توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483632
آمریکا خواستار دریافت پول از کشورهای عرب خلیج فارس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی ضمن اشاره به تنش ایجاد شده میان قطر و چند کشور عربی و اقدامات آمریکا در این راستا نوشت که این کشور در تنش ایجاد شده به دنبال کسب منافع مالی خود است.

به گزارش میزان، خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی نوشت: آمریکا طی روزهای اخیر دو ناو جنگی را برای انجام رزمایش مشترک راهی دوحه کرده است و وزیر دفاع آمریکا نیز قراردادی به ارزش 12 میلیارد دلار برای فروش 36 فروند جنگنده «اف-15» با وزیر دفاع قطر امضا کرده است اما آیا این اقدامات آمریکا در حل تنش میان کشورهای عربی تأثیری خواهد داشت؟

«صالح‌الطیار»، مدیر مرکز اروپایی تحقیقات خاورمیانه در فرانسه در مصاحبه با اسپوتنیک گفته است که توافق فروش جنگنده به قطر پیش از سفر ترامپ به عربستان نهایی شده است.

الطیار می‎افزاید: این توافق چیزی را درباره بحران قطر و کشورهای عربی که نیازی به توضیح درباره اهمیت آن وجود ندارد، تغییر نخواهد داد.
در این گزارش به نقل از دستیار سابق وزارت خارجه مصر آمده است که آمریکا آغازگر بحران در خلیج فارس بوده است.

این مقام سابق مصری اظهار داشت: آمریکا قصد دارد از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پول دریافت کند، پیش از این قطر سلاح‌های آمریکایی را خریداری نمی‌کرد اما در زمان بحران این سلاح‌های آمریکایی نیز فروخته شدند.

 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.