نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434852
عامل قتل عام در اراک: خائنان به خودم را می كشم!
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
روزنامه اعتماد نوشت: «هركسي به من خيانت كند را مي‌كشم» اين حرفي است كه قاتل ٦ نفر در اراك پس از دستگيري به كارآگاهان گفته است.
 
او مردي ٢٦ ساله است كه يكسال پيش به دليل شركت در يك نزاع دسته جمعي منجر به قتل به زندان افتاد اما ١٢ دي امسال با قرار وثيقه ٢٠٠ ميليون توماني آزاد شد. مرخصي او بيشتر از ١٠ روز روي آرامش به خود نديد و متهم، صبح ٢٢ دي، ابتدا به خانه يكي از ماموران نيروي انتظامي حمله كرد و او و سه عضو خانواده‌اش را با رگبار كلاشينكف به قتل رساند.
 
سپس به خانه اولياي دم پرونده نزاع منجر به قتل رفت و پدر و مادر مقتول را نيز به رگبار بست تا انتقام جويي او، ٦ كشته و ٣ مجروح برجاي بگذارد. متهم كه پس از ارتكاب قتل‌ها متواري شده بود، براي فرار به تهران نياز به پول داشت. به همين دليل با فردي در يكي از خيابان‌هاي اراك قرار ملاقات گذاشت اما درست لحظه گرفتن پول، از سوي ماموران غافلگير و دستگير شد. او در بازجويي‌ها انگيزه ارتكاب قتل خانواده مامور نيروي انتظامي را «شنيدن پاسخ منفي از دختر مورد علاقه‌اش در اين خانواده» و علت قتل اولياي دم پرونده نزاع را نيز «برداشتن روسري از سر مادرش توسط آنها» اعلام كرده است.
 
ماموران پليس برادر متهم را نيز دستگير كرده و در حال بررسي نقش او در قتل‌ها هستند. بازپرس ويژه قتل دادسراي اراك با انتشار فيلمي، درباره جزييات نزاع سال گذشته  گفت: «١٠ دي پارسال، متهم و برادرزاده‌اش در نزاعي شركت كردند كه در آن مردي كه از دوستان نزديك خود متهم است با دو ضربه به قتل رسيد. هر دو متهم از سوي پليس دستگير و چند ماه در بازداشت موقت نگهداري شدند تا اينكه پزشكي قانوني، ضربه وارده به شكم كه توسط برادرزاده متهم زده شده بود را علت مرگ اعلام كرد.
 
به اين ترتيب، متهم در دادگاه به جرم ايراد ضرب و جرح عمدي به يكسال حبس محكوم و برادرزاده‌اش كه آن زمان زير ١٨ سال سن داشت، به جرم قتل عمد به دادگاه كيفري ويژه اطفال فرستاده شد.»او در توضيح چگونگي آزادي متهم با قرار وثيقه ٢٠٠ ميليون توماني كه در ابتداي وقوع حادثه محل بحث واقع شده بود، نيز گفت: « در جرايمي كه مجازات آنها سلب حيات نيست، حداكثر مي‌توان يكسال، متهم را در بازداشت نگه داشت اما اين زمان براي جرايمي مثل قتل كه مجازات قصاص نفس را در پي دارد، دو سال است. با اين توضيح، متهم از دي پارسال تا زمان گذاشتن قرار وثيقه (١٢ دي امسال) يك سال در بازداشت بوده و آزادي‌اش از زندان منع قانوني نداشته است.»
 
اين مقام قضايي در ادامه درباره جديدترين اعترافات متهم در بازجويي‌ها گفت: «متهم درباره قتل هر يك از دو خانواده، انگيزه‌هاي متفاوتي بيان كرده است. او درباره قتل پدر و مادر مقتول نزاع پارسال گفته است: «زماني كه در زندان بودم، شنيدم كه اولياي دم اقدامات غيراخلاقي در قبال خانواده‌ام انجام داده‌اند، مثلا روسري مادرم را از سرش برداشته‌اند. همان موقع تصميم گرفتم كه وقتي از زندان آزاد شدم، آنها را به قتل برسانم.»
 
او درباره قتل مامور نيروي انتظامي و سه عضو خانواده او هم گفته است: «من قبلا خواستگار يكي از اعضاي خانواده مامور پليس بودم اما به جرم ضرب و جرح به زندان افتادم. پس از آزادي دوباره حرف‌هايي درباره ازدواج زديم اما به توافق نرسيديم براي همين نقشه قتل آنها را نيز كشيدم. روز حادثه به خانه مامور رفتم و او و دختر مورد علاقه و مادرش را كشتم.
 
من هركسي كه به من خيانت كند را مي‌كشم.» بازپرس ويژه قتل شعبه يك دادسراي اراك در پايان با اشاره به رسيدگي خارج از نوبت به پرونده متهم در دستگاه قضايي استان از خانواده مقتولان درخواست خويشتنداري كرد و گفت: «متهم تا قبل از ارتكاب قتل‌ها، با هيچ كسي درباره نقشه‌اش حرفي نزده و انگيزه‌اش را جايي بروز نداده بود.»
 
 
کلمات کلیدی : تیراندازی + اراک + قاتل فراری + دستگیری
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۰۹:۵۹:۴۵
انشاالله در کمتر از 1 ماه در ملا عام به دار مجازات آویخته خواهد شد. (4115474) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۰:۵۸:۳۵
این ادم روانی است میگوید هرکس به من خیانت کند میکشد ایشان معنی خیانت را با مخالفت را حتی نمیداند این افراد متاسفانه روز به روز زیاد میشوند در جامعه مریض ما (4115607) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۱۱:۴۲
قوه قضاییه سهل انگاری کردید توجیه نکنید (4115626) (alef-11)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۲:۴۱:۵۳
فیلم هندی که نیست :/
هر کی خیانت کنه رو بکشم...
واقعا مشکل روانی داره بخاطر جواب رد دادن اون دختر رفته خودشو خانوادشو کشته... (4115799) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۳:۴۱:۳۹
کلا هرکس دور ور این اقا باشه یا مرده یا مردندتشون.. (4115952) (alef-11)
 
مصلح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۶:۰۴:۵۴
اینا دوای دردشون اعمال شاقه است ، بار اول که گرفتنش امتحان میکردن بعد آزادی می دیدین دوباره از این غلطا میکنه یانه ، تا کسی نیش یه سوزن رو تو بدنش حس نکنه نمی فهمه درد جوالدوز چیه (4116278) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۶:۱۴:۱۹
ای کاش من مامور بودم و این فرد زیر دستم بود (4116301) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۹:۳۳:۵۵
کلا زندانی ها نیاز به معاینه روانپزشک دارند (4116666) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۴:۱۸:۴۰
این چه قانونیه که قاتل هم پس الز دو سال حبس می تونه با قید وثیقه آزاد شود؟ .واقعا قانون جرم خیز به این میگن. نتیجه اش هم همی میشه!!! (4230082) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.