نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357894
ظریف: پلمپ های هسته ای را دولت اصلاحات شکست، نه احمدی نژاد/ نامه آن را هم من نوشتم
بخش سیاسی الف، 10 خرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه صبحانه کاری با جمعی از نخبگان و فرهیختگان ایرانیان مقیم لهستان اظهار کرد: باید از شرایط جدید کشور به دلیل رفع تحریم ها باید استفاده کنیم و همکار های خود را با کل دنیا افزایش دهیم.

وی افزود: اروپا در این میان نقش ویژه ای دارد اما لزوما این به آن معنا نیست که فقط روابط را باید به اروپا محدود کرد. سیاست دولت تدبیر و امید سیاست مثبت و تعامل سازنده با دنیا است. البته این به این معنا نیست که توجه ما از شرق به غرب معطوف شده است.

ظریف تاکید کرد: کشورهای اروپای شرقی یک شریک قابل توجه با ایران میتوانند باشند؛ حجم روابط اقتصادی خیلی چشمگیری نیست اما امکانات و ظرفیت هایی که در لهستان وجود دارد قابل توجه است به همین دلیل این اولین سفر جدی من به لهستان و اروپا است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایرانیانی که در لهستان مقیم هستند می توانند مشاورین امینی برای بخش خصوصی ایران باشند. امروز امکانات بخش خصوصی جمهوری اسلامی چشمگیر است و ظرففیت عظیمی در بخش خصوص ایران خوابیده است و متاسفانه از تمام این ظرفیت استفاد نمی شود. امکان اشتغال و کمک به رشد و توسعه کشور می تواند از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی حاصل شود.

وی ادامه داد: امروز طرف های غربی و بخصوص آمریکا در آن حدی که باید برای اجرای تعهداتشان در برجام جدی باشند، جدی نیستند و هنوز برخی بقایای ذهنی تحریم در سیستم های پولی و مالی کشورهای اروپایی باقی مانده است و این به دلیل جریمه های سنگینی است که این شرکت ها در دوران تحریم متحل شدند.

مقاومت مردم ایرانی باعث ناامیدی دشمن از اعمال فشار به کشورمان شد
ظریف تصریح کرد: توفیقات برآمده از مذاکرات هسته ای ناشی از ملت ایران است و توفیق دولت و مذاکره کنندگان نیست زیرا مردم مقاومت خوبی در دوران تحریم و حضور گسترده ای را در انتخابات ۹۲ داشتند که باعث شد دنیا از اعمال فشار به ایران ناامید شود.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم دنیا از تحریم ایران ناامید شود و دلیل تکیه بر اقتصاد مقاومتی بنا بر فرمایش رهبری این است که ایران را چنان در برابر تحریم مقاوم کنیم که عده ای فکر نکنند میتوانند ما را با تحریم تهدید کنند.

اتکای به مردم دلیل تمایز ایران از سایر کشورهای منطقه
وی افزود: یکی از مهمترین عوامل امنیت ما نیروهای مسلح ما هستند اما آنچه ما را از بقیه منطقه ممتاز کرده اتکای جمهوری اسلامی به مردم است زیرا مردم بودند که علیرغم همه فشارها و تهدیدات در انتخابات سال ۹۲ و انتخابات اخیر شرکت کردند با اینکه تبلیغات گسترده ای از خارج ایران انجام می شد که رای مردم در ایران نمایشی بوده و رد صلاحیت های گسترده صورت گرفته است.

ظریف تاکید کرد: آنچه باعث شد دندان طمع آمریکا و غرب از مردم ایران کشیده شود حضور مردم در انتخابات بود زیرا مردم نشان دادند باید مطالبه خود را پای صندوق های رای پیگیری کنند. بطلان خط تحریم این بود که مردم را نمی‌توان از نظام جمهوری اسلامی جدا کرد.

دنیا باید بداند که امنیت ویژه ای بر ایران حاکم است
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما نباید مصرف کننده باشیم و باید به تولید داخلی خود متکی باشیم. باید دنیا بداند که امکانات ایران، امکانات ویژه ای بوده که یکی از آنها موضوع امنیت ویژه حاکم بر ایران است. امکانات ترانزیتی ما منحصر بفرد است و امیدواریم اروپای شرقی و شمالی از طریق ایران بتواند به خلیج فارس متصل شود.

