توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506546
تشخیص مصرف صحیح دارو با آزمایش ادرار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
محققان دانشگاه منچستر از آزمایش ادرار برای تشخیص وضعیت مصرف دارو در بیماران استفاده کردند

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، از آنجایی‌که مصرف صحیح و به موقع دارو نقشی اساسی در درمان بیماری‌ها دارد، اما محققان دانشگاه منچستر با آزمایش 238 بیمار مبتلا به فشار خون دریافتند که تقریبا یک سوم آنها از مصرف دارو در زمان تعیین شده صرف نظر می‌کنند.

محققان معتقدند که بهترین راهکار برای اطمینان از مصرف صحیح دارو در بیماران، انجام آزمایش‌های متعدد ادرار از آنها است، چرا که طبق بررسی‌های انجام شده در دانشگاه منچستر مشخص شد که در صورت تداوم فرایند تست ادرار،  بیش از 80 درصد از بیماران داروهای خود را در وقت تعیین شده مصرف می‌کنند.

پروفسور توماسوفسکی در مورد تاثیر مثبت غربالگری بیماران برای انجام تست ادرار گفت: انجام آزمایش ادرار بهترین راهکار برای آگاهی بیشتر پزشکان از وضعیت بدنی بیماران چه از نظر مصرف صحیح دارو و چه از نظر کاهش علائم بیماری است.

وی در ادامه افزود: نتایج بررسی‌ها نشان داد که انجام آزمایش ادرار برای بیماران مبتلا به فشار خون حتی منجر به نجات جان کسانی شده که در مصرف داروهایشان خودسرانه عمل می‌کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : دارو + بیماری + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.