نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478034
آیت الله موحدی کرمانی:‌ تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان دیگرهیچ جای اما واگری باقی نمی‏گذارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با صدوربیانیه ای با تبریک مجدد به ملت ایران و رییس جمهور منتخب تاکید کرد: تایید صحت انتخابات توسط شورای محترم نگهبان دیگر هیچ جای اما و اگری باقی نمی‏گذارد و اگر تخلف یا جرمی اتفاق افتاده دستگاه قضایی باید به وظیفه شرعی و قانونی خود در کمال انصاف و عدالت عمل کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جامعه روحانیت مبارز، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی روز چهارشنبه با صدوربیانیه ای به مناسبت تایید صحت انتخابات ریاست جمهوری نوشت: سرعت و دقت نظر همیشگی شورای نگهبان، وزارت کشور و همه مجریان در برگزاری سالم، امن و آبرومندانه انتخابات، شمارش آراء، اعلام آن و رسیدگی به شکایات، مانند همیشه، مایه تشکر و مباهات دوستداران نظام اسلامی است. الحمد لله اولاً و آخراً.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
بیانیه دبیرکل جامعه روحانیت مبارز
به مناسبت تأیید صحت انتخابات ریاست جمهوری
یا ایّها الّذین آمنوا ان تنصروا اللّه ینصرکم و یثبّت اقدامکم
«خداوند منان را شاکریم که دست لطف و رحمتش دوباره سایبان آرامش و ایمان ملت حق جو و آگاه شد و ملت ما در هماوردی با بدخواهان، در دوازدهمین انتخابات، بار دیگر بلوغ سیاسی خود را به رخ همگان کشید.
انتخابات، آیینه تمام نمای حضورمردم و مصداق تمام «تعاوِنوا علی البِرّ و التقوی» بود. شرکت کنندگان و برگزارکنندگان انتخابات، درعالی ترین شکل این حماسه را آفریدند و دیدیم که میزان مشارکت مردم چنان قاطع و شورانگیز بود که جایی برای باطل گویی دشمنان باقی نگذاشت و جز تحسین و تصدیق به بار نیاورد. آفرین و تبریک بر این مردم فرهیخته و زمان شناس!
سرعت و دقت نظر همیشگی شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و همه مجریان در برگزاری سالم، امن و آبرومندانه انتخابات، شمارش آراء، اعلام آن و رسیدگی به شکایات، مانند همیشه، مایه تشکر و مباهات دوستداران نظام اسلامی است. الحمد لله اولاً و آخراً.
تایید صحت انتخابات توسط شورای محترم نگهبان دیگر هیچ جای اما و اگری باقی نمی‏گذارد و اگر تخلف یا جرمی اتفاق افتاده است دستگاه قضایی باید به وظیفه شرعی و قانونی خود در کمال انصاف و عدالت عمل نماید.
جامعه روحانیت مبارزضمن تبریک مجدد این پیروزی بزرگ و خلق حماسه ماندگار به ملت شریف ایران و رییس جمهورمنتخب جناب آقای دکتر حسن روحانی مواردی را یادآور می شود:
1- اینک که کاروان انتخابات،چنین با صلابت و سلامت، به سرمنزل مقصود خود رسیده فرصتی دوباره برای خدمتگزاری فراهم آمده است. بحث‏ها و تب و تاب‏های ایام انتخابات تمام شده و زمان همدلی و همفکری برای خدمت و پاسداشت این حماسه فرارسیده است. تأیید و سرفرود آوردن به خواست مردم و گرامی داشتن رأی آنان، اصلی‏ترین وظیفه همه است.
2- وظیفه دستگاه اجرایی سنگین و تعهدات آن بسیار و انتظارات مردم نیز فراوان است، لذا همه قوا و نهادها و دستگاه‏ها و گروه‏های تاثیرگذار باید به دولت کمک کنند تا به لطف و عنایت خداوند و تحت هدایت‏های مقام معظم رهبری مقاصد عالی نظام محقق شود.
3- اینک پس ازپایان مراحل اجرایی و نظارتی و اعلام رسمی نتایج انتخابات، تک تک رأی ملت بزرگوار ایران که عامل مهم در تقویت و تثبیت نظام اسلامی و اعتلا و عزت ایران اسلامی است یک حسنه و رأی صحیح است و فرد فرد شهروندان شایسته تحسین و تقدیر در انجام این عمل نیکو و صالح می باشند.
4- لازم است همه ما از تجربه‏های گذشته بخصوص رقابت های انتخاباتی درس گرفته و با عنایت به سیاست‏های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با نظام انتخاباتی کشور تغییرات و اصلاحات لازم را در قوانین و مقررات انتخاباتی در ابعاد اجرا، نظارت، تبلیغات، هزینه و سایر امور به عمل آوریم و مردم سالاری دینی را به شایستگی و سلامت تداوم بخشیم.
در پایان در ایام سالگرد رحلت امام عظیم الشأن اسلامی، یاد آن رادمرد جاودانه تاریخ و معلم بزرگ انسانیت و راهنمای صدیق و صادق امت اسلام را گرامی می‏داریم و امیدواریم این بنای رفیع جمهوری اسلامی با همت و اخلاص امت امام با شکوه و اقتدار و سلامت به حیات طیبه خود ادامه دهد. بعونه و منه».
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۸:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۲۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۲۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۲۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۰۹:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۳:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۳:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۲:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۷:۳۰
 
 
کلمات کلیدی : موحدی کرمانی+انتخابات ۹۶+انتخابات ریاست جمهوری+شورای نگهبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۱۸:۳۹
به اين ميگن انسان تابع قانون وهمه چيز را تمام كرد وبه قانون واگذار كرد كاش همه اينگونه باشن (4404549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۹:۵۹:۴۸
انشااله که همه آراء حلال بوده حاج اقا. (4404612) (alef-11)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۹:۱۲
بیانیه ای متین و موقر و درخور توجه است. البته صبر و خویشتنداری هم همیشه شایسته توجه است که امید می رود بعد از این پیش از هرگونه داوری و یا حدس یا گمانه زنی از این خصلت بزرگ انسانی به اندازه کافی و وافی همه بهره مند شویم ، ان شاء الله. (4404662) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۴:۰۸
از اینکه جناب آقای موحدی کرمانی به اشتباه خود پی برده است و در این بیانیه به خلاف گفته های قبلی خود گفته... جای شکرش باقی است لذا اگر این سنت حسنه ... باب شود و بر خطاهای واقف و عذرخواهی کنند قطعا جایگاه بهتری در بین جامعه و پیدا خواهند کرد. (4404668) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۸:۲۳
ای کاش جناب موحدی قبل از اظهار نظر شورای نگهبان شما صبر میکردید.و اون سخنان عجیب و غریب را نمیفرمودید. (4404674) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۰۵:۳۰
حاج آقا تكليف ما را روشن كن
ما به شيخ حسن روحاني هم لباس شما راي داديم
راي ما حلال است يا نه
پول هم نگرفتيم و چند ساعت زير آفتاب ايستاده بوديم (4404710) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۱۷:۲۷
بهتر بود تحمل میکردید تا نتیجه انتخابات بابررسیهای شورای نگهبان روشن بشه بعد تهمت بزنید٬این کار شما و آقای رئیسی مصداق تمکین به قانون نیست بلکه قصاص قبل از جنایته (4404732) (alef-3)
 
Ali
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۲۰:۱۷
پس حلال و حروم چی شد؟!! (4404741) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.