نظر منتشر شده
۱۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462734
مصوبه افزایش افزایش 50 درصدی حقوق‌ها ابلاغ شد/ سیب زمینی سر سفره مستمری بگیران
بخش اقتصادی الف؛ 27 فروردین 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۵
به گزارش الف؛ اقداماتی برای جمع آوری رای، اقدامی که در آستانه انتخابات از سوی دولت ها رخ می دهد؛ حالا یا با مصوبه قانونی و یا بدون آن. دولت یازدهم (تدبیر و امید) هم علیرغم تلاش های خود، در حوزه اقتصاد نتوانست انتظارات را برآورده کند و اینکه دولت در بهبود معیشت مردم و رفع بیکاری موفق نبوده؛ مورد قبول موافق و منتقدان است.

دولت تدبیر و امید با انتقاد از دولت قبل (محمود احمدی نژاد) در خصوص رفتارهای پوپولیستی، حالا خودش در حال اجرای این رفتارها است  و به صورت جدی و محسوس در این دام غوطه‌ور شده است. دولت یازدهم علاوه بر افتتاح پروژه ها، سفرهای استانی در آستانه انتخابات، آزادسازی و دریافت شماره حاسب برای پرداخت سود سهام عدالت، توزیع سبد کالا، افزایش 50درصدی حقوق‌ها و در این آخر هم سه برابر کردن یارانه نقدی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بود.

اما دولت برای افزایش 50 درصدی حقوق‌ها کارمندان، مدیران و بازنشستگان دولتی در آستانه انتخابات یک شبه تصمیم گرفت و  افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تا سقف 200 هزار تومان از سوی سخنگوی دولت مطرح شد. دولتی که برای پرداخت یارانه نقدی مردم عزا می‌گرفت و یا به دلیل کمبود منابع بودجه طرح‌های عمرانی را اختصاص نمی داد، اکنون در ماه پایانی فعالیت خود برای کسب رضایت و رای مردم دست به این اقدامات زده است.

دولت در روز 18 اسفند ماه 95مصوبه ای را تصویب می کند که براساس آن سقف حداکثر امتیازات مواد 65، 66، 68 و 71 قانون مدیریت خدمات کشوری (مربوط به محاسبه حقوق کارمندان، مدیران و بازنشستگان دولتی) 50 درصد افزایش می یابد. اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی هم  این مصوبه سه روز بعد زا تصویب، برای اجرا به سازمان امور اداری و استخدامی ابلاغ می کند.

برای درک محتوای این مصوبه باید به نحوه محاسبه حقوق شاغلان دولتی توجه کرد که از دو بخش ضریب حقوقی و امتیازات شغلی تشکیل می‌شود. ضریب حقوقی، مبلغ ریالی است که هر ساله با توجه به نرخ تورم توسط دولت براساس مجوز قانون بودجه سنواتی و امتیازات شغلی هم با توجه به مقررات موجود از جمله احکام قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین خواهد شد و در هر سال، مبلغ ریالی بخش های حقوقی مندرج در احکام کارمندان مانند حق شغل و شاغل براساس حاصل‌ضرب امتیازات مندرج در حکم کارگزینی و ضریب حقوقی سال، محاسبه خواهد شد.

بنابراین افزایش 50 درصدی حداکثر امتیازات برای کارمندان، عملا به معنای افزایش چشمگیر حقوق کارمندان و بخصوص مدیران در سال جاری است.

براساس قانون بودجه امسال، حقوق کارمندان و بازنشستگان 10 درصد افزایش می‌یابد؛ اما دولت یازدهم پس از چند سال تثبیت امتیازات شغلی، تصمیم گرفت حداکثر امتیازات شغلی حقوق‌بگیران را تا 50 درصد افزایش دهد که با تصویب شورای حقوق و دستمزد به منزله افزایش 30 تا 50 درصدی دریافتی حقوق‌بگیران در سال 96 نسبت به سال 95 است.

براساس قانون بودجه و با توجه به افزایش 10درصدی حقوق در سال جاری، حدود 150 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان و سایر حقوق‌بگیران دولتی تعیین شده است، که با مصوبه اخیر دولت با افزایش 50 درصدی امتیازات حقوق‌بگیران، دهها هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد نیاز دارد که دولت می بایست برای تامین منابع آن مجوز قانونی را از مجلس با ارائه متمم بودجه بگیرد و یا اینکه با جابه جایی منابع اقدام به تامین آن کند.
 
البته جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در این مورد گفته بود: مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش امتیازات شغلی کارمندان به معنای افزایش حقوق نیست.

طبق ماده 50 قانون برنامه پنجم کشور اختیاری به دولت داده شد تا امتیازات شغلی را براساس آنچه در قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد افزایش دهد که به معنای افزایش پرداخت‌ها نیست.

وی افزود: در بهمن و اسفند ماه سال گذشته به جای اینکه لایحه جدید ببریم ضرایب را تا سقف مربوطه بالا بردیم که این موضوع براساس قانون انجام شد و سقف امتیازات منجر به افزایش حقوق نمی‌شود. میزان افزایش ریالی حقوق‌ها طبق فرایند قانونی و باید از مجاری شورای حقوق و دستمزد بررسی و در نهایت به هیات دولت برود که معمولا افزایش حقوق ها متناسب با تورم خواهد بود که البته طبق قانون اختیار افزایش ضریب با مجلس است که هرساله آن را به دولت تفویض می‌‌کند.

او بیان کرد: افزایش حقوق کارکنان در سال جاری براساس ضوابط اجرایی بودجه حدود 8 درصد است.معمولا دولت به منظور ارتقای سطح رفاه و معیشت کارکنان هر سال دو درصد به آن اضافه کرده است اما برای سال جاری هنوز ضریب افزایش حقوق مشخص نیست.
 
