توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472292
درخواست پوتین از لاوروف برای ترک سیگار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
رئیس‌جمهور چک اعلام کرد، همتای روسی‌اش از وزیر امور خارجه کشورش خواسته که سیگار را ترک کند.

میلوش زمان، رئیس‌جمهور چک به هنگام احوالپرسی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه اجلاس "کمربند اقتصادی کشورهای عضو جاده ابریشم" اعلام کرد: شما نیز همچون من سیگاری هستید اما رئیس‌جمهور شما آن را ممنوع اعلام کرده است.

ولادیمیر پوتین نیز که در کنار وزیر خارجه‌اش بود، در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: من آن را پیشنهاد نمی‌کنم و لاوروف اضافه کرد: مجلس دوما آن را ممنوع کرده است.  سپس هر سه نفر خندیدند.

این مساله به این دوران باز می‌گردد که در سال ۲۰۱۵ به هنگام سفر میلوش زمان به مسکو، لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اتاق سیگار بود که در آن لحظه پوتین در میان انظار عمومی از وی خواست که سیگار را ترک کند. از آن زمان این مساله به یک "جوک" تبدیل شده است.

زمان یکی از متحدان مهم مسکو در میان رهبران اتحادیه اروپا است. وی حامی روسیه در منطقه کریمه بوده و خواستار پایان یافتن تحریم‌ها است حتی به شوخی گفته می‌شود که او نماینده پوتین است.
 
کلمات کلیدی : پوتین+لاوروف+ترک سیگار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.