توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489898
رییس‌دفتر "ملاحظات اخلاقی" کاخ سفید کناره‌گیری کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی دولت آمریکا گفته در پی اختلاف با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، استعفا خواهد داد و تا دو هفته دیگر از مقامش کنار می‌رود.

به گزارش ایسنا، این دفتر که نهادی مستقل در بدنه دولت آمریکاست، دیدبان مقام‌های دولتی در ارتباط با رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای و پیشگیری از بروز تضاد میان منافع شخصی آنها با وظایف دولتی‌شان است.

والتر شوئب، رییس دفتر ملاحظات اخلاقی دولت آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد، طی دو هفته دیگر از مقامش کنار خواهد رفت.

او در توییتی که امروز (جمعه) منتشر کرده نوشته است: "در خلال کارکردن با دولت فعلی دریافتم که معیارهای فعلی اخلاق کاری نیاز به بازبینی و بهبود دارد."

به گزارش بی‌بی‌سی، کاخ‌سفید در واکنش به این تصمیم ضمن "تشکر از زحمات او" اعلام کرده دونالد ترامپ به زودی رئیس جدید این دفتر را نامزد خواهد کرد.

شوئب در سال ۲۰۱۳ برای یک دوره پنج ساله به ریاست این دفتر انتخاب شده بود.

او در بیانیه‌ای که منتشر کرده نوشته بعد از ترک سمت دولتی خود به یک نهاد غیردولتی حقوقی فعال در زمینه بهبود قوانین و قواعد مالی خواهد پیوست؛ در کسوت مدیر ارشد دفتر اصول اخلاق حرفه‌ای.

آن طور که والتر شوئب می‌گوید او پیش از علنی کردن تصمیم خود، در نامه‌ای به دونالد ترامپ از تصمیمش برای استعفاء و دلایلش نوشته است.

با وجود این که او مستقیما به ترامپ اشاره نکرده اما آورده: "موجب افتخار بنده بود که با همکارانی کار کنم که برای حفاظت از اصول و التزام به قانون اساسی تلاش می‌کنند و اصول اخلاق حرفه‌ای را بر منافع شخصی ارجح می‌دانند."
 
 
کلمات کلیدی : کاخ سفید+ترامپ+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.