استناد دولت برای این مصوبه، بند الف ماده 50 برنامه پنجم توسعه است. بند الف ماده 50 برنامه پنجم به دولت اجازه داده، امتیازات فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری (امتیازات شغلی حقوق‌بگیران) را تا 50 درصد افزایش دهد؛ اما نکته مهم این است که چون دولت‌های دهم و یازدهم در طول اجرای برنامه پنجم، بودجه کافی برای افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی را در اختیار نداشتند، هیچ‌گاه از این مجوز استفاده نکرده بودند.

اما سوالی که مطرح است و آن اینکه چرا دولتی که از کمبود منابع ناله می کرد اکنون دست به جیب شده است و چرا در سال پایانی و بعد از حقوق های نجومی به فکر اجرای ماده 50 قانون برنامه پنجم که در سال 91 تصویب شده و دولت تدبیر و امید که در سال 92 که مستقر شد، اکنون به فکر اجرای قانون افتاده است. قانونی که به گفته دادستان دیوان محاسبات باعث پدیده حقوق های نجومی شد؛ همچنین این سؤال مطرح است که این افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی مدیران است یا همه کارمندان و آیا مصوبه اخیر دوباره باعث پدیده حقوق های نجومی نخواهد شد؟.
 
با این حال هیئت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی، ضریب حقوق  اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات را برای سال 96، بیست و چهار هزار و صد و چهل و چهار ریال تعیین کرد. همچنین ضریب حقوق حقوق بگیران ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال جاری، 1695ریال تعیین شد. دولت حداقل حقوق مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری را  10.350.000 ریال و حداکثر حقوق را 7 برابر حداقل حقوق تعیین کرده است. از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری با توجه به نرخ تورم به میزان ۱۰ درصد اعلام شد.
 
کلمات کلیدی : افزایش حقوق کارمندان+پوپولیستی+دولت یازدهم
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۵۳:۴۵
مردم ما باید بدونن و درک کنن که دولت در چهارسال اول اگر کاری تونست انجام انجام داده و یقین داشته باشن توی چهارسال بعد اگر انتخاب بشه فقط برای کابینه و خود کار انجام میدن
پس دولت را انتخاب کنیم که بتونه کار مفید انجام بده نه شعار و آمار روی کاغذ (4259698) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۲۷:۵۱
این اقدام دولت گرچه ناظر به یک وعده 4 ساله است و حالا در شب انتخابات به مدد استناد به بندی از برنامه ششم به کمک دولت آمده اما از سوی دولتی که وعده افزایش یارانه از سوی کاندیداها را فریب فقرا و اقدامی پوپولیستی می‌داند اقدامی قابل تامل است و باید دید دولت برای این «مصیبت عظمای» مضاعفی که به تعبیر وزیر اقتصاد در شب پرداخت یارانه به آنها وارد می‌شد، چگونه پس از انتخابات به سوگ می‌نشیند.

دولت یازدهم از ابتدای کار منتقد نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بود و همواره اعلام می‌کرد که به دنبال تحقق اهداف مبنایی هدفمندی هزینه‌های عمومی بوده و به جای رویکردهای نمایشی و تبلیغاتی، اجرایی سازی قانون را مد نظر قرار می‌داد اما یکی از انتقادات به همین دولت هم اجرای ناقص قانون هدفمندی یارانه‌ها بود و همین هفته قبل بود که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی این کم کاری در اجرای قانون را در دستور کار داشت. (4259816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۸:۴۶
د! در دولت اعتدال اما رکوردهایی زده شد که بعید است آثار شوم آن، به این زودی‌ها از بین برود! در ماجرای صندوق ذخیره فرهنگیان، رکورد فساد زده شد و البته از یاد نمی‌بریم که دولتمردان اعتدالی، فساد به آن بزرگی را «بدهی‌معوق» نامیدند!

همچنان که در داستان هزار و یک فیش، متخلفان، ناگهان شدند «ذخیره و امانتدار»! پس در دولت اعتدال، به‌موازات زدن رکورد فساد، رکورد دیگری هم در واکنش دولتمردان درجه اول به مقوله فساد دوروبری‌ها زده شد! کی بود اول بار که ما مطبوعات به موضوع حقوق‌های نجومی پرداختیم؟! از آن روز تا امروز، دولت اعتدال، حتی یک مدیر ویژه‌خوار را هم به قوه‌قضائیه معرفی نکرده اما به شماری از این مدیران، شگفتا که مناصب جدید داده! و این در حالی است که آقای روحانی چند هفته بعد از رسانه‌ای شدن موضوع دریافتی‌های کلان، در جمع مردم کرمانشاه، مدعی شد در دولت اعتدال، خط قرمزی برای مبارزه با فساد نیست!

و این یعنی دولت کنونی، در خلف وعده هم، رکورددار محسوب می‌شود! وعده تحول اقتصادی در یک بازه زمانی کوتاه و بعد، منکر شدن اصل و اساس این وعده! یا آن وعده برجامی که از بعد امضای توافق، همه تحریم‌ها بالمره لغو می‌شود! همه تحریم‌ها اما بالمره یا حتی غیر بالمره، لغو نشد که هیچ، هر از چندی شاهدیم دشمن خبیث، لیست تحریم‌ها را درازتر هم می‌کند! در ادبیات سران دولت اعتدال، برجام، معجزه شد، فتح‌الفتوح شد، آفتاب تابان شد، ابر شد، رعد و برق شد، باران شد، این اواخر نوزاد هم شد اما عجبا از این «ابر و باد و مه و خورشید و فلک» که همه چیز شد و همه چیز هست؛ الا آنچه باید باشد! با این همه، ما از سر انصاف و رواداری، وعده‌های آنچنانی را می‌گذاریم و می‌گذریم و تنها بسنده به این می‌کنیم که دولت محترم، لطف کند و کارنامه 4 ساله خود را ارائه دهد!

