توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483452
کنگره آمریکا در تلاش برای تحریم ماهان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
کنگره آمریکا در تلاش برای افشاسازی دخالت شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران در زمینه انتقال نیرو و تجهیزات به مناطقی نظیر سوریه است.

به گزارش گروه باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس یک طرح پیشنهادی جدید، کنگره به دنبال اختیارات بیشتری است که آن را قادر می سازد اطلاعات مربوط به یک ایرلاین دولتی ایرانی که ادعا می شود در انتقال نیرو و تجهیزات به مناطقی نظیر سوریه دخالت دارد، را افشا نماید.

تلاش ها در کنگره برای افشا سازی فعالیت های شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران که آمریکا ادعا می کند در انتقال نیرو و تجهیزات به مناطقی نظیر سوریه دخالت دارد، در حالی است که شرکت های هواپیماسازی غربی نظیر بوئینگ و ایرباس برای فروش هواپیماهای جدید به ایران با شرکت های این کشور قرارداد امضا کرده اند.

هدف از این طرح پیشنهادی شرکت ماهان ایر است که به ادعای مقامات آمریکایی در انتقال نیرو و تجهیزات به مناطقی در سوریه، یمن و دیگر کشورهای منطقه نقش ایفا می کند.

جان کورنین، سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس با ارائه این طرح به دنبال این است که به ادعای خود از این طریق امنیت در فرودگاه های آمریکا را افزایش دهد و به افشای آنچه استفاده از هواپیماهای تجاری برای ارسال تسلیحات خوانده می شود کمک کند.

این طرح در صورت تصویب نهایی به وزارت امنیت داخلی آمریکا اختیار بیشتری می دهد تا امنیت را در آن دسته از فرودگاه های آمریکا که پذیرای پروازهایی از کشورهایی هستند که ماهان ایر در آنها فعالیت دارد، افزایش دهد. این طرح همچنین دولت آمریکا را موظف می کند که گزارش هایی را در مورد فرودگاه هایی که هواپیماهای ماهان ایر در آنها فرود می آید تهیه نماید.

کورنین اوایل این هفته در صحن سنای آمریکا گفت: «صرف حضور (هواپیماهای ماهان ایر) برای شهروندان آمریکایی که به فرودگاه هایی که یکی از هواپیماهای ماهان ایر در آنها به زمین نشسته، ورود و خروج دارند یک ریسک امنیتی است.»

این طرح در صورت تصویب می تواند تلاش های بوئینگ و دیگر شرکت های هواپیماساز برای اجرایی کردن قراردادهای چند میلیارد دلاری با ایران را که ماهان ایر هم از آنها منتفع می شود، با دشواری مواجه سازد.
 
 
کلمات کلیدی : ماهان+تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.