ظریف با اشاره به مساله سوئیفت گفت: امروز برقراری سوئیفت مشکلی ندارد بلکه مشکل مقررات بانکی است که در چند سال اخیر و در دوران تحریم شکل گرفته است و ما به دلیل قطع ارتباط، از این سیستم دور بوده ایم. یک مشکل دیگر این است که چون آمریکایی ها جریمه های سنگینی برای بانک ها برای مبادله با ایران تحمیل کرده بودند، امروز آنها بعنوان یک بنگاه اقتصادی نگرانند و اعتمادی به آمریکا برای تعامل و تبادل اقتصادی با ایران ندارند.

آمریکا به بنگاه های اقتصادی اطمینان دهد جریمه نمی شوند
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: دولت آمریکا و دستگاه های آن باید به بنگاه های اقتصادی دنیا اطمینان خاطر بدهند که در تعامل با ایران جریمه نمی‌شوند. در حالی که سوئیفت از همان روز اول برقرار شد، اما امروز فقط ارتباط پولی وجود ندارد.

وی گفت: امروز مانعی که برای تعامل و تبادل اقتصادی با ایران وجود دارد، مانع وحشت است.

ظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تضمینی برای ادامه راهبرد سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در دولت های بعدی وجود دارد؟، تصریح کرد: این مشکل در اکثر کشورها وجود دارد. بعنوان مثال اگر در آمریکا ترامپ رای بیاورد امکان دارد رویه سیاست خارجی آمریکا تغییر پیدا کند.

سیاست خارجی نباید جناحی شود
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: سیاست خارجی نباید جناحی باشد اما متاسفانه چون فضای جامعه ما بشدت سیاسی است از هر حرف بنده برداشت سیاسی می‌شود در حالی که بنده اصلا سیاسی نیستم.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز امکان وجود نیروی انسانی در ایران به سایر ابزارها برتری دارد و مهمترین دلیل آن هم این است که ایران با وجود این نیروی انسانی از خطر مصون شده است. توان نیروی انسانی کارآمد ایران در دنیا کم نظیر است.

ظریف گفت: وظیفه ما در وزارت خارجه این است که نمایندگی های و سفارتخانه های ما در خارج از کشور در خدمت ایرانیان باشند و در واقع ایرانیان خارج از کشور صاحبخانه های واقعی این نمایندگی های هستند. در بخش خدمات کنسولی ابلاغ کردیم که هیچ نوع برخورد غیر از تکریم در مورد ایرانیان قابل پذیرش نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اگر توان ما چه در حوزه امنیتی و چه در حوزه سیاسی برخواسته از مردم است بنابراین خدمات ما هم باید به همین شکل باشد.

وی گفت: ایرانیان خارج از کشور در اکثر کشورها حضور دارند. ایرانیان در کشورهای غربی و بویژه آمریکا، محبوب ترین و فرهیخته ترین اقلیت هستند. این عده معرف شخصیت ایرانی‌ها خواهند بود. آنچه ما را به یکدیگر پیوند می‌دهد منافع ملی ماست و منافع ملی گرایش و جناح سیاسی نمی‌شناسد؛ بعنوان مثال مساله محیط زیست در ایران نه اصلاح طلب و نه اصولگرا است.

ظریف ادامه داد: کشور ما وارد یک حوزه ای شده که مدتی از آن دور بوده است. ما امروز در حوزه مسائل بانکی در دنیا عقب هستیم. امروز تصمیمی برای عدم شفافیت در ایران نیست البته معضلات بانکی و بدهی های بانکی ما در سال های اخیر انباشته شده است.

همراهی ۷ کمیسیونر با موگرینی در سفر به تهران بی سابقه بود
وی با اشاره به سفر موگرینی به ایران افزود: سفر موگرینی به ایران قابل توجه بود زیرا در دوران وی سابقه نداشته که ۷ کمیسیونر اتحادیه اروپایی وی را در سفری همراهی کنند.

