توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508599
دستگیری مزاحم اینترنتی قبل از گروگان‌گیری و قتل
بخش حوادث الف، 14 شهریور 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
پسر ٣٠ساله‌ای که برای تسویه‌حساب با خانواده دختر موردعلاقه‌اش، برادر و داماد خانواده‌اش را تهدید به قتل کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق، ساعت ٢٣:٣٠ شب یکشنبه از طریق تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، به پلیس اطلاع داده شد فردی مسلح به سلاح کمری در منطقه ولنجک – خیابان ایثارگران شمالی مشاهده شده است که بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام و گشت کلانتری برای بررسی موضوع به محل اعزام شد. مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک با حضور در خیابان ایثارگران شمالی اقدام به شناسایی یک دستگاه خودروی پژوپارس سفیدرنگ با سه نفر سرنشین کردند که سرنشین صندلی جلوی خودرو یک قبضه اسلحه کمری در اختیار داشت. 

فرد مسلح داخل خودرو به محض مشاهده مأموران، به صورت پیاده اقدام به فرار کرده و تعقیب‌وگریز آغاز می‌شود. 

در تعقیب‌وگریز، فرد مسلح اسلحه کمری خود را در چند مرحله به سمت مأموران می‌گیرد تا شاید مانع از تعقیب آنها شود. نهایتا در یک تعقیب‌وگریز و شلیک چندین تیر هوایی، فرد مسلح به ‌نام امیر ۳۰ساله از سوی مأموران دستگیر و در همان لحظه دستگیری یک قبضه اسلحه کمری آماده شلیک همراه با ۹ تیر جنگی و دو قبضه سلاح سرد از وی کشف می‌شود. 

دو سرنشینِ دیگر پژوپارس که پس از دستگیری فرد مسلح داخل خودرو، از سوی مأموران به کلانتری منتقل شده بودند، در اظهارات اولیه عنوان کردند که قصد مذاکره با «امیر. پ» را داشته، اما او با سلاح گرم (اسلحه کمری) اقدام به گروگان‌گیری آنها و در ادامه تهدید به کشتنشان کرده است. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «اقدام به گروگان‌گیری»، پرونده به‌همراه متهم در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. دو سرنشین خودروی پژوپارس سفیدرنگ با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی عنوان کردند که دارای رابطه خویشاوندی با یکدیگر بوده و به قصد مذاکره با متهم به درِ منزل وی مراجعه کرده بودند که از سوی متهم و با سلاح گرم تهدید به قتل شدند. 

یکی از شکات به‌عنوان شاکی اصلی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: متهم چندی پیش و از طریق شبکه مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت برای خواهرم کرده بود تا اینکه در شکایتی این شخص از سوی پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد؛ در ادامه و با درخواست خانواده‌ متهم مبنی‌بر دادن رضایت و به شرط اینکه این شخص دیگر مزاحمتی برای خواهرمان ایجاد نکند، در آن پرونده رضایت دادیم، اما متأسفانه برخلاف وعده اولیه‌ متهم، مجددا وی مزاحمت‌هایش را این‌بار با تهدید از سر گرفت. 

شاکی اصلی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ٢١:٣٠ به‌همراه دامادمان به قصد صحبت با متهم به نزدیکی خانه‌‌شان در خیابان ایثارگران جنوبی رفته بودیم تا شاید با مذاکره او را راضی کنیم تا دست از مزاحمت‌ها و تهدیدهایش برای خواهرم بردارد؛ برای آنکه من بتوانم راحت‌تر با امیر صحبت کنم، دامادمان در صندلی عقب ماشین نشست، اما زمانی‌که امیر وارد ماشین شد، ناگهان اسلحه‌ای را به سمت ما دو نفر گرفت و ما را تهدید به کشتن کرد؛ امیر با قدرت‌نمایی و نشان‌دادن اسلحه در اظهاراتش عنوان کرد که خواهرم را باید به او تحویل دهیم و در غیراین‌صورت او ما را خواهد کشت؛ در همین زمان مأموران از راه رسیده و امیر با مشاهده آنها به‌سرعت از ماشین پیاده شد و اقدام به فرار کرد. 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم امروز با انجام تحقیقات اولیه برای صدور قرار قانونی و تعیین شعبه رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران اعزام شد.
 
کلمات کلیدی : قتل+گروگان‌گیری + مزاحم اینترنتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.