توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392057
درگیری ارتش سوریه با صهیونیست‌ ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
در پی اقدام پدافند هوایی سوریه برای سرنگونی یک جنگنده اسرائیلی در جبهه جنوبی و همزمان با سفر رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه به حومه القنیطره و اعلان نبرد قادسیه جنوب از سوی گروه های تروریستی، شاهد تحولات جدید میدانی در سوریه هستیم.

به گزارش تسنیم، گروه های تروریستی از چند روز پیش نبرد جدیدی را در جنوب سوریه تحت عنوان «قادسیه جنوب» آغاز کرده و جبهه النصره و احرار الشام وارد جنگ علیه مواضع ارتش سوریه شده اند و درگیری های سختی در چند محور به وقوع پیوست و در نتیجه آن ده ها تروریست کشته شدند و سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که طی دو روز گذشته ۲۶۰ زخمی که در نبردهای قادسیه جنوب زخمی شده بودند به درمانگاه های این رژیم انتقال داده شده اند و این رقم نیز معادل نیمی از تعداد تروریست هایی است که طی یکسال زخمی شده اند و همین امر میزان تقلای دشمن صهیونیستی در این نبردها برای هدایت گروه های تروریستی به مواضعی که خود رژیم صهیونیستی توانایی رسیدن به آن را ندارد، نشان می دهد در حالیکه اطلاعات بدست آمده نیز حاکی از تشکیل اتاق عملیات مشترک بین گروه های مسلح و ارتش اسرائیل برای فرماندهی نبردها در جبهه جنوبی است.


از آغاز بحران در سوریه تا کنون رژیم صهیونیستی تجاوزات زیادی را مرتکب شده است تا ارتش سوریه را تضعیف کرده و گروه های تروریستی را تقویت نماید و دیوار حایلی در مرز سوریه با فلسطین اشغالی ایجاد نماید. از اوایل جنگ علیه سوریه دشمن اسرائیلی سامانه دفاع هوایی سوریه در نزدیکی منطقه مرزی را هدف قرار داده است همچنانکه دشمن صهیونیستی نیروهای مرزبانی «اندوف» که در نوار مرزی مستقر بودند طرد کرد و علاوه بر آن برای ایجاد یک منطقه پرواز ممنوع جهت ممانعت از پرواز هواپیماهای سوری در این منطقه تلاش می کند و چندین نقطه ارتش سوریه در این منطقه به بهانه شلیک خمپاره از سوریه به فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

بر پایه این گزارش، پدافند هوایی سوریه روز گذشته دو هواپیمای اسرائیلی را همزمان با سفر سرتیپ علی ایوب به حومه القنیطره، هدف قرار داده و سرنگون کرد و به نظر می رسد که سرتیپ ایوب در جریان بازدید از این منطقه به بررسی تجاوزات اسرائیل و حجم حملات آن طی هفته گذاشته پرداخت که همین امر نشان می دهد ارتش سوریه این تصمیم را برای پاسخ به هر گونه تجاوزی اتخاذ کرد.

اطلاعات بدست آمده نشان می دهد که رهبران سوریه به روس ها تاکید کردند که به هر گونه تجاوز جدید اسرائیل پاسخ خواهند داد و از طرف روسی این سوال را پرسیدند که علت این حجم دخالت های اسرائیل چیست و چرا اسرائیل از این گروه ها تا این حد حمایت می کند به خصوص اینکه اجرای آتش بس در سراسر اراضی سوریه آغاز شده است.

به نظر می رسد که فرماندهان عالی ارتش سوریه تصمیم دارند وارد درگیری مستقیم علیه رژیم صهیونیستی شوند در حالیکه پیش از آن به جنگ نیابتی علیه این گروه ها که در جنوب از حمایت اسرائیل برخوردار بودند، وارد شده بودند و همین امر میزان قدرت ارتش سوریه و آمادگی آن برای ورود به جنگ سخت خارجی همزمان با جنگ علیه تروریسم در داخل کشور را نشان می دهد.

آماده شدن گروه های مسلح برای حمله به مواضع ارتش سوریه در حومه حلب

یک منبع میدانی گزارش داد که گروه های تروریست به رهبری جبهه النصره در حال جمع آوری نیروهای خود برای حمله به مواضع ارتش سوریه در حومه شرقی حلب و جنوب غربی آن طی ساعات آینده هستند.

این منبع اظهار داشت: از میان گروه های تروریستی که در حال جمع آوری نیروهای خود به حمله به مواضع ارتش هستند، گروه جیش المجاهدین و جنبش نور الدین الزنکی است که پایبندی خود به آتش بس را اعلام کرده بودند.

این منبع پیش بینی کرد که گروه های یاد شده طی ساعات آینده آتش بس را نقض کرده و به مواضع ارتش سوریه در جمعیت الزهراء واقع در جبهه غربی حلب و یا اطراف دانشکده های نظامی و جاده کاستیلو حمله کنند.

این منبع میدانی در ادامه اظهار داشت که چنین حمله ای نمی تواند بدون اراده ترکیه صورت گیرد زیرا این گروه ها تحت حمایت مستقیم نظام ترکیه هستند.

به گفته این منبع، ترکیه از توافق آتش بس در سوریه متضرر خواهد شد زیرا این توافق جلوی پیشروی نیروهای ترکیه در شمال حلب را می گیرد و از ورود آنها به شهر منبج جلوگیری می نماید و همین امر نگرانی ترکیه از گسترش حضور کُردها در منطقه شمالی را بیشتر کرده است در حالیکه ازسرگیری نبردها در حومه شمالی حلب به نفع ترکیه است تا به این ترتیب پس از اشغال شهر جرابلس در مرز ترکیه از رود الساجور عبور کرده و به سمت شهر منبج حرکت کند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.