پلمپ هسته ای را احمدی نژاد نشکست
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی براینکه اگر احمدی نژاد پلمب های هسته ای را نمی شکست امروز برجام شکل می گرفت؟، خاطر نشان کرد: پلمپ های هسته ای را احمدی نژاد نشکست بلکه دولت اصلاحات شکاند و نامه آن را هم من نوشتم. تصمیمی که امروز غرب گرفت می توانست سال ۲۰۰۵ بگیرد. ایران اصلا در مذاکرات هسته ای کوتاه نیامد بلکه پیشنهادات ایران همان پیشنهادات سال ۲۰۰۵ است.

ظریف تصریح کرد: غربی ها در همان مقطع سال ۲۰۰۵ رفتار نامناسبی داشتند. ولی سپس از تحریم ها ناامید شدند. اما ما با همان رویکرد ابتدایی خود حقوق خود را به رسمیت شناساندیم.

پیش از سخنرانی ظریف، رامین مهمانپرست سفیر ایران در لهستان در سخنان کوتاهی با اشاره محدود بودن جمعیت ایرانیان مقیم لهستان، گفت: تنها حدود چهارصد دانشجو در لهستان زندگی می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که این سفر به گسترش روابط دوجانبه بویژه در زمینه اقتصادی منجر شود.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۸:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۸ ۱۰:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۲ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۲:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : ظریف+برجام+توافق هسته ای
 
Alireza.mg
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۸:۴۲
درود بر دکتر ظریف.

مرده خستگی ناپذیر و نام آور ایران

ای کاش که بعضی ها هم بیشتر قدرتو میدونستن و این همه سال ازتون بهره میبردن تا وضع به اینجا نمی رسید. (3733510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۴۸:۱۴
البته رهبري،خودشان در يك سخنراني گفتند که بعد از عقب نشینی های پی در پی دولت وقت (اصلاحات)و بد عهد ی اروپایی ها,تصمیم بر این شد که پلمپ هسته ای شکسته شود, و همان دولتی که عقب نشینی کرده (اصلاحات) باید این کار را انجام دهد, اگر به تیم شما بود, ان تاسیسات تا الان پلمب بود!""در واقع توفیق اجباری نصیبتان شد! (3733660) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۵۷:۲۴
تا حالا كه روحاني يه چیز دیگه میگفت!میگفت باز کردن بی موقع پلمپ ها توسط احمدی نزاد,عامل صدور قطعنامه ها بود!! شما اعتدالی ها با خودتون چند چندین؟!! (3733680) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۱۶:۵۵
الف جون من تکرار کردم نظر یک مخاطب رو عینا

خب دیگه جواب رو ایشون داد من دیگه نظری ندارم (3733796) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۲۳:۴۲
شما بگو اول توسط چه کسی پلمپ شد.؟؟؟

در ضمن بعدش هم که با دستور مستقیم رهبری که "باید این پلمپ در همان دولتی که انجام شده برداشته شود" ، شما مجبور به این کار شدید.

