توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490742
سردار غیب‌پرور: نگاه خشک و ضابطه‌ای به راهیان نور ممنوع
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
سومین همایش ملی مشترک دست‌اندرکاران و فعالان عملیات فرهنگی-تربیتی راهیان نور با عنوان «تجلی اخلاص» با حضور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این همایش، سردار غلام‌حسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی بیان کرد:‌ هدف این جلسه این است که فرامین، تدابیر و مطالبات مقام معظم رهبری را محقق کنیم چرا که ایشان بهتر از هر کسی دیگر دفاع مقدس و مصالح انقلاب را می‌شناسند.در این همایش ۱۰ کارگروه تشکیل شده است. راهیان نور به عنوان یکی از گرانبهاترین میراث دفاع مقدس مطرح است. اینکه بتوانیم در آن ایستادگی و مقاومت مردم را به نسل بعدی منتقل کنیم و به رخ دشمن بکشیم یک موضوع مهم محسوب می‌شود.

سردار غیب‌پرور خاطرنشان کرد: دفاع مقدس اگرچه از نظر طول و عرض جغرافیایی و زمان چند صد برابر حماسه عاشورا بود اما این عظمت در برابر آنچه که امام حسین (ع) رقم زد بسیار ناچیز است و همواره مایه مباهات ما خواهد بود. از همین رو همانطور که در رابطه با عاشورا تکلیف داریم در رابطه با دفاع مقدس نیز مکلف هستیم. در عرصه دفاع مقدس ما شاهد تمامی ارزش‌ها همچون ایثار، فداکاری، توکل، ذکر، تاکتیک و حتی انضباط بودیم. همچنین حضور امام حی و حاضر و رهبری ایشان در هشت سال دفاع مقدس بود که اگر این اتصال وجود نداشت ما به شهیدان‌مان مرده می‌گفتیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد:حماسه بزرگ تجلی اسلام و انسانیت بود و باید با سرافرازی آن را قدر بدانیم. راهیان نور وسیله و سببی برای تربیت انسان‌های تراز انقلاب است. مردم ما دفاع و مقاومت را در این عرصه آموختند؛ بنابراین باید آن را غنیمت بدانیم و حق نداریم نگاه خشک و ضابطه‌ای، به موضوع راهیان نور داشته باشیم که اگر این طور باشد خسران کرده‌ایم. ما باید با دید معنوی و عاشقانه به دفاع مقدس و راهیان نور بپردازیم. به گمان من پنج درصد از راهیان نور مباحث مرتبط با سخت‌افزار را تشکیل داده است اما ۹۵ درصد آن را محتوا به خود اختصاص داده است. بنابراین محتوای ما باید به گونه‌ای باشد که نخست اثربخشی را در آن مشاهده کنیم و دیگر اینکه انسان‌ها را متحول کند. از نظر ما هر زائری که به راهیان نور می‌رود باید یک سفیر برای انقلاب باشد.

سردار غیب‌پرور در بخش دیگر سخنان خود گفت: ما باید خدمات اجتماعی خود را در راهیان نور بیشتر کنیم. در این صورت است که تأثیرگذاری راهیان نور بیشتر خواهد بود. همچنین در طول برگزاری اردوهای راهیان نور باید برنامه‌هایی همچون سرکشی به خانواده‌های شهدا و جانبازان قطع نخاعی نیز وجود داشته باشد. بنابراین ما کار بسیاری داریم و باید برخی از رفتارهایمان تغییر کند. تمرکز بیشتر ما باید بر محتوا، اثربخشی و هم افزایی باشد و هیچ کاروانی بدون روحانی در مناطق حاضر نشود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: متأسفانه خیلی‌ها تلاش‌شان این است که روحیه مقاومت و ایستادگی را به خوش‌نشینی، راحت‌طلبی و دعوت مردم به زندگی مرفه تبدیل کنند، این یک حرکت خطرناک است.

وی ادامه داد:‌ یکی از مولفه‌های قدیت ملی ما مردم هستند. هیچ کس نمی‌تواند مردم ما را نادیده بگیرد. اینکه بخواهیم پشت تریبون قربان صدقه مردم برویم خیانت به آن‌ها است. اگر از ته دل مردم را باور کردیم دیگر سپاه را نمی‌کوبیم. از آن کس یا جریانی که خنجر از رو بسته و به سپاه حرف می‌زند نباید توقع داشته باشیم چرا که از روی جهالت یا غفلت این حرف‌ها را می‌زند. اتفاقا ما به این حرف‌ها به دیده تردید نگاه می‌کنیم چرا که سپاه نماد ایستادگی یک ملت است.

سردار غیب‌پرور در پایان گفت: در این نهاد مقدس بود که فرزندان ما رشد کردند، شهید شدند، به اسارت درآمدند و به مقام جانبازی رسیدند.اکنون نیز مهمترین مقاومت‌ها در دفاع از اسلام در همین قالب شکل می‌گیرد. پس باید حواسمان باشد چرا که زدن سپاه یعنی خودزنی در انقلا.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگر این همایش سردار یعقوب سلیمانی رئیس سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه و بسیج در سخنانی بیان کرد: این همایش با سایر همایش‌هایی که پیرامون راهیان نور برگزار می‌شود تفاوت دارد چرا که مبنای برگزاری آن فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار سال گذشته با دست‌اندرکاران و خادمان راهیان نور است.

وی افزود:‌ در این همایش انتظار داریم که همه تلاش خود را بکنند و تأثیرگذاری اردوهای راهیان نور را افزایش بدهند. ما می‌خواهیم حرکت آفرین و اثربخش باشیم.
 
کلمات کلیدی : سردار غیب پرور + سپاه + بسیج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.