ذیل این مفهوم کلی، خبرنگار خانمی از وزیر راه دولت اعتدال، مستند به شواهد، پرسشی کاملا مصداقی لیکن کاملا محترمانه مطرح می‌کند که جناب آخوندی، میکروفن را از دست ایشان می‌قاپد! و رکوردی تازه و بلکه هم نوبرانه، در مواجهه دولت با اصحاب رسانه پدید می‌آورد! ناخودآگاه یاد سخنان حسن روحانی در روز افتتاح نمایشگاه مطبوعات می‌افتیم که «نبندید دهان‌ها را به بهانه‌های واهی»! واقعا باید بررسی شود که از «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقد» تا زیرآب‌زنی روزنامه منتقد پیش بزرگان و تا تمنای توقیف مطبوعات پیش قاضی‌القضات و تا قاپیدن میکروفن از دست خبرنگار، آن هم خبرنگار خانم و آن هم در پاستور، چه بر سر انصاف و قول و قرار دولتمردان مدعی اعتدال آمده است؟!

اینها حالا هیچ؛ برویم سروقت مقوله «بی‌عملی» که این یکی حتی صدای هواداران دولت را هم در حد تیتر یک و سرمقاله درآورده، تا آنجا که از دولت خسته فعلی، تلقی به «دولت بی‌تصمیم» می‌کنند! دولتی که از فرط کهولت و خستگی، اساسا حال تصمیم‌گیری در حوزه اقتصاد و معیشت را ندارد! در آخرین نمونه، همین دیروز رئیس‌کل بانک مرکزی که باری پیش از این، عایدی مردم از برجام را «تقریبا هیچ» خوانده بود، در اظهارنظری مضحک مدعی شد«بانک مرکزی فعالیت مؤسسات اعتباری دارای مجوز را هم تضمین نکرده است»! سخن عجیب و غریبی که برای خودش و در نوع خودش، حتما یک رکورد تماشایی محسوب می‌شود! بگذریم که جمله قصار هم هست! بخواهم بشمارم باز رکوردهای دولت روحانی را، لاجرم باید یاد کنم از بیکاری و نچرخیدن توأمان چرخ سانتریفیوژها و کارگاه‌های کوچک و کارخانه‌های بزرگ! و چه جالب، وقتی مشاهده کردیم که آقای روحانی،‌ اعتراض مردم معترض به بیکاری را «شعار» خواند و مدعی شد با «شعار» مشکلی حل نمی‌شود! گفت: «جانا سخن از زبان ما می‌گویی!» حل مشکل بیکاری «تدبیر» می‌خواهد و تمنای تدبیر از «دولت بی‌تصمیم»، الحق والانصاف، از مصادیق مسلم زیاده‌خواهی محسوب می‌شود!


دولتی که وعده خودش را فراموش می‌کند، چگونه می‌تواند درد مردم را و مشکل جوان بیکار را درک کند؛ بفهمد؟! و راه‌ علاجی برایش در نظر بگیرد؟!


و دقیقا متاثر از همین موضوع است که با وجود این همه بیکار، آقای روحانی مدعی می‌شود که «شرمنده نیستیم»! چه رکورد بامزه‌ای! رکورد شرمنده نبودن! درباره «رکوردهای روحانی» اما سخن بسیار است (4259902) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۴:۴۹:۵۲
خسته نباشید، وقت گذاشتید برا این همه مطلب (4263458) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۷:۱۷
رفتار متناقض دولت راستگویان !!!
این همان مصیبت عظما و عذاب علیم است !!!
متأسفم از رأی اشتباه 92
و یقین دارم که مردم ایران مجددا" به راستگویان دروغین و کدخدا باوران و برجامیان مردود اعتماد نخواهند کرد . (4260047) (alef-13)
 
رسولي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۰:۳۴
من باز نشسته ام وفقط به كسي راي ميدهم كه براي رفع الودگي هوا وترافيك كار اساسي انجام دهد. (4262288) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۵:۴۶
تبعیض تبعیض تبعیض... من کارگر فقط باید سیب زمینی بخورم با شلاق...
کارمندی که 4 تومن میگرفت حالا 6 تومن بگیره... به همین راحتی بیت المال رو بین خودتون تقسیم میکنید... متاسفم (4260130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۴:۵۲
دست دولت درد نکنه
درود بر روحانی (4261300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۱:۰۲:۰۱
برای بعضی ها که الان کیف میکنند فردایی هم هست دوست عزیز. شما فکر کردی اوضاعت بهتر میشه ولی صبر کن با این کار دولت و اثر تورمی اون رکود عمیقتر میشه و کارخانه های بیشتری میره تو کما ... بیکاری بیشتر و در نتیجه افت سطح امنیت در کشور
متاسفم که کارگر تو این کشور روز به روز دارن محرومتر میشن و کار به جایی رسیده که نگاه کارمندا به کارگرا هم از بالا به پایین شده و قلیلی از کارمندان(امیدوارم فقط قلیلی باشن) خودشون از جامعه کارگری سرتر میدونن .... (4262374) (alef-13)
 
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۲:۱۴
واقعا این حرف درسته. دولتی که حقوق دولتی ها رو زیاد کنه معلومه نه تنها هیچ راهکاری برای بهبود اقتصاد مردم نداره بلکه فقط دنبال منافع خودشه. حقوق دولتی ها مگه کم بود که زیاد بشه؟ تمام صنایع کوچک و کارمندای شرکتهای خصوصی تحت فشار هستند. (4261642) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۱:۰۲:۴۱
کی به فکر کارکنان مشاغل خصوصیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4262375) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۵:۴۲
من کارمند دولتم
تودولت همفقط ریس روسا حقوقشون اضافه شده (4268130) (alef-13)
 
محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۵۸:۰۷
مردم فقط به كسي راي ميدهند كه براي محيط زيست ويران والودگي هوا كار اساسي كند. (4262283) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۵۶:۵۷
من به هر کس که دلار را بخواهد به قیمت واقعی 800 تومان خودش برگرداند رای می دهم، افزایش حقوق با چاپ اسکناس و تورم بالا که کاری ندارد بچه پنج ساله هم خود را کاندیدای کرده این کار را بهتر از آقایان بلد هست (4262962) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۳:۰۳:۵۵
از اين كه حقوق كارمندان كه ضعيف ترين قشر جامعه هستند زياد شود و به بالاي خط فقر برسدشما ناراحت هستيد؟ (4264705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۵۴:۳۶
پوپولیستی نیست این افزایش قرار بود در سال 96 اعمال بشه مطالبه بازنشسته ها بود و فکر کنم قرار بود بیشتر از این باشه که متاسفانه دولت اون رو به 10 درصد تقلیل هم داده 10 درصد هم چیزی نمیشه با این هزینه های زیاد. (4259700) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۵:۲۸
سلام تکلیف ما چی میشه که همیشه سرمون بی کلاست نه از مرغ مرغیم نه از شتر شتر وسط شتر مرغیم که نه مزایای شتر رو میکیریم نه مرغ بابا ما هم خونه زندگی داریم هیات امنایی هستیم و به جز همون ده درصد چیزی عایدمون نمیشه چون اشاره شده خدمات کشوری واقعا نامردیه رئیس جمهور محترم یه نیگاه هم اینور بندازه بد نیست سال گذشته همه اون سی و پنج درصد رو زدند به جز ما حالا هم 50 درصد باباجون مگه گوشت یطرفش حلال میشه یه طرفش حرام این چه برنامه ای هست من نمیدونم (4259848) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۹:۳۹
هرکاری که این دولت میکنه یه عده هستن که بلافاصله میان ماله کشی !

خسته نباشی برادر ماست مال ! (4259862) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۵۹:۳۷
چطور ۱۰٪ درصد افزایش حقوق بازنشسته و کارمند را هر سال بعداز ۳ ماه که از سال می گذشت یعنی در پایان خرداد می دادند، اما امسال از فروردین پرداخت می کنند، غیر انتخابات چه اتفاقی افتاده ؟؟؟!!!!!
مردم خوب میدانند این پیش دستی برای انتخابات است،
واقعا، این فریب کاری است، و نادیده گرفتن شعور و آگاهی مردم است،
اولا افزایش حقوق ۵۰٪ در صد گواه و شاهد تورم ۵۰٪ درصد است
ثانیا این افزایش ۵۰٪ درصد درسال های گذشته هم حق مردم بوده که روحانی به مردم پرداخت نکرده و در این ۴ سال مردم فراموش شدند و حلقوم مدیران و پزشکان نجومی پر از پول شد
ثالثا جناب آقای روحانی نقشه دارند که پس از انتخابات یارانه ۲۰ میلیون نفر را قطع کنند و این ۵۰٪ افزایش حقوق را از جیب دیگر مردم بردارند. (4259937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۵۹:۱۳
افزایش در دوره روحانی فقط در سال 95 به خرداد ارجاع شد اون هم به دلیل اینکه نمایندگان بخاطر تاخیر در ارائه بودجه به مجلس و انتخابات بررسی بودجه رو به 95 موکول کردن (4260480) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۳۰:۳۵
عزیزم افزایش 50 درصد نیست افزایش یک طبقه در جدول ا است . برو قانون را در اینترنت بخوان . این هم مبلغ خیلی کمی میشود . (4262239) (alef-11)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۵۸:۱۴
واقعا از میزان لایکا میشه به میزان نفوذ روشن فکری پی برد !! این جا لایک می زنین بزنینن ولی خداییش پیش خودتونم همین فکر رو می کنید ؟ اینی که گفتم طعنه بود نیست واقعا برام سواله
این دولتم ادامه دهنده راه اخمدی نژاده فقط یه خورده با ظاهر قشنگ تر
با این طرز تفکر واقعا دلیل اوضاع کشور مشخصه
لطفا چاپ کن (4260472) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۷:۵۶:۲۷
بنده بازنشسته ام و با اینکه وضعم خوب نیست ولی از آرامشی که آقای روحانی ایجاد کرده راضیم . پمپاژ پول جز ضررهای بیشتر حاصلی ندارد . باید تورم کاهش و تولید افزایش یابد انوقت پول قدرتمند خواهد شد. (4259705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۵:۴۷
آخرش حمایت میکنی یا نمیکنی عمو ؟ (4259850) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۲۴:۳۹
بله اگه خیلی از اگرها انجام بشه وضع خوب میشه ولی متاسفانه در این 4 سال مثل دولت قبل آمار ارقام عجیب روی کاغذ و رفتارهای عوام فریب چیزی ندیدیم ... (4260018) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۱:۲۸
برادر جان! این اخبار میگه که روحانی میخاد پول پمپاژ کنه!! یعنی برگشت به سیاست دولت قبل!!! (4260034) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۶:۱۸
وضعت نسبت به کی خوب نیست
هفتاد درصد مردم ارزوی وضع ترا دارند حقوق سربرج مطمئن (4260167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۳۸:۲۵
تعداد بازنشستگانی که رای مثبت داده اند کمی زیاد نیست؟!!!
ظاهر بازنشتگان نشتن و الف می خونند ؟!!!! (4260716) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۰۰:۱۳
من یک بازنشسته ام هر کاندیدایی که بتونه حرکت مثبتی در افزایش حقوق و معیشت بنده ایجاد بکنه فارغ از هر گونه حزب و گروهی من بهش رای میدم حالا پوپولیستی یا هر اسم دیگه ای که روش میزارید (4259713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۵:۰۴
من بازنشسته ام ، آقای روحانی می بایست در سال های گذشته نیز حق بازنشستگان را میداد ۳ سال حق کارمند و بازنشسته را توی جیب نجومی ها ریخته امسال مجبور شده حق امسال ما را بدهد، و معلوم نیست خرش که از پل گذشت چه بلایی بر سرما بیاورد ، بنابراین من هرگز فریب در باغ سبز روحانی را نمی خورم و به او رای نمی دهم. (4259950) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۵:۰۸
کشتین خودتونو با این نجومی ها! چیز یاد گرفتین (4260336) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۱:۰۶:۲۵
راست میگی برای ما که حقوقمون یک تومن هم نمیشه بگیم کهکشانی بگیر درست تره (4262380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۲۹:۰۵
نکته اینه که اول من و شما رای میدیم، بعدا" مشخص میشه که اون شخص میتونه حرکت مثبت ایجاد کنه یا نه.
من و شما فقط میتونیم به وعده ها و شعارها رای بدیم ، نه به حرکت مثبت.
اگه از اول مشخص بود که کی میتونه حرکت مثبت در معیشت ایجاد کنه که دیگه اینهمه رقابت و مبارزه و تلاش و.... لزومی نداشت. (4260031) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۵۵:۳۱
اتفاقا تنها نكته اي كه روحاني داره اينه كه تو اين چهار سال نشون داد كه هيچ حركت مثبتي در پس اين همه شعار و وعده وجود نداره. اينو كه لااقل فهميديم. بقيه رو شايد ندونيم ولي لااقل اين يكي رد داده برادر من. (4263990) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۲۹:۱۱
احسنت به شما منم موافقم (4260201) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۰۱:۵۹
این افزایش مستمری، ادامه دار است و نه سیب زمینی که تنها در فصل انتخابات توزیع میشود. اکر دولت فعلی ادامه یابد روشن است که در چهار سال آینده خودش میبایست این افزایش را پرداخت کند و میکند (4259717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۱:۴۲
من مطمئن هستم که در سال های آینده تورم وحشتناکی در پیش است ، اما چون روحانی برای دوره سوم نمی تواند کاندیدا، شود با آمارهای دروغ تورم را زیر ۳٪ درصد اعلام می کند و در ۴ سال آینده بیش از ۳٪ درصد به حقوق بازنشسته اضافه نمی کند،
و خواهید دید با همین افزایش ۵۰٪ درصد به حقوق ها همین امسال چه تورم و گرانی وحشتناکی را به دنبال خواهد داشت. (4259972) (alef-13)
 
