نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339849
مصرف بنزین رکورد شکست/ 99 میلیون لیتر در اولین روز
همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند ماه به ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵
 همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین در کشور روند صعودی به خود گرفت به طوریکه در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند ماه به  98 میلیون و 900 هزار لیتر رسید.

این گزارش حاکی است: مصرف بنزین در استانهای تهران 19 میلیون لیتر، اصفهان  هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بوده است که نشان دهنده  رشد 14 درصدی نسبت به روزهای قبل بوده است.

مصرف بنزین کل کشور در روز چهارشنبه 26 اسفندماه امسال با 13 درصد افزایش از مرز 86 میلیون و 500 هزار لیتر گذشت.

براساس این گزارش، در روز ٢٦ اسفندماه به ترتیب استانهای تهران با 18 میلیون و 500 هزار لیتر، اصفهان 7 میلیون و 500 هزار لیتر، فارس پنج میلیون و 900 هزار لیتر  و خراسان رضوی چهار میلیون و 300 هزار لیتر بیشترین مصرف کشور را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که مصرف بنزین کل کشور در بازه زمانی ١٧ تا ٢٥ اسفندماه امسال با بیش از دو میلیون لیتر افزایش به میانگین روزانه ٧٥ میلیون و ٤٧٧ هزار لیتر رسید، در حالی که این مقدار در هفته منتهی به ١٦ اسفندماه ٧٣ میلیون لیتر بود.

آمار مصرف بنزین معمولی در این دوره نشان می دهد که در این مدت به طور میانگین روزانه  بیش از ٧٢ میلیون لیتر بنزین معمولی مصرف شده است.

گزارش فارس اضافه می کند پیش بینی مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قبل از آغاز تعطیلات نورزی از مصرف بیش از 100 میلیون لیتر در ایام نوروز حکایت می کرد.
 
کلمات کلیدی : مصرف بنزین
 
United Kingdom
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۱۵:۱۲:۵۴
بلیطها انقدر گران است و البته مسافرت در ایران کلا خیلی خیلی گران است اما بلیطها گران است به شهری که میرویم متاسفانه نمیتوانیم اطلاعات جامعی در مورد ان شهر بدست بیاوریم بطور کامل و مسافرت حتی درون شهری هم سخت میشود که مجبور میشویم با ماشین با این جاده های نا امن و البته رانندگی های غیر استاندارد مسافرت کنیم اگر بلیط ها ارزانتر بود و به شهر دیگر رفتن هم همراه با اطمینان به این باشد که مسافرت بتواند با رفت و امد درون شهری مطمئن باشد دیگر اینقدر بنزین مصرف نمیشود (3610746) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۲۳:۰۳:۱۷
در ایران انقدر بین قیمت بنزین و سایر مسائل اقتصادی ارتباط غلط برقرار است که هیچ دولتی توان واقعی کردن قیمت بنزین را ندارد ( تا مصرف اصلاح شود ) و انهائی که بنزین رایانه ای خصوصا از نوع وارداتی مصرف می کنند بدون مشکل تا چند برابر بیشتر یارانه دریافت می کنند . (3610912) (alef-11)
 
مهندس
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۲۳:۲۳:۵۱
فرض محال که محال نیست.
اگر از فردا بجای همه خودروهای تولید داخل خودر بروز خارجی ( که بطور متوسط نصف خودرو مشابه وطنی مصرف سوخت دارند ) در کشور حرکت میکرد در سال 95 مصرف بنزین نصف میشد یعنی روزی حدود چهل ملیون لیتر صرفه جویی بنزین
از قرار لیتری هزار تومان میشود روزی چهل میلیارد تومن و.................... (3610918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۰:۱۲:۱۳
مبارکه! (3611019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۰:۳۱:۰۴
دولت خودش گرونفروشترین ارگانه.... چرا کمفروشی کرده و جابگاه سی ان جی رو در ایام عید تعطیل؟؟؟؟؟ (3611025) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.