البته به نظر میاد که الان پیشرفت کردید و اگر الان در اون زمان بودید به بهترین شکل از زیر دستور رهبر شونه خالی می کردید و همون پلمپ رو هم باز نمی کردید. (3734053) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۱۰:۵۱
همین شما بودید که با شکستن پلمپ باعث ایجاد ان وضع شدید و دولت احمدی نژاد
جور شماها را کشید . (3734243) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۴۲:۳۷
یعنی اون همه تحریم رو که تا حالا پای احمدی‌نژاد می‌نوشتین خودتون ایجاد کردین؟
جالبه! افتخارش رو به نام خودتون ثبت می‌کنین و عواقبش رو به پای دولت بیچاره بعدی میندازین!
پی‌.ام.دی و انحراف از برنامه صلح‌آمیز هم در دولت میرحسین و هاشمی اتفاق افتاده و عواقبش تا بیست سال گریبان مردم رو گرفته! چون آقایان وسایل آلوده هسته‌ای رو از پاکستان قاچاق کرده بودن! (3734441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۲:۲۴
چرا پلمپ ها را شکست که ایجاد تحریمها را به گردن احمدینژاد بندازه (3734844) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۲۲:۵۰
ما از اصلاحاتيها تابحال جز تعليق و تعطيل و تقليل و سيمان پركردن چيزي نديديم. (3734950) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۳:۴۶
من یادمه خود رهبر هم تو سخنرانی گفتند که خودشون به همون دولت گفتند پلمپ ها رو باز کنین (3733546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۵۳:۴۴
بله دستور مستقیم رهبری بود که تعلیق باید توسط همین دولتی که پذیرفته (اصلاحات) باید شکسته شود. (3733832) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۵۱:۴۴
اون دولت بدون اجازه و هماهنگی با رهبری این کار رو کردند؟ (3735109) (alef-13)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۴:۵۵
سلام تو هشت ساله دولت گذشته چقدر دروغ از همه نوعش گفته شد جالب كسي هم جرات افشا نداشت (3733547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۴۵:۴۰
الان داری حرف راست میشنوی؟ (3734095) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۰۸:۴۷
خوب دکترجان! درکدوم دولت وتوسط چه کسی پلمپ شد...؟؟!!! (3733574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۱۶:۵۸
خوب شد که شد باید حرکتی صورت می گرفت تا معلوم شود غرب به ادعاهایش پابند هست یا نه ؟! وقتی هم دیدند غرب قصد فریبکاری دارد پلمپ را شکستند ایزان باید این کار را می کرد وگرنه می گفتند این ایران است که ریگی در کفش دارد وحاضر به مذاکره نیست ! (3733966) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۰:۱۷
یعنی قطعنامه ها که به خاطر باز کردن پلمب بود تقصیر شماست؟؟ (3733578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۵۴:۲۷
قطعنامه ها بخاطر باز شدن پلمب نبود. بخاطر توهم بعضیا بود که بلد نبودن چطور باید با دنیا حرف زد و دایم شاخ و شونه تو خالی میکشیدن (3733764) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۴۳:۴۸
نتیجه حرف زدن شما که تهدید ایران توسط مالدیو بود! (3734533) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۱۹:۲۸
قطعنامه ها به دلیل سخنان وادعاهای بدون تفکر رئیس دولت نهم و بعد بالا رفتن از سفارت انگلیس بود ظاهرا جنابعالی در 8 سال دولت احمدی نژاد اخبار داخلی وخارجی را دنبال نمی کردی !! (3733968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۰:۴۷
ای وووووووووول. (3734009) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۴۷:۵۹
از این که آقای احمدی نژاد را تبرئه کردید و تمام تقصیرها را به گردن گرفتید از شما تشکر می کنیم. (3735909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۰:۲۸
ایشون به ایراد سخنان کذب شهره هستن این روزا,این یکی هم روش (3733579) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۲:۲۴:۴۷
خسته نباشی دلاور با این قضاوتت (3733909) (alef-3)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۳:۱۲
پس تحمیل تحریم ها کار شما بود؟
آقای ظریف بجای افتخار قاپی بهتره به فکر کلاهی باشی که با مهندسی شما در ژنو سرمون رفت. (3733588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۱:۵۱
مهندس! شما خودت و دوستان دلواپست 8 سال در قدرت تشریف داشتین و دونه دونه تحریم سنجاق میشد به کشور. اونوقت حصرت عالی بفرمایید اون سنگی که توی چاه انداختین به حساب کیه؟ مسوول نداره؟!
شما از اول چاه نمیکندی که حالا واسه پرشدنش ناراحت باشی (3733772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۲۷:۰۴
جناب مشکین نقاب جلو قاضی ومعلق بازی ؟!!! این مردم حی وحاضر آیا غیر از جنابعالی که آنهم شاید به دلیل سیاهی نقابتان باشد کسی هست که نداند تحریمها در دولت احمدی نژاد و بعد از دهن کجی ایشان به هلوکاست وحمله به سفارت انجام شد ؟!! وگرنه حتی در اولین سالهای ریاست او هم ما تحریم شدیدی نداشتیم بله شاید بوش دیوانه ما را محور شرارت نامید اما تحریمی نکرد و همان تحریمهای قدیمی بود ! (3733972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۳۵:۴۰
نه عزیزم رهبر دستور داد پلمپ ها باز بشه. حرف خودت رو سریع پس بگیر (3734076) (alef-13)
 