کریم2
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۴۱:۵۲
سیب زمینی ها رو هم خواهیم دید ... عجله نکن.... (4260416) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۰۲:۰۸
این افزایش حقوق دولتیها حق الناس بخش غیر دولتی و شبهه شرعی اخلاقی داره
نفت که ارزون شده پس محل تامین این افزایشها جز از محل مالیات بخش غیر دولتیه؟

فعلا که قانونگذاری دست مجلسه که خودشم نوعی حقوق بگیر دولتتیه و بنفع خودشه

ولی ایا این حق الناس نیست که هی مالیات کارگر و کارمند و فعال واقعی بخش خصوصی را زیاد کنن بدن بخش دولتی؟ بودجه جاری دولت چرا شده ۴۰۰ هزار میلیارد تومان؟ از کجا میاره بذل و بخشش میکنه


کشور شده سه طبقه دولتی و دلالین وابسته ددلتی و غیر دولتی
کجای دنیا خدمات دولتی با این کیفیت با این هزینه سنگین انجام میشه

بخش غیردولتی به هیچ وجه به این دولت رای نمیده و فقط پرسنل دولتی و خصولتی به این دولت رای بدن

قابل توجه برخی مالیات دولتیها دذامد جدید نیست دولت از نفت و مالیات حقوق دولتیها را میده و از همین پرداختی مالیات کسر میکنه پس درامد جدید نیست یک نوع صوریسازی اشت برای اینکه فعالین غیردولتی فکر کنن دولتیها هم مالیات میدن (4259718) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۴:۴۷
روحانی از گرفتن رای بیکاران و شاغلین غیردولتی واقعی نا امید شده چون نمیتونه و نتونست وضع مالی انها را درست کنه داره از بیت المال بین پرسنل دولتی و مستمری بگیران کمیته امداد بذل و بخشش میکنه که رای اینها را بخره

حتی اگر از نفت هم باشه خوردن حق بقیه مردم از نفته که شاغل دولتی نیستن یا بیکارن
این ظلم وحق خوری اشکاره
بخش دولتی هم مثل بخش غیردولتی با حضور رقیب و در فضای رقابتی از قروش خدماتش درامد کسب کنه ببینیم ایا میتونه؟
کشور شده هتل ئپرسنل دولتی نفت بفروشیم و مالیات بدیم صرف حقوق مزایای اینها بشه که به گواه تعداد اگهی استخدام منتشره بر تعداد کارمندان اکثرهم بدون ازمون و رانتی استخدام شدن بماند اکثرهم حتی با ازمون هم مازاد بر نیازند (4259983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۴۷:۵۲
نه عزیز جان از من سپرده گذار کاسپینه که دولت داره تاراج می کنه . (4260742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۸:۰۵
کاش منم تو یکی از این ادارات دولتی پارتی داشتم و استخدام میشدم اونایی که پارتیشو داشتن مثل آب خوردن حتی بدون مرتبط بودن مدرک تحصیلی رفتن سر کار (4261505) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۰۷:۱۷
دستشان درد نکنه (4259735) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۸:۱۸
خواهش میکنم قابلی نداشت

