توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444554
وزیر رفاه: تکه‌پاره شدن نظام رفاه را مصلحت نمی‌دانم/ نگرانم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز تاسف و نگرانی از جدا شدن سازمان بیمه سلامت از این وزارتخانه گفت: مردم در این میان آسیب می‌بینند و حوزه رفاه هرجا که هست نباید تکه پاره شود.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در سیزدهمین اجلاس سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه نباید عده‌ای را له کنیم تا به هدفی برسیم، گفت: هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و روش رسیدن به اهداف نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

وی افزود: در بیمه سلامت شما دیده نشدید، کارهای بزرگتان دیده نشد. ما وظیفه نداریم به خاطر دیده شدن آن چیزی را که فکر می‌کنیم درست است، دیگران را له کنیم. این عمل انقلابی و میراث امام نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بی‌اخلاقی زرنگی نیست، گفت: امروز له کردن، زرنگی شده است. اتهام زدن زرنگی نیست. زرنگی این است که توانمندی‌های خود را طوری بکار گیرید که دست دیگران را بگیرید. امروز قوی بودن در تخریب کردن نیست. تاخت و تاز ابزار دیگر نیست و اگر به خاطر یک منفعت بزرگ سکوت کردی، قوی هستی.

ربیعی ادامه داد: کار درست وظیفه ماست و آنچه را که فکر می‌کنیم درست است باید صادقانه دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اعتقادم بر حفظ اصل نظام بیمه است، عنوان کرد: بنیادهای رفاهی باید بر اساس بیمه‌ها شکل گیرند و متاسفم امروز بخشی از بیمه‌ها را به سمت تجربه تلخ تکه پارگی می‌برند. امروز دنیا به سمت تجمیع نهادهای رفاهی حرکت می‌کند و نظام مستمری و سلامت را به هم نزدیک می‌کنند. در حالی که امروز مجدد تجربه غلطی در یک کار غیرکارشناسی صورت گرفت و نگران هستم. ظرف 5 دقیقه بخشی از نظام رفاهی را انتقال می‌دهند سمت دیگر. مردم در این میان آسیب می‌بینند حوزه رفاه هرجا هست نباید تکه پاره شود.

ربیعی تاکید کرد:شورای عالی بیمه و تامین اجتماعی در وزارت رفاه است، ولی وضعیت بیمه سلامت، مبهم است. تلاش کردم حوزه رفاه را یکپارچه نگه دارم. معتقدم بیمه مسیر صحیحی را طی می کند و امروز مسیر در نظام های رفاهی، مسیر بیمه است.

وی به عدم تامین اعتبارات و منابع لازم و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم مراقب باشیم طرح تحول موفق باشد و مردم منتفع باشند. مصلحت نبود طوری عمل کنم که مردم ناامید شوند. امروز تکه پاره شدن نظام رفاه را هم مصلحت نمی‌دانم. این روزها حملات علیه تامین اجتماعی با همه توان دارد صورت می گیرد و در حالی که بیمه سلامت عقب‌تر از تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات است اما باز می گویند دفترچه تامین اجتماعی را نمی پذیرند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر کنترل هزینه ها تاکید کرد و گفت: باید طرح تحول سلامت به عنوان یک یادگار مهم و ماندگار دولت یازدهم موفق شود و ادامه یابد. بیمه سلامت در برنامه ریزی مناسب از طریق آی. تی و نظام اطلاعات موفقیت هایی بدست آورده است و اطلاعاتی که جمع آوری می شود برای برنامه ریزی اجتماعی و کنترل هزینه بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.
 
کلمات کلیدی : بيمه + سازمان تامین اجتماعی + وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.