ا
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۰:۱۸
حقارت هم حدی دارد (3734891) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۴:۳۹
درکدام دولت تعدادسانتریفیوژهابه 19000تارسید؟ (3733591) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۲۸:۲۹
همان 19000 تا هم باعث این تحریمهای کمر شکن شد که الان باید با کلی زور وضرر لغوشان کنیم ! (3733973) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۳۲:۲۶
در کدوم دولت تعداد قطعنامه های شورای امنیت به 6 تا رسید و عملا مملکت فلج شد؟؟ هزاران نفر بیکار شدن؟؟ میلیاردها دلار به فنا رفت... جوانی ها به فنا رفت...
نتیجه برق هسته ای چی بود؟؟ گرون شدن دوباره و صدباره؟؟؟ ارمغان هسته ای چی بود برای کشور؟؟ (3734424) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۰۲:۰۲
البته اقای دکترصالحی درباره کیفیت ناکارامدی انها اجمالا مطالبی فرمودند.
در عین حال همه یادمان هست که ایران چندسال به کارشناسان اژانس قسم و ایه میخورد که اثار اورانیوم غنای بالا روی دستگاههای سانتریفیوژ ما ،بخاطر اینست که اینها را همینطوری از خارج خریدیم... و نهایتا انها هم چشما رو بستند و ارفاق کردند به ان جماعت !! (3734577) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۹:۱۹
19000سانریفیوژ به بها بیکاری1900000ایرانی (3736305) (alef-3)
 
مصطفی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۱۹:۲۸
کار ظریف بی نظیر بود ... همه رو مدیون خودت کردی دکتر ظریف (3733602) (alef-13)
 
dave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۵۱:۲۴
منظورت از "همه" یعنی غرب؟ (3733760) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۸:۵۰
درود بر دكتر ظريف (3736456) (alef-3)
 
دانشجوی ارشد عمران - زلزله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۴:۰۰
اقای دکتر ظریف سکوت مطلق اختیار کنید خواهشا!!! (3733610) (alef-13)
 
Alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۱۸:۴۶
تو که هنوز دانشجوی ارشدی اونم تو عمران (حالا اینکه کجا میخونی بماند)

بهتره درمورد کاره یه دیپلمات با سابقه و کاردان با این قطعیت اظهار نظر نکنی (3733801) (alef-13)
 
dave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۳:۳۸:۵۵
شما هم صحبت های جناب ناصر نوبری رو دنبال کن. (3733931) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۵۳:۱۷
میشه از دستاوردهای وزیر کارکشته دو تا رو نام ببری؟ (3734113) (alef-3)
 
مهندس ارشد شیمی و فیزیک هسته ای و کارمند انرژی اتمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۳۵:۳۶
درود بر دکتر ظریف و درود به قرارداد واقعگرایانه (3733817) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۷:۱۷
حالا میشه لطفا تصویری از مدرکی که به خودتون منتسب کردین حداقل برای الف بفرستین تا بدونیم راست میگید.....
اینجوری بخوای بنده هم فوق دکترای فیزیک کوانتوم دارم .... میخوای یکی دو تا مدرک دیگه هم ردیف کنم برات ؟؟
ضمنا یه نکته : جنابعالی چطور هم مهندس ارشد شیمی هسته ای هستید و هم فیزیک هسته ای ...!!!! (3734017) (alef-13)
 
فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب از
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۸:۳۹:۴۰
درود بر دکتر ظریف (3737463) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۳۴:۱۷
به این حرف افتخار نکنیم. این همان است که دکتر روحانی هم گفته. تحریمها محصول تحرکات احمدی نژاد نیست. با همان نقض پلمپ اصفهان شروع شد که در دولت اصلاحات و با نامه به قول خودشان خودشان انجام شد.

یعنی عامل شروع تحریمها ما بودیم نه احمدی نژاد (3733635) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۰۰:۱۹
تحریم نه، کاغذ پاره (3733685) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۲۸:۴۰
شما هم از آب گل آلود ماهی بگیر. (3733811) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۳:۵۴
کی روحانی این حرف رو زد ؟!! بله گفت ما پلمپ را شکستیم تازه تا مدتها که احمدی نژاد هم روی کار بود ما تحریم جدی نداشتیم از وقتی ایشان متوهم شد وفکر کرد ابر قدرت جهان والگوی دنیاست وشروع کرد به رجز خوانی وتهدید این وآن خوب دشمن هم مقابله به مثل کرد وگفت حالا ببینم تا کی می تونی پیش بری ! (3733978) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۰:۳۵
اول تعلیق کردیم و به نشانه حسن نیت پلمب هم را پذیرفتیم .با زیاده خواهی غربیها به نتیجه نرسید.