فقط یادت نره به من رای بدی
امضا - حسن روحانی (4259856) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۲:۳۴
واقعا ادم نمي داند از دست شما اصولگرايان به كجا پناه ببرد اگر دولت به فكر مردم باشد مي گوييد انتخاباتيه اگر نباشد مي گوييد دولت به فكر مردم نيست اگر هواپيما بخرد مي گويد مردم هواپيما براي چه مي خواهند اگر نخرد و اتفاقي در پروازها بيفتد دولت را به بي كفايتي متهم مي كنيد اگر تورم كنترل كند مي گوييد ركود است اگر نكند مي گوييد قشر مستعضف در حال له شدن است اگر شغل ايجاد كند مي گوييد آمار سازي است اگر نكند مي گوييد به فكر بيكاري نيست؟ خدا وكيلي يكبار شده است بشينيد فكر كنيد اگر اين دولت نيامده بود چه بلايي سر اين كشور مي آمد مي دانيد با اين شرايط كشورهاي همسايه به خصوص كشورهاي عربي جنوب خليج فارس الان يك بشكه نفت براي صادرات نداشتيم و الان وضعيت كشور بسياد بدتر اواخر دوران صدام بود؟ مي دانيد در صورت نبودن اين دولت و برجام با وجود ترامپ در چه شرايطي قرار مي گرفتيم ؟ حداقل به فكر مردم نيستيد به فكر خودتان باشيد اين شرايط براي شما بهتر است (4259750) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۳:۳۳
اگر این دولت همین کار را یک سال قبل انجام میداد هیچ کس حرفی نمیزد
اما الان یک ماه مانده به انتخابات معلومه که آقایان چه چیزی در ذهن دارند (4259837) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۶:۱۶
بهترین گزینه ی موجود برای ریاست جمهوری فقط دکتر روحانی است و لاغیر (4259954) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۰:۲۵
افزایش یارانه مستمری بگیران اقدام بسیار خوبی در جهت رفع نیازهای بخشی از مستضعفین در جامعه است. (4259966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۸:۴۹
اصلا از نگاه سیاسی به مساله نگاه نکن هرکس با بازار و الفبای اقتصاد آشنا باشد می داند افزایش ۵۰٪ درصدی حقوق یعنی افزایش ۷۰٪ درصدی تورم،
راننده می گوید حقوق کارمند ۵٪ درصد اضافه شده کرایه را دو برابر می کند
لباس فروش ، بقال ، میوه فروش ، وو....، همه قیمت ها را سرسام آور می برند بالا،
۳ ماه دیگه همین شما که داری تعریف و تمجید از روحانی می کنی صد بد و بیجا به روحانی میگی ولی چه فایده؟؟؟!!!!! (4259998) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۲۵:۳۲
چرا مغلطه میکنی اگر رقبای روحانی رای اورده بودن مثل رضایی قالیباف ولایتی و .. کجا جنگ میشد کجا تورم کنترل نمی شد
چارساله در برابر کم کاریهایتان و نجومی گیری اشرافیت مدیریت دولتتان جوری مغالطه و تحریف میکنید انگار روحانی جلوی احمدی نژاد رای اورده
قطعا هر کدوم رای می اوردن اوضاع از الان بدتر نبود که بهتر بود (4260020) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۱:۲۱
یک طرفه به قاضی نرو الف (4260078) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۳۶:۴۷
هزاران درود بر شرف انسان های فهیم و قدرشناس مانند شما (4261791) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۵۰:۲۱
حرف حساب...
دم شما گرم.. انصافاً درست گفتید.. (4261937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۳:۰۴
این کارهای پوپولیستی فقط واسه دولت قبل اخ بود ... واسه این دولت اسمش تدبیره !! (4259752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۱۶:۵۴
حالا دولت خود در حالی به ابزار افزایش یارانه‌ها چنگ می‌زند که به شدت در مقابل شعارهای دیگر کاندیداها در این زمینه ایستاده بود و برای نمونه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به وعده انتخاباتی یکی از ثبت نام کنندگان برای انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: «این بزرگ‌ترین دروغ به فقراست؛ این هنر نیست که ما 200 هزار یا 300 هزار تومان در جیب افراد بگذاریم و ظرف چهار ماه به اشکال مختلف چهاربرابر آن را از جیب او خارج کنیم.» (4259768) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۲۳:۲۰
درود بر روحانی
گاهی لازمه برای جلوگیری از به قدرت رسیدن مخربین کشور، چنین سیاست هایی اتخاذ بشه (4259797) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۷:۱۶
مصداق کامل یک بام و دو هوا !
مرگ حقه منتها در حق همسایه ! (4259854) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۱:۱۰
متناقض (4260033) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۳۹:۳۷
منظورت سیاست های پوپولیستیه دیگه ؟ (4260586) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۴۵:۳۲
برای چند قرون بیشتراینطوری شدی ؟؟؟ (4260734) (alef-11)
 
مجید
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۶:۵۱
درود (4261310) (alef-11)
 
محسن م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۱:۲۵
منظورتون اینه که دولت کارهای پوپولیسیتی انجام دهد تا دیگران که کارهای پوپولیستی انجام میدهند بر سر قدرت نیان؟! یعنی پوپولیست خوبه اما فقط برای ما (4261898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۲۷:۱۱
این اوج بی انصافی است که حقوق کارگران رو که تقریبا هیچ کدام از مزایای شغلی شاغلان دولتی را ندارند به صورت قطه چکانی و حقوق سایرین رو نجومی افزایش بدن. (4259813) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۶:۱۵
کارگران و کارمندان عیردولتی اگر به این دولت دیوانسالار و اشرافیگری دولتی رای بدندر حق خود و خونوادشون خیانت کردن

به این دولت فقط کارمندان دولتی و بانکی رای میدن که حقوق و رفاهشون را جیب مردمغیردولتی چند برابر کرد (4259990) (alef-13)
 
مصطفي
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۳:۲۳:۱۷
اگه حقوق كارگران رو بيشتر از حد بكنه مطمين باش بيكاري بيشتر مبشه (4262452) (alef-11)
 
pn
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۲۰:۳۶
البته شما که کارمند و کارگر نیستی. شما احتمالا از کاسبان تحریم و یا ... هستید. (4263646) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۲۸:۵۴
آخرش چی شد؟
اگر ضرایب را میخواستند ببرند بالا که دیروز ضرایب اعلام نمی شد
این ضرایب هم ده درصد است دیگه 50 درصد را ازکجا آوردید؟ (4259821) (alef-11)
 
کیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۷:۵۰
سلام
من فکر میکنم که شما دارید مغلطه می کنید و در راستا ی تخریب دولت گام بر میدارید. زیرا همان طور که خودتان در متن خبر نوشته اید، سقف امتیازات افزایش پیدا کرده و نه حقوق یعنی اگر کسی امتیاز داشته باشد مشمول افزایش حقوق می شود!! بنده کارمند دانشگاه تهران هستم و به شما میگویم که در اینجا گرفتن امتیاز شغلی راحت نیست. اینجانب 16 سال سابقه دارم و هنوز به سقف امتیاز قبل از تصویب این قانون نرسیده ام. بنا براین اگر افزایشی هم در کار باشد مربوط به عده بسیار محدودی از کارمندان است که شاید حداکثر شامل حال 5 درصد کارمندان شود. (4259855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۹:۱۶
پرداخت به مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی به میزان 20 درصد حداقل پرداخت در قانون برنامه ششم و سپس در قانون بودجه سال جاری آورده و از ماه جاری در حال اجراست. بنابراین پرداخت قانونی بوده و اشکال ندارد. متاسفانه سایت الف در حال ماهی گرفتن از آب گل آلود است و بی انصافی می نماید. اگه دولت این قانون را دیر اجرا می کرد باز به دولت خرده می گرفتند که چرا قانون را اجرا نمی کند. (4259860) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۳:۰۴
احمدی نژاد حامی قشر کارگر
روحانی حامی نجومی بگیران (4259874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۴:۱۹
دولت فقط برای مدیران و نجومی بگیران (4259880) (alef-13)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۶:۴۲
اینگونه افزایش حقوقها بدون مصوبه مجلس امکان پذیر نیست
پس قانون اجرا شده
ولی وای به حال فرهنگ ما مردم که همانگونه برای رئیس جمهور شدن صف می کشیم چشممان فقط پول را می بیند و افزایش نقدینگی و تخریب اقتصادی را نمی بیند (4259896) (alef-13)
 
علی رضا محمو ابادی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۴۸:۴۲
با سلام -
این اقدامات مختص این دولت نیست .

ما گرفتار یک پدیده ای هستیم به نام استیتیسم یا دولت سالری -همان چیزی که باعث فروپاشی شوروی سابق شد ؟(در ایران پاستوریسم )
مشخصه های اصلی ان بشرح ذیل است ؟
1- سیستم اجرایی عریض وطویل و ناکارامد
2 - قانون نویسی و مستند سازی های تودرتو و گمراه کننده
3 - گزار شهای ارزیابی نشده و خام با امارهای دهن پرکن ویکطرفه
4 -میدان داری و نقفوذ افراد اغلب کوتوله وترسو و بیسواد و موذی
5 - تصمیمات عجولانه و پوپولیستی و سیاسی به نفع سران دولت
6 - پنهان کاری های وسیع در حوزه تصمیم گیری ها و توزیع رانت ها (کمیته ایکس )
7- طراحی وساخت رقیب ودشمن فرضی از سایر نهادها و افراد منتقد دولت و حمله به انها برای فرار از پاسخگویی
8-تلش و مقاومت برای جلوگیری از چرخش مدیران و مسئولان و تکرار وتثبیت مدیران فعلی با اهداف خاص (4259901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۹:۲۲
ما گرفتار سرمایه سالاری هستیم پدرجان نه دولت سالاری
ایا بانکهای خصوصی که روزگار مارا سسیاه کردند هم دولتی هستند و یا هزاران مورد نهاد غیر دولتی؟!؟!؟!؟!؟!؟ (4262343) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۵۵:۱۰
آیا این افزایش شامل بازنشستگان هم میشود؟ (4259922) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۵۵:۴۴
بله (4262279) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۸:۵۷:۳۹
اگر اين موضوع صحت داشته باشه بهرحال براي كاركنان عادي دولت و بازنشستگان كه تحت فشاربودند و با حقوق اندك زندگي مي كردند بد نيست و تازه خوب است ولي مانده ام كه حقوق مديران و كاركنان شركت هاي مثل شركت نفت كه خودشون حقوق هاي نجومي و پاداش هاي كلان دريافت مي كردنند و مي كنند چقدر مي خواهاد افزايش پيدا كند ؟؟؟!!! احتمالا حقوق مديران و كاركنان شركت نفت از نجومي هم فراتر رفته و سر به آسمان مي كشد و بازهم اختلاف و تبعيض بين حقوق هاي دريافتي كاركنان دستگاه هاي مختلف زياد مي شود . (4259928) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۲:۲۵
کاش یک روز در نفت کار کرده بودی تا مفهوم زندگی در نفت دستت می امد (4260323) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۳۸:۲۱
مقایسه بیجا و قدر نشناسی ! (4261795) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۲:۱۷
عوامفریبی کافیه
روحانی بای بای (4259943) (alef-13)
 
pn
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۲۶:۲۲
زهی خیال باطل برای کاسبان تحریم! (4263657) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۳:۲۰
اصلا این چهار سال به کنار این دو سه هفته یکدفعه چقدر پرکار شدند؟!!! (4259945) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۵:۱۸
الآن مغازه دار ، تعمیر کار ، میوه فروش و همه و همه مبنا رو حقوق کارمندها می گذارند و دستمزدها و قیمت ها را می برند ...

