نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415051
نجفی: پایداری برجام منوط به اقدام متقابل کشورهای ۵+۱ است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴
سفیر و نماینده دایم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران انجام تعهدات سایر طرف‌ها را به دقت زیر نظر دارد.

به گزارش ایسنا، رضا نجفی عصر روز  پنج‌شنبه (امروز) در جریان برگزاری نشست فصلی ماه نوامبر شورای حکام که هم‌اکنون در وین در حال برگزاری است، با اشاره به ادامه اجرای برجام از سوی ایران که برای چندمین بار مورد تایید آژانس قرار گرفته است، گفت: اجرای تعهدات سایر طرف‌های برجام همچنان رضایت‌بخش نیست.

نماینده ایران همچنین تاکید کرد: ایران به اجرای تعهدات خود ادامه می‌دهد و در عین حال اجرای تعهدات سایر طرف‌های برجام را به دقت زیر نظر دارد.

وی افزود: برجام بر رفع جامع همه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل و تمام تحریم‌های مرتبط هسته‌ای یک‌ جانبه و چند جانبه که باید به همکاری بیشتر با ایران در تمام زمینه‌ها بدون هر گونه مانعی منجر شود، تصریح دارد. کشورهای ۱+۵ مسئولیت روشنی در اجرای برجام «با حسن نیت و در فضایی سازنده، بر اساس احترام متقابل و با پرهیز از هرگونه اقدام ناسازگار با متن، روح و نیت برجام که اجرای موفق آن را تضعیف کند»، بر عهده دارند.

نجفی در ادامه افزود: گزارش اخیر مدیر کل آژانس به روشنی نشان می‌دهد که همه اقدامات مرتبط هسته‌ای به طور کامل از سوی ایران انجام شده‌اند.

او همچنین گفت: در خصوص آب سنگین اضافی تنها تعهد مصرح در برجام آن است که این مقدار برای صادرات به بازارهای بین‌المللی عرضه شود. ایران اخیرا آمادگی خود را برای تحویل آب سنگین تولیدی اضافی خود که دارای بالاترین استاندارد کیفی است، به خریداران بین‌المللی اعلام داشته است.

نماینده دائم ایران در خاتمه سخنرانی خود به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و با اشاره به عدم الحاق رژیم اسرائیل به معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاح هسته‌ای، برنامه مخفیانه هسته‌ای نظامی این رژیم را بزرگ‌ترین تهدید علیه صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای دانست.
 
کلمات کلیدی : برجام+نجفی+۵+۱
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۲۳:۴۹:۴۶
بنده خدا گزارش باید راجع به تعهدات اونا باشه ما که معلومه انجام دادیم (4020739) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.