خب . با اقتدار هم تعلیق و هم پلمب را بکنار نهادیم.

جریانی جدید در پی نثبیت بیشتر و تقویت این اقتدار همه توش و توان را بکار گرفت .

طرف مقابل هم در واکنشی طبیعی لاکن اقتدار گرانه و کدخدا مابانه با بسیج سایر کشورها به حربه ی معمول تحریم متوسل شد.

این حربه برای او حاصلی ببار نیاورد.

لذا به پای میز مذاکره آمد .

مذاکره را هم تیم مذاکره کننده آنگونه که میشد با اقتدار به پیش برد.

اگر این مذاکره هیچ حاصلی نداشته باشد . همینکه خود آنها این تحریم را در بالا ترین مرجع کنار نهادند خود یک توفیق برای ما و سر شکستگی برای انها شد.

حق داشتن و فعالیت در زمینه فعالیت هسته ای را هم به رسمیت شناختند .
چیزی که که اصلا برای آنهادر ابتدا پذیرفتنی نبود .

در این مذاکره چیزهائی هم داده شد که با تحقق دو بند فوق دیگر برای ما موضوعیت نداشت.

حاشیه های فعلی را هم بامید حق با همین تدبیر پشت سر خواهیم گذاشت .

به هر حال طی یک راه طولانی این چنینی خستگی هم دارد .

آنچه نا بجاست القا اینکه هیچ بردی نداشته ایم .
و یا حداقل همین حد توفیق را تصدیق. (3734146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۵۱:۰۵
انشاءالله با رفتن شماها مسیر فلاکت بار فعلی صنعت هسته ای تغییر خواهد کرد. (3733759) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۱:۱۶:۳۳
اون وقت مردم به فلاکت می‌‌افتند (3733859) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۰:۴۰
فقط می گم مرد باشیم اشتباه خودمون را قبول کنیم (3733771) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۶:۲۸
اقای ظریف لطفا خجالت بکشید (3733779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۱۳:۱۳
هرحرفی بزنه شما تندروها براش یه جور دیگه ای جواب میدید یاتفسیر می کنید (3733789) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۱۴:۳۵
ظریف عزیر و بزرگوار سنگهایی که در دولتهای 9 و 10 درچاه
انداختند با جسارت و شجاعت بیرون آورد یعنی کار ثد عاقل
را به تنهایی انجام داد الهی زنده باشی مرد مردستان (3733793) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۲۲:۴۰
چقدر جالبه هرجا به نفع اونهاست میگن کار ما بوده هرجا به ضرر اونهاست مین احمدی نژاد بوده (3733803) (alef-13)
 
jalil
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۲۹:۴۶
پس طبق گفته خودتون،احمدی نژاد باعث تحریمها نشد و خودتون باعث تحریمها شدید چونکه پلمپها را شکوندید و هزینه شکستن پلمپ افتاد بر گردن دولت احمدی نژاد (3733812) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۳۸:۰۳
اين اظهارات مقام معظم رهبري در دي ماه سال 86 است «
"اولین قدمش هم باید در همان دولتی انجام بگیرد که این عقب‌نشینی در آن دولت انجام گرفته بود؛ و همین کار هم شد. در زمان دولت قبل، اولین قدم به سمت پیشرفت برداشته شد؛ تصمیم گرفته شد که کارخانه‌ی یو. سی. اف اصفهان راه‌اندازی شود، و راه‌اندازی هم شد، و دنبالش هم بحمداللَّه این پیشرفتهای بعدی است تا امروز." (3733819) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۱:۱۶:۲۷
دکتر جون پلمپ را باز کردی اما بعد از تیشه زدی به ریشه دمت گرم به این می گن تدبیر. (3733858) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۲:۰۷:۲۶
برجام، یکی از ضعیف ترین سطوح اسناد حقوقی است، که اساس یک توافق سیاسی یا مصالحه سیاسی است.
مصالحه های سیاسی برای اجرایی شدن، نیاز به همکاری همدلانه و ترغیبی طرفین دارد.
چنین توافق هایی، وقتی به موفقیت می رسند، در دو موضع شاریط اجرایش فراهم شود:
الف- شرایط بوجود مشکل، که ناچار به مصالحه شده، از میان برود.
مثلا غنی سازی و برخی فناوری ها که امکان ساخت تئوریکال سلاح هسته ای ممکن مینمود، با توحه به خصومت فی مابین و تهدید نابودی اسرائیل بود که، ابرقدرتها عضو شورای انیت به سمت سخت ترین تحریمها تاریخ علیه یک کشور برد و چین و روسیه عملا مساعدت کردند!
قطعا بایست در این شرایط تغییر ایجاد شود.

