توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503396
نامه 24 نماینده مجلس به رئیس قوه قضاییه برای اعلام اموال کابینه دوازدهم
بخش سیاسی الف؛ 28 مرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۸
24 نفر از نمایندگان طی نامه‌ای به آیت‌الله آملی لاریجانی خواستار پیگیری اصل 142 قانون اساسی شدند.
محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ از نامه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آیت‌الله آملی لاریجانی برای پیگیری اصل 142 قانون اساسی خبر داد.

وی ادامه داد: 24 نفر از نمایندگان این نامه را خطاب به رئیس قوه قضاییه امضا کرده و خواستار رسیدگی به این قانون شده‌اند.

متن نامه به شرح زیر است:

حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه
سلام‌علیکم

با احترام همانگونه که استحضار دارید مطابق اصل 142 قانون اساسی رئیس قوه قضاییه مسئول رسیدگی به دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، همسر و فرزندان آن‌ها است. از آن جا که این اصل مترقی برای جلوگیری از سوءاستفاده از موقعیت شغلی وضع شده است و می توانند نقش مؤثری در سالم‌سازی نظام سیاسی داشته و موجب افزایش اعتماد عمومی نسبت به حکومت گردد و با توجه به اینکه اکنون در آستانه رأی اعتماد وزرا قرار داریم و جناب عالی تصدیق می‌فرمایید که هدف اصلی از رسیدگی به دارایی وزار جلوگیری از تداوم حاکمیت افراد صالح بر امور قوه مجریه می‌باشد مستدعی است دستور فرمایید نتیجه بررسی آن قوه در خصوص اصل 142 قانون اساسی نسبت به وزرای قبل به جهت احراز پست وزارت در کابینه دوازدهم پیشنهاد شده‌اند را به مجلس شوای اسلامی اعلام کردند.

با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی
اسامی 24 نماینده مجلس بدین شرح است: بهروز بنیادی، مهدی زاهدی، محمد حسین قربانی، سید امیر حسینی، قاضی‌زاده، محمد باقر عبادی، یوسف نژاد، عاشوری، پژمان‌فر، یحیی کمالی پور، محمد حسین قربانی، مجتبی ذوالنوری، علیرضا سلیمی، محمود صادقی، محمد جواد فتحی، جاسم ساعدی، حسین علی شهریاری، حسن نوروزی، اکبر ترکی، حسینی حاجی دلیگانی، حمیدرضا فولادگر، علی اکبر کریمی، محمدرضا نجفی، ابوالفضل ابوترابی.

نامه 24 نماینده مجلس به رئیس قوه قضاییه برای اعلام اموال کابینه دوازدهم+ اسامی امضاء کنندگان
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۸:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۲۰:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۲۳:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۲:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۳:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : اموال مسوولین+وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم+مجلس +رای اعتماد به وزرا+قوه قضاییه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.