نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305855
مکالمه طنز‌آمیز ظریف و لاوروف در وین
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴
وزرای خارجه ایران و روسیه در حاشیه نشست وین درباره سوریه، چند جمله طنزآمیز درباره مذاکرات هسته‌ای بیان کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرنگار راشاتودی گزارش داد وزرای خارجه ایران و روسیه در حاشیه نشست وین درباره سوریه، چند جمله طنزآمیز درباره مذاکرات هسته ای ایران بیان کردند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی راشاتودی گزارش داد در حالی که بازیگران بیشتری برای شرکت در نشست وین درباره بحران سوریه وارد این شهر می شوند سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، قبل از نشست وین با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، دیدار دوجانبه داشت و در بخشی از این دیدار دو طرف جملاتی طنزآمیز درباره مذاکرات هسته ای ایران بیان کردند که البته عامل اصلی این گفتگوی طنزآمیز هم برگزاری مذاکرات هسته ای ایران در سه هتل شهر وین بود.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه روسیه خطاب به محمد جواد ظریف گفت « شما باید احساس نوستالژیکی درباره وین داشته باشید.»

ظریف در پاسخ گفت: «نه درباره این هتل»

سرگئی لاوروف در ادامه گفت: «شما کوبرگ را دوست ندارید؟»

وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سئوال لاوروف جمله ای را بیان کرد که قابل شنیدن نیست اما با خنده شدید لاوروف مواجه شد.

لاوروف در ادامه گفت: من فکر می کنم فن آوری های نوین در این هتل هم می توانند در دسترس باشند. که این جمله با خنده ظریف و لاوروف مواجه شد.

وزیر خارجه ایران هم گفت فن آوری های مدرن در هر جایی هستند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی راشاتودی گفت مرکز اصلی برگزاری مذاکرات دوجانبه و چندجانبه درباره بحران سوریه در وین پایتخت اتریش « هتل امپریال» است. البته مذاکرات درباره بحران سوریه تنها در محل هتل امپریال برگزار نمی شوند بلکه در هتل های دیگر در وین از جمله هتل «بریستول» هم بخشی از این مذاکرات دوجانبه و چندجانبه برگزار می شوند که تنها پنج دقیقه با هتل امپریال فاصله دارد.
 
کلمات کلیدی : لاوروف، ظریف
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۴:۱۴:۴۶
ما که چیزی سر در نیاوردیم .خبررسانی ها شما خودش خنده داره . (3288209) (alef-13)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۵:۰۴:۰۳
چشم نخورند این هتلدار های اطریشی که در این وانفسای کاهش تعداد گردشگر های بین المللی ، سریال نشست های سران برجستۀ کشورهای دنیا بصورت پیاپی و یکی پشت سر دیگری به نوبت ، میان همۀ هتل های وین تقسیم شده و داره برگزار میشه ؛
تغاری بشکند و .....!!! ؛
درآمد های هزاران دلاری بابت یک شب - سوییت – نفر ، بعلاوۀ خورد و خوراک و اتاقهای کارشناسان و همراهان و محافظین و خبرنگاران و..... !!!! ؛ (3288270) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۱:۱۰:۰۲
فکر میکنم نکته فن اوری های مدرن مربوط به دستگاههای شنود و جاسوسی باشه که قبلن معلوم شد اسراییل کارگذاشته بود در طی مذاکرات هسته ای! (3288741) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.