توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452041
کشف ۱۳۳ کانتینر کالای قاچاق توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جزئیات کشف ۱۳۳ دستگاه کانتینر قاچاق از گمرک شهید رجایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و گمرک را تشریح کرد.

قاسم خورشیدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به کشف 133 دستگاه کانتیر قاچاق طی عملیات مشترک وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و گمرک از گمرک شهید رجایی اظهار داشت: در همکاری تنگاتنگ وزارت اطلاعات، گمرک و نیروی انتظامی، یک محموله 30 کانتینری شامل لوازم آشپزخانه، ظروف شیشه‌ای، ظروف دکوری، وان، دوش حمام و سرویس‌های بهداشتی فرنگی در گمرک شهید رجایی که با خلاف اظهاری تحت عنوان «چاپ استرند»، ترخیص شده و یا در حال ترخیص بودند شناسایی و بخشی را در گمرک و بخشی دیگر را که ترخیص شده بود در استان‌های عمق کشور از جمله استان البرز کشف کردند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: همکاران شرکت کننده در این عملیات، موفق شدند در خلال شناسایی این محموله و کشف آن، یک ترخیص کار و مالک این محموله را شناسایی و دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه محمله کشف شده بالغ بر 1465 تن وزن داشته است ادامه داد: پس از دستگیری این دو فرد، در بازجویی از متهمان توسط اداره اطلاعات هرمزگان و با همکاری گمرک، مشخص شد این باند طی یک سال گذشته تعداد 103 دستگاه کانتینر قاچاق دیگر را نیز به همین شیوه و شگرد وارد کشور کرده‌اند که با توجه به اعترافات دستگیرشدگان، پرونده‌ قاچاقی مشتمل بر 133 دستگاه کانتینر تشکیل شد.

خورشیدی با هشدار به قاچاقچیان گفت: با توجه به بهره‌برداری از سامانه جامع امور گمرکی، سامانه تجارت وزارت صنعت و پورتال ارزی و ارتباط این سامانه‌ها، توان کشف دستگاه‌های کاشف به مراتب افزایش یافته است و تمام محموله‌هایی که از مبادی رسمی کشور وارد می‌شوند در رصد این سامانه‌ها قرار دارند؛ لذا قاچاقچیان کالا بدانند دستگاه‌های کاشف این امکان را دارند که با رهگیری اطلاعاتی در سامانه‌های مختلف، واردات قاچاق حتی در زمان گذشته را شناسایی و کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این قدرت کشف، قاچاقچیان حتی پس از ترخیص کالا و پس از عرضه کالاهای قاچاقشان در بازار خوش بین نباشند که توانسته‌اند از چنگ قانون فرار کنند چرا که شمشیر عدالت قطعاً به دنبال آن‌هاست.
 
کلمات کلیدی : کالای قاچاق، سربازان گمنام، وزارت اطلاعات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.