نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350990
واکنش پنتاگون به هشدار سردار سلامی درباره بستن تنگه هرمز
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
«پیتر کوک»، سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه به اظهارات سردار «حسین سلامی»، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های تهدیدکننده ایران واکنش نشان داد.

سردار «سلامی» روز سه‌شنبه در بخش خبری ۲۱ سیما گفته بود: «براساس کنوانسیون ۱۹۸۲ دریاها، مجبوریم اگر از تنگه هرمز عبور ضررداری اتفاق بیفتد، قاطعانه با‌ آن مقابله کنیم. به آمریکا، شرکا و متحدان منطقه‌ای‌اش هشدار می دهیم اگر بخواهند از ادبیات تهدید استفاده کنند و ما را تهدید کنند، از قانون عبور بی ضرر استفاده کرده و اجازه عبور و تردد هیچ کشتی و شناوری که بخواهد ما را تهدید کند، نمی‌دهیم.»

به گزارش خبرگزاری کویت، «پیتر کوک»، پنجشنبه در نشست خبری پنتاگون به سوال یک خبرنگار در این باره اینطور پاسخ داد: «آمریکا به پرواز، دریانوردی و فعالیت در هر مکانی که قوانین بین‌المللی اجازه آن را بدهد، ادامه خواهد داد.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه درباره اظهارات سردار «سلامی» گفت: «ما از اظهارنظرهای این‌چنینی نگرانی داریم. هر گونه تلاش برای قطع یا بستن آبراهی که از اهمیت حیاتی برای اقتصاد جهان برخوردار است، موضوعی است که با نگرانی زیاد به آن نگاه می‌کنیم.»

«کوک» تصریح کرد: «بدیهی است که ما نیروهایمان را در آن نقطه از دنیا حاضر خواهیم داشت تا اطمینان حاصل کنیم که جریان آزاد بازرگانی تأمین می‌شود و اینکه منافع آمریکا حفظ می‌شوند.»
کلمات کلیدی : بستن تنگه هرمز
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۰۸:۵۸:۴۵
یادم هست زمانیکه صحبت از تحریم نفت ایران بود سپاه هشدار داد اگر جلوی فروش نفت ایران گرفته شود ما تنگه هرمز را مسدود می کنیم و البته این حرف هیچوقت عملی نشد. (3688391) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۹:۰۲
اینحرفافقط وفقط باهدف خنثی کردن تلاش های روحانی جهت تعامل باغرب ودنیاست وهیچگاه عملی نخواهدشد. (3688938) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۷:۴۰:۲۲
تلاش های روحانی هر نتیجه ای که می خواسته بده تا الان داده. (3690567) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.