نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462752
سرنگونی ۳۶ موشک «تام هاوک» آمریکا توسط سوخوهای روسی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳
یک رسانه روسی جزییات تازه ای از حمله موشکی اخیر آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه فاش کرد که سرنوشت ۳۶ موشکی که نیروی دریایی آمریکا شلیک و به هدف اصابت نکرد را مشخص کرد.

به گزارش مهر، روسیاالیوم در مطلبی به واکاوی بیشتر حمله به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه پرداخته و به این پرسش که چرا از مجموع ۵۹ موشک شلیک شده از سوی ناوهای جنگی آمریکا فقط ۲۳ موشک به این پایگاه اصابت کرده، پاسخ داده است.

این رسانه فاش کرد: تصاویر ماهواره ها و گزارش های تصویری رسانه ها از الشعیرات نشان می دهد که حجم خسارات وارده به این پایگاه به نابودی ۶ جنگنده میگ ۲۳ و سوخو۲۲ و تعدادی از آشیانه ها محدود شده است و پایگاه مذکور در روز بعد فعالیت خود را از سر گرفتند و هزینه واشنگتن چندین برابر زیان وارده به الشعیرات بود.

روسیاالیوم گزارش داد: سئوال مهمی به اذهان متبادر می شود این است که اگر آمریکا راست می گوید و همه موشکها به الشعیرات که مشابه پایگاه های بزرگ مجهز نیست، اصابت کرده است پس چرا ۵۹ موشک این حجم کم از خسارات را داشت؟ هنگامی که برخی تحلیلگران به موضوع حمله موشکی اشاره کرده اند به ناتوانی سامانه دفاع هوایی روسیه پرداخته اند و گمانه زنی های گمراه کننده ای در راستای اهداف تبلیغاتی خاص داده اند. موشک های تام هاوک مسافت زیادی را به دور از پوشش سامانه هوایی روسیه در شمال سوریه طی کرده اند و از ناهمواری هایی در طول مسیر عبور کرده اند که سامانه هوایی روسیه از آن مستثنی است.

این شبکه اعلام کرد: اینکه فقط ۲۳ موشک به پایگاه هوایی الشعیرات اصابت کرده است  یا نشان دهنده ساقط شدن و زده شدن بقیه موشکها است یا اینکه موشک ها دچار مشکل شده اند و هدر رفته اند که البته این بعید است. در واقع جنگنده های سوخو ۳۵ روس به مقابله با موشک های تام هاوک برخاسته اند و آنها را ساقط کرده اند زیرا آنها مجهز به رادار پیشرفته رصد موشک ها و اهداف با سرعت بالا فوق خشکی و آب هستند.

این رسانه گزارش داد: موشک های آمریکایی در شب شلیک شده و آتش حاصل از سوخت موتور آنها و حرارات بالا رصد آن از سوی سوخو۳۵ مجهز اشعه ماوراء بنفش که سبب می شود رهگیری کنند را آسان می کند. سامانه ضد موشکی و جنگنده و اهداف با سرعت بالا سوخو۳۵ در کنار رادار مجهز  و نیز نظام پارازیت منحرف کننده اهداف قابل توجه است.

روسیاالیوم فاش کرد: احتمالا آمریکایی ها قصد داشتند که ۳۶ موشک که همه موشک های تام هاوک ناو نخست آمریکایی ها بوده است را شلیک کنند اما سوخو۳۵ همه آنها را به طور کامل ساقط کرده است و تفنگداران دریایی آمریکا در صفحه رادارهای خود شاهد بودند که همه موشک هایشان یکی پس ازدیگری از سوی سوخو ۳۵ سرنگون شده است و کاری هم از دست آنها ساخته نبود. پس از اینکه موشک های ناو جنگی نخست آمریکایی ها به پایان رسید. خلبانان روس از این موضوع آگاه شدند به ویژه که همه ۳۶ موشک را ساقط کرده بودند و نفس راحتی کشیدند و به پایگاه های خود برای سوخت گیری و مهمات گیری و ادامه پرواز بازگشتند در این مدت که جنگنده های روس از رادارهای آمریکایی ها محو شدند ناو دیگر آمریکا فرصت به دست آورد تا آنچه از موشک داشت یعنی  ۲۳  فروند را به پایگاه هوایی الشعیرات شلیک کند و این همان موشک هایی است که به الشعیرات اصابت کرده است.
 
کلمات کلیدی : روسیه+حمله موشکی آمریکا+سوریه+موشک کروز+سوخو
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۴:۲۹
باورم شد. آخه من ساده هستم (4259171) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۵۶:۲۴
همین که فرق ماورای بنفش و مادون قرمز رو نمی دونند کل تحلیل رو زیر سوال برده (4259280) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۳:۵۳:۴۶
یعنی فقط مونده از کلنل لیاخوف روس که در زمان محمدعلیشاه قاجار مجلس مشروطه رو به توپ بست ، یه امام زاده مطلا درست کنید .
واقعا اینهمه بزرگنمایی از روسیه چه ارزشی داره ؟
اگه یه نیروی هوایی بخواد آسمان رو برای دشمنش خالی بذاره که بره سوخت گیری کنه پس چه نفعی براش داشته بقول شما شکار موشکهای کروز ؟
در ضمن موشک کروز رو شاید بشه با ضدهوایی معمولی شکار کرد ولی بعلت ارتفاع بسیار پایین اونها رو نمیشه با موشک هواپیما ساقط کرد .
درضمن از ۴ ساعت قبل به روسها خبر داده بودن و اونها حق مداخله نداشتند چون اگر آمریکا میفهمید که قراره موشکها رو روسها رهگیری کنن بهشون اطلاع نمیداد .
لطفا اینقدر جنگ واقعی رو با گیمهای جنگی بچه ها عوضی نگیرید و تحلیلهای آبکی ارائه ندید . (4259385) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۸:۱۲
چرت و پرت روسي!!! (4259409) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۰:۴۱:۳۷
قشنگ معلومه دست نشانده روسیه اید (4259439) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۰۱:۱۶
موشک های توما هاوک بدلیل مسیر حرکت پیچیده و غیر قابل پیش بینی توسط سامانه های دفاعی حتی سیستم های اسکندر روسی و هواپیما ها قابل رهگیری نیست برادر. (4259461) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۲۰:۵۲
خیلی خندیدم...انگار سوخوی ۳۵ ...سوخوی ۳۵... ۳۶ موشک رو منهدم کرد...یک سوخو یا چندین سوخو...اولین موشک هم سرنگون شده؟ پس چرا اس ۴۰۰ ساختن؟ با وجود این سوخوی اعجاب انگیز...واقعا خندیدم... جالبه برای ۳۶ موشک اول که ناگهانی شلیک شده سوخو همشو منهدم کرده ولی برای ۲۳ تای بعدی که احتمالا باید سوخو در حالت اماده باش میبود همه به هدف خورده. اگر واقعا۲۳ تا به هدف خورده علتش اینه که ۳۶ تا اول اصلا شلیک نشده احتمالا... (4259485) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.