نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474731
وزیر خارجه آلمان: انتظار داریم ایران از ترور حمایت نکند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۸
وزیر خارجه آلمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی در برلین گفت که «ما آماده همکاری با دولت جدید (حسن روحانی) هستیم اما انتظار داریم که ایران از ترور حمایت نکند».

به گزارش فارس، وزیر خارجه آلمان که میزبان همتای فرانسوی خود بوده،‌ ادعاهایی درباره مواضع منطقه‌ای ایران مطرح کرده است.
«زیگمار گابریل» مدعی شده که اگر ایران خواهان داشتن روابط خوب با غرب است، باید به حمایت از گروه‌های مسلح در سوریه و عراق که در بی ثباتی خاورمیانه تاثیر دارند، پایان دهد.

«ژان ایوس لودریان» وزیر خارجه فرانسه با سفر به برلین با همتای آلمانی خود دیدار کرد و پس از پایان دیدار دو طرف در کنفرانس خبری شرکت کردند.

به گزارش رویترز،‌ در این کنفرانس خبری مشترک،‌ وزیر خارجه آلمان ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در ایران،‌ ادعاهایی درباره مواضع منطقه‌ای این کشور اشاره کرد.

او گفت: «ایران در بسیاری از منازعات در منطقه به ویژه در عراق و سوریه، نقشی سخت ایفا می‌کند. پیام باید این باشد که ما آماده همکاری با دولت جدید (حسن روحانی) هستیم اما از ایران انتظار داریم که مسئولانه در منطقه رفتار کند،‌ از سیاست صلح و نه ترور،‌ حمایت کند. وقتی این موضوع محقق شد،‌ در آن زمان اعتماد برقرار شده و جهتگیری سرمایه‌‌ها (به سمت ایران) برخواهند گشت».
 
 
کلمات کلیدی : آلمان+ایران+تروریسم
 
teymour
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۷:۲۰:۱۲
باید به این وزیر خارجه بی خرد آلمان تفهیم کرد تا ازخواب جهالت بیدار شود. وبه او گفته شودکه ما 38 سال است که قربانی تروریسم جهانی هستیم و هیچ کشوری تا کنون 17/000شهید ترور نداشته. (4421699) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.