توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502135
ماکرون حمایت مردم فرانسه را از دست داده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
رئیس جمهوری فرانسه نتوانسته انتظارات رای دهندگان به خود و همچنین هم حزبی‌هایش را بدست آورد و با کاهش محبوبیت شدید روبرو شده است.

به گزارش تسنیم، روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» امروز نوشت: میزان محبوبیت "امانوئل ماکرون" رئیس جمهوری فرانسه در حال کاهش است. نظرسنجی جدید در فرانسه نشان داده است که تنها 36 درصد از مردم این کشور عملکرد وی را تایید می کنند. عدم رضایت از اقدامات ماکرون در میان همقطاران وی در حزب «پیش به سوی جمهوری» نیز در حال افزایش است و آنها رئیس جمهور را به نادیده گرفتن منافع حزب متهم کرده اند.

میزان محبوبیت ماکرون در مقایسه با ماه جولای، زمانی که 54 درصد از مردم فرانسه از عملکرد وی رضایت داشتند، به میزان تقریبا 20 درصد کاهش یافته است. ضمن اینکه در ماه ژوئن 64 درصد از شهروندان از اقدامات رئیس جمهوری جدید حمایت می کردند.

طبق اطلاعات رسانه های گروهی فرانسه، حتی "فرانسوا اولاند" که یکی از غیرمحبوب ترین رهبران فرانسه بشمار می رفت، در 100 روز نخست دوره ریاست جمهوری خود با این میزان نارضایتی مردمی مواجه نشده بود. 5 سال قبل در همین دوره زمانی، بیش از 45 درصد از مردم فرانسه از اولاند حمایت می کردند، یعنی میزان محبوبیت وی 11 درصد بیشتر از ماکرون در حال حاضر بود.

جامعه شناسان فرانسوی، سقوط میزان محبویت ماکرون را یک مشکل جدی برای او می دانند و به عقیده آنها،  شک و تردیدهای زیادی نزد افکارعمومی در خصوص تصمیمات رئیس جمهوری دیده می شود.

عدم توانایی ماکرون در تحقق وعده‌های انتخاباتی خود
به نوشته این روزنامه، کاهش روزافزون عدم محبوبیت امانوئل ماکرون به مسئله اصلاحات وی، بخصوص به دستورکار وی در عرصه اقتصادی و قصد وی برای کاهش کسری بودجه دولت مربوط می شود. او در جریان مبارزات انتخاباتی به مردم فرانسه اطمینان داده بود که کشور می تواند کسری بودجه را 3 درصد برساند، همانطور که کمیسیون اروپایی خواسته بود. این در حالی است که فرانسه موفق نشده این درخواست را از سال 2006 به اینطرف رعایت کند. در سال 2016 کسری بودجه این کشور 3،4 درصد بود. در ماه جولای هم اتاق حسابرسی فرانسه اعلام کرد که کسری بودجه در سال 2017 حدود 3،2 درصد است و برای رساندن آن به سطح مورد درخواست اتحادیه اروپا، دولت فرانسه باید در هزینه های خود به میزان 5-4 میلیارد یورو، صرفه جویی کند.

"سرگئی فئودوروف" کارشناس ارشد موسسه اروپا در آکادمی علوم روسیه معتقد است که تصمیم ماکرون برای تحقق اصلاحات اقتصادی مفید در فرانسه کاملا منطقی است. البته مسلما این مسئله می تواند در کوتاه مدت روی قدرت خرید مردم تاثیر بگذارد. ضمن اینکه در پاییز سال جاری دولت فرانسه قصد دارد اصلاحات در بازار کار را اجرا کند که منافع کارمندان را در نظر گرفته است. ولی چنین طرحهایی بطور معمول بصورت 5 ساله برنامه ریزی می شود و نمی توان نتیجه فوری از آنها انتظار داشت.  
 
 
کلمات کلیدی : ماکرون، فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.