توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460493
جدیدترین جنایت وحشیانه داعش در موصل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱
خبرگزاری 'نینا' عراق روزشنبه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در یک جنایت وحشتناک جدید 50 غیرنظامی را در بخش غربی موصل به قتل رساند.

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری به نقل ازساکنان محلی آورده است که گروه تروریستی داعش 50 غیرنظامی را در جریان تلاش برای فرار از منطقه در مناطق 'راس الجاده' و 'المشاهده' در بخش غربی موصل دستگیر و همه را به قتل رساند.نینا به نقل از شهروندانی که موفق به فرار از مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در بخش غربی موصل شده اند، آورده است که در حال حاضر این گروه تروریستی هزاران خانواده را در بخش غربی دربند گرفته و به آنها اجازه فرار از منطقه را نمی دهد.
این خبرگزاری اضافه کرده است که گروه تروریستی داعش قبل از این جنایت، در هفته گذشته نیز درحادثه مشابهی تعدادی از شهروندان بیگناه را در حین فرار از محله 'التنک' دربخش غربی موصل دستگیر و به طرز فجیعی به قتل رساند.
در پی اقدام جنگنده های آمریکا در 17 مارس گذشته در بمباران یک منزل مسکونی در بخش غربی موصل که منجر به قتل بیش از 200 شهروند شد، عملیات پیشروی نیروهای عراق در بخش غربی موصل به منظور حفاظت از جان غیرنظامیان دچار کندی محسوسی شده است.
نیروهای مسلح عراق در حال حاضر مهم ترین موضع گروه تروریستی داعش که مسجد تاریخی النوری در بخش قدیمی شهر موصل است را تحت محاصره قرار داده اند، اما عناصر جنگجوی داعش همچنان با قرار دادن غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی از پیشروی نیروهای عراق جلوگیری می کنند.
کارشناسان امنیتی در منطقه پیش بینی می کنند، با حمله موشکی روز جمعه آمریکا به یکی از پایگاه های هوایی سوریه که نقش مهمی در جنگ علیه داعش در منطقه داشت، تحرکات این گروه تروریستی و نیز سایر گروه های تروریستی در عراق و سوریه افزایش یابد.
داعش طی چهار روز گذشته و از هنگام تهدیدهای آمریکا علیه سوریه در ارتباط با حادثه مشکوک سیاسی در ادلب، تحرکات خود را در عراق نیز تشدید کرده اند، بطوری که در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته چندین حمله بزرگ علیه نیروهای عراقی در استان های نینوا، صلاح الدین، دیاله و الانبار ترتیب دادند.
 
 
کلمات کلیدی : داعش+موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.