توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307295
نویدکیا؛ از فرش آرامش تا عرش حاشیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۰
دهم آبان در حالی حسین فرکی از سمتش در سپاهان برکنار شد که شاید آن روز آغاز یک بدعت جدید در فوتبال ایران بود.

به گزارش ایسنا، دهم آبان در اتفاقی عجیب حسین فرکی به صورت توافقی از باشگاه سپاهان جدا شد.

مروری بر آنچه در ماه‌های گذشته در باشگاه سپاهان رخ داد آنقدر عجیب و پر ابهام است که جدایی فرکی از سپاهان را به یک جدایی ساده تبدیل نکند. وقتی که محرم نویدکیا مدت‌ها بدون دلیل و مشخصی در تمرینات تیمش شرکت نمی‌کرد و هو‌اد‌ا‌ران سپاهان علیه فرکی شعار می‌دادند، شاید کمتر کسی فکر می‌کرد در فاصله کمی این نویدکیا به جای فرکی خواهد بود که بر روی نیمکت سپاهان می‌نشیند.

محرم نویدکیا معمولا به عنوان یک بازیکن اخلاق مدار، تکنیکی و محجوب در فو‌تبا‌ل ایران شناخته می‌شد اما مطالب مطرح شده پیرامون او تا حد زیادی این وجهه را مخدوش کرد. این بازیکن که مدت‌ها با رفتاری کاملا غیر حر‌فه‌ای در تمرینات تیمش شرکت نمی‌کرد و به صورت بسیار غیر منطقی هم از سوی باشگاهش حمایت می‌شد، قرار است هدایت تیمش را در بازی برابر راه‌آهن بر عهده بگیرد.

بعد از برکناری حسین فرکی، بصیرت به عنوان سرمربی موقت معرفی شد اما تنها یک روز بعد از آن بود که اعلام شد نویدکیا قرار است تیم را برابر راه‌آهن مدیریت کند و البته چه کسی است که نداند اگر نویدکیا مدرک مربیگری داشت رسما سرمربی سپاهان می‌شد.

این روزها فو‌تبا‌ل ایران با یک بدعت عجیب و غیر قابل باور روبرو شده است. حسین فرکی به عنوان یک مربی خوش نام و سالم در فو‌تبا‌ل ایران به طرز عجیبی از سمتش برکنار شد و فردای برکناری‌اش، صحبت‌های پسر فرکی در گفت‌وگو با یکی از جراید ورزشی درباره قربانی شدن پدرش به خاطر شرکت تجاری نویدکیا ابهاماتی را ایجاد کرد. البته نمی‌توان این ادعا را تایید یا تکذیب کرد، ولی این ادعا یکی از ده‌ها ادعاهایی است که در روزهای اخیر شنیده شده و باشگاه سپاهان با سکوت برابر آنها تنها و تنها به ابهامات افزوده است.

امروز فوتبال ایران متوجه شد که دیگر قهرمانی در لیگ برتر هم ضمانت بقای یک مربی نیست و این را رفتار غیر حر‌فه‌ای باشگاه سپاهان به ما یاد داد. باشگاه سپاهان به فوتبال ایران یاد داد که چطور یک بازیکن می‌تواند در عین رفتار غیر حر‌فه‌ای‌اش خیلی راحت به تیم باز گردد، بازی کند، سرمربی شود و حتی خط مشی هم برای باشگاه تعیین کند.

دور نیست که به یاد آوریم روزی محرم نویدکیا در تیم ‌ملی هم شاگرد حسین فرکی بود.
 
کلمات کلیدی : محرم نویدکیا+تیم فوتبال سپاهان+حسین فرکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.