نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477495
نامه کمسیون اقتصادی مجلس به سیف رئیس بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز را تعیین تکلیف کنید
بخش اقتصادی الف؛ 9 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رئیس‌کل بانک مرکزی خواستار ارایه برنامه زمان‌بندی و اقدامات مشخص اجرایی درمورد موسسات مالی غیرمجاز به مجلس تا پایان هفته جاری شد.

به گزارش مهر، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی خواستار ارایه برنامه زمان‌بندی و اقدامات مشخص برای تعیین تکلیف موسسه اعتباری کاسپین شد.

پورابراهیمی در این نامه تصریح کرده است چنانچه بانک مرکزی در زمینه تعیین تکلیف موسسه کاسپین اقدام موثری انجام ندهد، مجلس شورای اسلامی مطابق ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی خود، تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را در دستور کار قرار خواهد داد.

نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به سیف، به این شرح است:

جناب آقای دکتر سیف

رئیس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراما، پیرو نامه شماره ۱۵۴۱۱/۴۲/د مورخ ۱۳۹۶/۲/۳۱ در خصوص ساماندهی موسسات مالی  غیرمجاز در سال ۱۳۹۶ و همچنین تعیین تکلیف موسسه اعتباری کاسپین، با توجه به اینکه گزارش قبلی ارسالی آن بانک پاسخگوی موارد توافق شده در کمیسیون نبوده و پاسخ نامه اخیر نیز همچنان واصل نگردیده است، لذا امید است دستور فرمایید برنامه زمان بندی و اقدامات مشخص اجرایی توسط بانک مرکزی حداکثر تا پایان هفته جاری به این کمیسیون ارایه تا مورد بررسی قرار گیرد.

با توجه به پیگیری های مکرر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص موسسه کاسپین، در صورت عدم تعیین تکلیف نهایی این کمیسیون مطابق با ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس اقدام خواهد نمود.

محمدرضا پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۰۹:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۵:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۴:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : حقوق سپرده‌گذاران+ سپرده‌گذاران+نظام بانکی+موسسه کاسپین+محمدرضا پورابراهیمی
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۲:۲۹:۳۵
اول مجازهاش مثل کاسپین را تعیین تکلیف کنند ! (4401103) (alef-18)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۳:۵۱:۱۹
یک فساد‌‌ سازمان‌یافته قبل از صد‌‌ور مجوز موسسه کاسپین رخ د‌‌اد‌‌ه است و یکسری افراد‌‌ متخلف با د‌‌اشتن لابی‌های پشت‌پرد‌‌ه مجوزی را می‌گیرند‌‌ که بعد‌‌ از مد‌‌تی کسری و زیانش کشف می‌شود‌‌، حال بانک مرکزی به جای آنکه مد‌‌یران خود‌‌ را به د‌‌لیل اهمال و سوءمد‌‌یریت توبیخ و برکنار و تاوان این سوءمد‌‌یریت را برای مرد‌‌م جبران کند‌‌، د‌‌ر این مقطع هم می‌خواهد‌‌ با فرافکنی به جای جانبد‌‌اری از مرد‌‌م د‌‌وباره از همان موسسان متخلف کاسپین و هیات‌مد‌‌یره ناکارآمد‌‌ آن حمایت کند‌‌، چرا که روش پرد‌‌اخت تسویه‌ای و مرحله‌ای سپرد‌‌ه‌های مرد‌‌م و نیز نصف کرد‌‌ن سرمایه‌های آنها صرفا د‌‌ر جهت سود‌‌سازی و ایجاد‌‌ منفعت برای خود‌‌ موسسه کاسپین است نه مرد‌‌م مورد‌‌ ظلم واقع شد‌‌ه د‌‌ر این فاجعه...! (4401239) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۲:۱۵
شفاف گفته شود وقتی یک بانک یا موسسه با مجوز بانک مرکزی ورشکسته شود سپرده گذاران چه حقی خواهند داشت (4401328) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.