ب- وقتی مصالحه صورت میگرد، معنی اش اینست طرفین میخواهند از این پس در سطوح مختلف گفتمانی و کارکردی خود تغییر در جهت اشتی انجام دهند.
خب اگر برخلاف انتظار یکی یا هردو طرف، همچنان خصومت ورزی کنند، مصالحه را عقیم میکنند. (3733905) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۵۳:۴۶
مهم مهر تایید مردم بر شخصیت ملی ظریف بود. (3734002) (alef-3)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۵۶:۱۷
من نمیدونم چطوریه که دردولت احمدی نژادکه قطعنامه هادونه دونه به کشورسنجاق میشدماتاغنی سازی بیست درصدهم پیشرفت کردیم ولی دراین دولت که قطعنامه هارابرداشتندغنی سازی به زیرپنج درصدرسید،سانتریفیوژهاازبیست هزاربه هشت هزارکاهش پیداکرد،ده تن اورانیوم غنی سازی شده به اجبارفروخته شدورآکتوراراک هم بتون ریزی شد (3734005) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۲۵:۵۵
ظریف: پلمپ های هسته ای را دولت اصلاحات شکست، نه احمدی نژاد/ نامه آن را هم من نوشتم.
البته این را هم اضافه بفرمایید که در دولت یازدهم در قلب راکتوراراک بتون ریخته شد. که پای آن راه هم من امضا کردم (3734173) (alef-3)
 
حق گو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۵۴:۲۸
با سلام خدمت دوستان محترم دوستان خون دهها تن از هموطنان عزیمان در عربستان ریخته شد وزارت خارجه چه کار کرد؟!!!!!!!!!!!!!!1کدام مسئولین الان مملکت انقلابی هسنتد و مانند یک انقلابی در برابر دشمن حرف میزنند. کرنش و لبخند در برابر دشمن صدها برابر از این تحریم ها بدتر هستند متاسفانه ترس مسئولان کار دست این کشور خواهد داد. (3734460) (alef-13)
 
100 سکه طلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۰۴:۲۵
سیاست خارجی نباید جناحی شود؟!
خود شما نبودید در مصاحبه با شبکه آمریکایی گفتید اگر توافق نشه ما رای نمیاریم؟

فقط سکوت اختیار کنید. سنگ بود آب شده بود از این همه... (3734471) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۰۸:۴۷
سلام علیکم به نظر من بهتر است همه باهم متحد باشیم تاریخ بیان کننده خوبی برای همه می باشد (3734482) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۲۶:۰۹
اصلاً چرا پلمپ تاسيسات هسته اي را پذيرفتيد؟
وقتي دكتر احمدي نپاد در قبال عدم تعهد غربيها و زياده خواهي آنها دستور دا پلمپ شكسته و فعاليت ها با جديت و حمايت بيشتري ادامه يابد همفكرانتان اين رويكرد را تندروي و موجب خسارت به كشور توصيف كردند؟
اگر تفاوت اراده ها را رهبري در آن مقطع زماني اشاره فرمودند منظورشان اراده قوي و قاطع دكتر احمدي نژاد در عزتمندي سياست خارجي و رويكردهسته اي بود. پس عزت ايشان را به نفع خود مصادره غيرواقعي نفرماييد. (3734504) (alef-13)
 
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۱:۲۰
آقای ظریف داره فرافکنی میکنه.. به یاد مردم بیارید که آقای روحانی سال 82-83 به جک استراو نخست وزیر وقت انگلیس قول تعلیق 10 ساله انرژی هسته ای رو داده بود... یعنی تا سال 93 تعلیق.... (3734550) (alef-3)
 
امت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۹:۵۹:۴۲
وقتى برجام را ناموفق مبينند به در و ديوار ميزنند و باعث رسوائى ميشه (3738629) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.