توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466299
درخواست طلاق به خاطر کلکسیون پرنده های شوهر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
زن جوان به خاطر اینکه همسرش در خانه با جمع آوری پرنده ها به دنبال ایجاد کلکسیون و پرنده بازی است،درخواست طلاق داد.

  زن جوان وقتی دید شوهرش علاقه زیادی به پرنده‌هایش دارد و کلکسیونی از پرنده‌ها را در خانه نگه می‌دارد به دادگاه خانواده رفت و درخواست طلاق داد.  
 
زن سی و پنج ساله هفته گذشته به شعبه 268 دادگاه خانواده تهران رفت و خواستار جدایی شد. وی درباره علت آن به قاضی گفت: من واقعا خسته شده‌ام. 15 سال است درکنار مردی زندگی می‌کنم که حرف‌های من برایش اهمیتی ندارد. علاقه شدید او به پرنده‌ها مرا به اینجا کشانده است. این زن در ادامه صحبت‌هایش گفت: اوایل زندگی متوجه شدم شوهرم کبوترباز هم است. اما من اجازه ندادم هیچ کدام از آنها را به خانه‌مان بیاورد، اما در آن زمان هم به هر بهانه به خانه مادرش می‌رفت و به کبوترهایش سری می‌زد و به آنها آب و غذا می‌داد. مادرش هم مرتب بهانه می‌گرفت و او هم مانند من از دست پسرش به خاطر این علاقه عجیبش خسته شده بود.
 
وی افزود: بالاخره بهانه‌گیری‌های من و مادرش نتیجه داد و او کبوترهایش را در اختیار دوستش قرار داد و زندگیمان به روال عادی برگشت.
 
یک سال بعد هم خدا به ما پسری هدیه داد که زندگیمان را شیرین‌تر کرد، اما بعد از مدتی دوباره شوهرم به سمت علاقه قدیمی‌اش رفت. او دوباره پرنده خرید و به خانه آورد. برسر این موضوع بارها با هم درگیر شدیم، اما فایده‌ای نداشت هرچه از او خواستم تا آنها را بفروشد قبول نکرد.
 
آقای قاضی هرکدام از پرنده‌هایش که اکنون در خانه‌ام هست قیمت زیادی دارد و آن وقت من مستاجر هستم. به جای این‌که پولش را پس‌انداز کند و به فکر زندگی باشد همه پولش را پرنده‌های گرانقیمت خریده است. همه آنها داخل قفس و در یکی از اتاق‌های خانه‌مان هستند. حتی پسرم هم به آنها عادت کرده و هر وقت من حرف فروش آنها را پیش می‌کشم، گریه می‌کند و به من می‌گوید: اگر باعث شوی که بابا این پرنده‌ها را بفروشد هرگز نمی‌بخشمت. من نمی‌دانم باید چه کار کنم. از این وضع خسته شده‌ام. دیگر نمی‌توانم تحمل کنم و به دادگاه آمدم تا درخواست طلاق بدهم.
 
ناراحتی اعصاب گرفته‌ام، همسرم اهمیتی به من نمی‌دهد و همه عشق و زندگی‌اش پرنده‌هایش هستند. من دیگر نمی‌خواهم به آن زندگی برگردم و می‌خواهم برای همیشه از این شوهر خودخواه جدا شوم.
 
قاضی دادگاه خانواده بعد ازشنیدن صحبت‌های این زن دستور احضار همسر وی را صادر کرد تا بعد از شنیدن صحبت‌های وی درباره این پرونده تصمیم بگیرد.
 منبع:میزان
 
کلمات کلیدی : ازدواج، تجرد، طلاق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.