نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397647
ثبت اولین شکایت از عربستان سعودی در آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
خانواده یکی از قربانیان ۱۱ سپتامبر، تنها دو روز پس از تصویب قانون «عدالت علیه حامیان تروریسم» (جاستا) در سنای آمریکا، اقدام به اقامه دعوا و درخواست غرامت از عربستان سعودی کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، تنها دو روز پس از تصویب قانون «عدالت علیه حامیان تروریسم» در سنای آمریکا، «استفانی راس دی‌سیمون» بیوه یکی از قربانیانِ حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، روز جمعه با مراجعه به دادگاهی در واشنگتن از دولت عربستان سعودی شکایت کرده است.

وی گفته است در زمان حملات ۱۱ سپتامبر باردار بود و او این شکایت خود علیه عربستان سعودی که حامی «القاعده» است، را به نیابت از دخترش ارائه کرده است.

براین اساس، اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، شامگاه چهارشنبه با اکثریت قاطع آرا تصمیم «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور برای وتوی مصوبه کنگره درباره حق شکایت از عربستان را ابطال کردند.

حکومت عربستان سعودی که از متحدان اصلی واشنگتن در خاورمیانه محسوب می‌شود به شدت با این مصوبه مخالفت کرده است. ۱۵ نفر از ۱۹ عامل حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از اتباع عربستان سعودی بودند، اگرچه ریاض ارتباط آنها با حکومت عربستان را رد می‌کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان، 11 سپتامبر، اوباما، سنا، کنگره
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۴:۲۷:۳۴
به امید نابودی ال سعود (3957801) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۶:۳۸:۴۴
ماهم مي توانيم شكايت كنيم!؟ (3958004) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.