توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302254
آمریکا، زمان اجرای توافق با ایران را اعلام کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که روز عملیاتی شدن توافق هسته‌ای روزی است که در آن تمام طرف‌ها گام‌های لازم برای اطمینان از اجرای توافق را برمی‌دارند.

به گزارش ایسنا جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز پنج‌شنبه خود در پاسخ به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه این کشور که گفته است، توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ سه روز دیگر (۲۶ مهرماه) اجرایی می‌شود، گفت: آنچه قرار است در ۱۸ اکتبر (۲۶ مهرماه) اتفاق بیفتد عملیاتی شدن توافق است. پس توافق در این تاریخ به مرحله اجرا درمی‌آید چون اکنون ۹۰ روز از زمان تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در تأیید برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می‌گذرد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، کربی ادامه داد: بنابراین روز عملیاتی شدن یک تاریخ تعیین شده در تقویم است که در آن تمام طرف‌های برجام گام‌های لازم برای تضمین اجرای این توافق را برمی‌دارند. ما در روز اجرا قرار داریم، این یک هدف کاملاً متفاوت است.

ایران و گروه ۱+۵ در تیرماه سال جاری به یک توافق جامع و بلندمدت بر سر برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین‌المللی دست یافتند. شورای امنیت سازمان ملل چند روز پس از حصول این توافق با تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ آن را مورد تأیید قرار داد که اجرای توافق را تضمین می‌کند.

قرار است در تاریخ ۲۶ مهرماه (۱۸ اکتبر) ایران اقدامات هسته‌ای لازم طبق برجام را انجام دهد و آمریکا نیز دستور ابطال تحریم‌های ایران را صادر خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : برجام+مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.