توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472751
ادعای گاردین درباره تاسیس کریدور جدید در سوریه و عراق توسط ایران/هدف آمریکاست؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۱
روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شد که ایران به دنبال ایجاد کریدوری برای دسترسی جدید در سوریه و عراق در جهت جلوگیری از گسترش نظامیان آمریکایی در سوریه است.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، این روزنامه انگلیسی مدعی شد که در پی افزایش حضور نظامیان آمریکایی در شمال  شرقی سوریه، تهران و بغداد مسیر دسترسی خود به ساحل مدیترانه را تغییر داده اند.

 بر اساس این گزارش، گاردین در خصوص کریدور جدید مد نظر ایران که به گفته این رسانه انگلیسی توسط سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقللاب اسلامی و هادی العامری، یکی از فرمانده نیروهای حشد شعبی عراق طراحی شده است.

به گفته گاردین، کریدور جدید طراحی شده توسط ایران ۱۴۰ مایل به سمت جنوب سوریه و به منظور جلوگیری از تاسیس ساخت پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه حرکت خواهد کرد.

گاردین همچنین با ارائه نقشه ای از این کریدور جدید مدعی شده که ایران از چندین سال قبل به دنبال افزایش نفوذ و تاثیر خود از طریق سوریه و عراق بوده است. اما با پیش آمد جنگ در سوریه این پروژه به تعویق افتاده است.
 
کلمات کلیدی : ایران+سوریه+عراق+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.