیوز، دکتر رضا ربانی  رئیس مجلس سنای پاکستان و عضو ارشد حزب مردم این کشور در پاسخ به اتهامات  ترامپ اعلام کرد: اگر غلطی از سوی آمریکا سر بزند پاکستان را به قبرستان سربازانش تبدیل خواهیم کرد. 

وی ترامپ را تهدید کرده و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا نباید پاکستان را مانند کشورهای ضعیفی که نیروهایش آنجا را اشغال کردند، بداند.

رئیس مجلس سنای پاکستان با اشاره به اینکه بعنوان یک شهروند پاکستانی سخن می‌گویم اضافه کرد: اگر آمریکا قدمی کج در خاک پاکستان بردارد باید به فکر جمع کردن جنازه سربازانش باشد، با این حال اگر مشتاق است تا سخنان مرا تجربه کند رسما به آنها خوش‌آمد می‌گویم.

دکتر ربانی در جلسه سنای پاکستان تصریح کرد: «خواجه آصف» وزیر خارجه پاکستان باید هرچه سریعتر سفرش به آمریکا را لغو کرده و برای پاسخی محکم و کوبنده به تهدیدات بی‌اساس ترامپ راه حلی پیدا کند.

او با انتقاد از سفر خواجه آصف به عربستان افزود: وزیر خارجه باید موقعیت‌شناس باشد، در حال حاضر شرکت در مجلس سنا و موضع‌گیری مناسب نسبت به بیانات بی‌اساس ترامپ اولویتش نسبت به سفر عربستان بسیار بیشتر بود. 

ترامپ پاکستان را متهم کرده بود که به تروریست‌ها پناه می‌دهد و تهدید کرده بود که کمک‌های مالی و اقتصادی خود به این کشور را قطع خواهد کرد. 

سیاستمداران پاکستانی نسبت به تهدیدات ترامپ واکنش نشان داده و آن را بی‌اساس خوانده بودند.

روز گذشته آصف علی زرداری رئیس‌جمهور سابق پاکستان نیز ترامپ را تهدید کرده و گفته بود: او باید مراقب سخنانش باشد اینجا افغانستان نیست.
 
کلمات کلیدی : پاکستان+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.