نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412450
استمداد گروهی از پرستاران از رییس دستگاه قضا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
گروهی از پرستاران که در منطقه بیست و دو تهران برای تهیه مسکن دچار مشکل جدی شده و تلاش های حقوقی شان به نتیجه نرسیده است، با ارسال نامه ای برای آیت الله صادق آملی لاریجانی، از وی استمداد کرده اند.

متن نامه به شرح زیر است:

 حضرت آیت الله آملی لاریجانی
رییس محترم قوه قضاییه

 سلام علیکم
احتراما ً به استحضار می رساند، شرکت تعاونی پرستاران کشور با شماره ثبت 318899 وظیفه تامین رفاه و ساخت و ساز مسکن  کارکنان کادر درمانی  و پرستاران کشور را بر عهده دارد.

این شرکت در همین راستا در دو مرحله تعداد 106 واحد در بلوک ساختمانی در حال احداث ،موسوم به c2 ( پروژه سپهر) جزء پلاک ثبتی 4995 فرعی از 1863 اصلی بخش 10 تهران به نشانی تهران، اتوبان شهید همت، روبروی شهرک شهید باقری، را از شرکت "گوهر ابنیه بندر" خریداری و با عضو گیری از کارکنان خدوم سازمان نظام پرستاری و اورژانس عملیات، ساخت و ساز را آغاز نمود.

 متاسفانه پس از احداث 9 طبقه سقف در برج مذکور، در مورخه 28 / 2/ 1392 شخصی به نام م. ف، که در برج مجاور، موسوم به ،b6، با  شرکت گوهر ابنیه بندر دچار اختلاف گردیده بود، محوطه کارگاهی بلوک c2  را به تصرف در آورد.

شرکت تعاونی پرستاران بلافاصله موضوع را به مراجع محترم  قضایی ارجاع و در دادگاه به طرح دعوی پرداخت.  پس از فراز و نشیب  های زیاد نهایتاً در مورخه 21/ 10/ 1393 حکم بدوی به شماره  دادنامه 99721641008980 93  توسط شعبه 216 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهید مفتح تهران صادر و آقای ف. محکوم گردید. لکن پس از تجدید نظر خواهی وی ، شعبه دهم دادگاه تجدید نظر استان تهران طی دادنامه شماره 9409970221000238مورخه 9/3/94 با این استدلال که بلوک c2 تحویل شرکت تعاونی پرستاران نشده است و سبق تصرف وجود نداشته ، دادنامه شعبه 216 دادگاه حقوقی تهران را نقض نموده و حکم بر بی حق بودن و بطلان ادعای شرکت تعاونی پرستاران نمود.

 این در حالی است که به اعتقاد ما و وکلایمان، دادنامه صادره از شعبه 10 دادگاه تجدید نظر خلاف بین بوده و بدون توجه به مدارک و مستندات موید و مثبت حقانیت شرکت تعاونی پرستاران صادر گردیده است.

علاوه بر مدارک و اسناد فراوان  که در پرونده وجود دارد، دلیل دیگر این ادعای تعاونی پرستاران، احراز رای دیگر درشعبه 1167 دادگاه کیفری تهران که بتاریخ 3/12/94  به شماره دادنامه 9409972180701313 در خصوص شکایت مال غیر صادر شده می باشد و در این حکم به صراحت اعلام شده که اصل ادعای فرد متصرف، مبایعه نامه ای است که اصل آن ارایه نگردیده و طی استعلام، چک های ذکر شده در کپی مبایعه نامه وصول نگردیده و نیز شاهد آن  اعلام نموده امضاء وی جعل شده و چنین مبایعه نامه ای برای برجc2  اساسا وجود نداشته و ندارد!

معهذا به اعتقاد ما پرستاران، با توجه به حکم جدید و نظر عموم وکلا و مسولین و دست اندرکاران قضایی، حق مسلم تعاونی پرستاران ضایع گردیده و دادگاه تجدید نظر به نادرست اقدام به بطلان رای نموده است.

شایان ذکر است ما اعضاء پرستار بارها و به دفعات فریاد داد خواهی خود را به مراجع قضایی برده ایم لیکن متاسفانه علیرغم تایید شفاهی مبنی بر محق بودن ما ، نتیجه ای حاصل نشده است لذا به ناچار از مقام وزارت بهداشت درخواست کردیم صدای مظلومیت ما را به گوش قوه قضاییه برساند؛ شاید از این طریق به حقوق از دست رفته خود برسیم اما علیرغم ارسال نامه از دفتر وزارتی ( به شماره 1093/101 مورخه 11/3/1395 ) به قوه قضاییه همچنان راه به جایی نبرده و  ستم مضاعفی را تحمل می کنیم.

بدلیل عدم توجه در سیستم قضایی کشور و عدم رسیدگی به خواسته به حق این قشر مظلوم و زحمتکش، پرستاران به ناچار شکایت دیگری با عنوان "الزام به ایفای کلیه تعهدات" در شعبه 207 دادگاه حقوقی شهید مفتح مطرح و این دادگاه در حال رسیدگی بدان می باشد که با توجه به طولانی بودن زمان دادرسی و موانعی که آقای ف. دراطاله زمان ایجاد نموده و ضرر و زیان پرستارانی که از سال 1389 اقدام به پیش خرید نموده اند، تقاضای صدور دستور تسریع در رسیدگی و احقاق حقوق تضییع شده شان را از حضرت عالی دارند.

ما اعضای کادر پرستاری که از علاقه مندان و متعهد به نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم چنین اقدامی را از سوی بخشی از سیستم قضایی کشور که مورد اعتماد و امید ملت شهید پرور ایران هستند، زیبا و پسندیده ندانسته و امیدواریم با درایت و بصیرت و روحیه عدالت پروری در راستای احقاق حقوق تعدادی از کارکنان پرستار، پرونده شعبه 216  یک بار دیگر زیر نظرمستقیم ریاست محترم قوه قضاییه بررسی مجدد گردد تا پرستاران به حقوق حقه خود برسند.

امضا محفوظ
جمعی از اعضاء شرکت تعاونی کارکنان نظام سلامت کشور(پرستاران)
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۰۲:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۶:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۰۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۱۷:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : طرح سلامت+نظام سلامت+طرح تحول سلامت+وزیر بهداشت+حقوق پرستاران
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۰:۴۸:۰۱
آقا همه چيزو ی دفعه بديد پرستارا. پس بقیه کارمندها آدم نيستن. اینها ام لیسانس ان حداقل حقوقشون پنج میلیونه (4013668) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.