به خدا جایی که کار می کنم حتی حاضر نیست حداقل حقوق ادازه ی کار رو بده و دو هفته است که باهاشون مشکل دارم و می گند یا 700 هزارتومن یا خداحافظ .... (4259951) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۰۶:۴۰
این 50 درصد افزایش برای روسای سه قوه ، نمایندگان مجلس ، وزرا و معاونینشان است نه برای کارکنان دولت (4259955) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۱:۲۵
این مقایسه اصلا درست نیست چرا که اگر قصد دولت از افزایش حقوق انتخاباتی بود بایست چند ماه قبل این کار انجام میشد چون اگر حتی برای فروردین هم چنین مصوبه ای اعمال شود تنها یک ماه بوده و اثر بخش نیست و اردیبهشت ماه هم که انتخابات برگزار میشود (4259971) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۴:۵۹
این وسط یه کلاه بزرگ هم همچنان سر نیروهای قرارددای ادارات دولتی میره ، متاسفانه این افزایش حقوق ها اکثراً شامل حال این قشر از نیروهای اداری که بدنه فعال ادارات دولتی نیز هستند رو در بر نمی گیره و یک اختلاف طبقاتی فاحش در بدنه دستگاههای دولتی به همین دلیل اتفاق افتاده . سال 94 یکسری فوق العاده ویژه به کارکنان رسمی دولتی تعلق گرفت که شامل حال نیروهای قراردادی نشد و همین بند باعث ایجاد یک اختلاف بین 500 تا یک میلیونی گردید ، حالا هم این افزایش پنجاه درصدی داستان مجددی برای ایجاد این شکافه ، نمیدانم چرا مسئولین تصمیم ساز و تصمیم گیر انقدر بی انصافانه برنامه ریزی می کنند . تکلیف این نیروهای قراردادی را کی باید روشن کنه نیروهایی که بعضاً با سوابق خدمتی زیاد و مدارک تحصیلی بالا و حتی خیلی هاشون در شرف بازنشستگی هستند . عدالتم آرزوست (4259984) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۱۸:۱۶
همانطور که در متن خبر آمده و در مصوبه نیز بدان اشاره شده سقف امتیازات 50 درصد افزایش یافته نه حقوق کارمندان . در ماده66 قانون خدمات کشوری کف و سقف امتیاز حق شاغل را 1000 تا 4500 تعیین کرده و هرکارمند با توجه سطح تحصیلات و دوره های آموزشی یک امتیازی می گیردمثلا" بنده با 15 سال سابقه و مدرک کارشناسی طبقه 7 دارم و 2957 امتیاز – دراین مصوبه جدید امتیاز حکم بنده افزایش پیدا نکرده و فقط آن سقف 4500 50% افزایش یافته براساس قانون خدمات کشوری بنده اگر 4 سال طی بکنم و یک مدرک تحصیلی بالاتر ارائه بدهم یک طبقه که آن هم 200 امتیاز دارد و نزدیک 30 هزارتومان افزایش حقوق دارد.این مصوبه مثل این است که ما یک ظرف 200 لیتری داریم با 40 لیتر آب و حالا همان 40 لیتر را در یک ظرف با 50% درصد افزایش حجم (300 لیتری) بریزیم در میزان حجم 40 لیتر آب هیچ تاثیری نداشته و فقط حجم گنجایش را بیشتر کردیم – از دست اندرکاران الف خواهشمند است منصفانه و خدایی قضاوت کنند (4259995) (alef-13)
 
ممدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۲۸:۲۸
اولا 50درصد نیست که اینطور تیتر فریبنده زده اید ! در واقع این نوعی دزدی افکار از طریق قلم است که به دور از رسالت خبرنگاری است
چیزی در حد 15 درصد تا 20 درصد عملا به حقوق اضافه می شود که جز مطالبات سالهای تورم 40درصدی است که حقوق ها متناسب آن سالها اضافه نشدند و شما هم به عنوان خبرنگار چیزی ننوشتی چون می ترسیدی نانت آجر شود !
سیب زمینی را عده ای ( چیپس ) کردند و به خورد نا آگاهان دادند که راه امرار معاش را جز راهزنی افکار و احساس نمی دیدند .
شعور کارمندان و بازنشستگان بالاتر از این 50درصد اعلام شده شماست که با پول خریده شود و در واقع این یک توهین زیرکانه است .
احتمالا از نو قلم بدستانی که مواظب نوشتن خود نیستی (4260028) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۵:۵۵
از معیشت زیر خط فقر کارمندان خسته شده اند اگر دولت کار مثبتی انجام نده بعید می دانم کارمندان دولت پای صندوق رای امده و به نفع دولت رای بدهند
درود بر اسحاق جهانگیری به خاطر نامه 50 درصدی اش
رای من جهانگیری (4260043) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۳:۳۵
کارمندفقیر دولت میشه جاتو با من عوض کنی (4260156) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۵:۱۵
جامعه کارگری کشور به همراه خانواده هایشان حدود ۵۰ میلیون نفر میشوند؛یعنی اگر کارگران کشور با متحد گردند؛هر کسی را بخواهند میتوانند رییس جمهور نمایند. (4264663) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۴۱:۳۴
وای بر دولتی که بین کارمند وبازنشسه اش تفاوت قایل می شود. (4260061) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۴۲:۵۶
جالبه وقتی صحبت دریافتهای نجومی ، اختلاس ، رشوه خواری در.....، کارانه میلیاردی پزشکان ، هدایای آنچنانی به نمایندگان و..و...و میشود سکوت مرگباری
حاکم است انگارهیچ اتفاق نیفتاده واگرکسی هم اعتراض کند بقیه سعی میکنن
زودتر قضیه بسته ولوث شود ، ولی برای کارمندی که دهها سال ازحقوق حقه خودش
محروم شده وحالا میخواهد قدری کمر راست کند اینهمه وامصیبتا درمی آورند!!!! (4260063) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۴:۵۲
کدوم حق شما
کجای دنیا اینهمه پرسنل مازاد این خدمات دولتی بی کیفیت و گران دولتی ارایه میشه
همه شکا باید تعدیل بشن نه افزایش حقوق (4260159) (alef-13)
 
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۳:۵۵
کارمند استخدام دولت به اندازه کافی حقوق میگیره. کارمند بخش خصوص همیشه در فشار اقتصادی دست و پا میزنه (4261645) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۰:۱۹
از تو بعیده الف جان
داری افزایش قانون مند حقوق بازنشستگان رو با توزیع سیب زمینی مقایسه میکنی؟
شما یک کلمه بگو روحانی بد هست و به او رای ندهید بروید به رئیسی رای بدهید
ما چاکر شما هستیم اصلا میدیم برگه رای رو شما پر کن ولی لطفا لطفا و لطفا
عاجزانه تمنا میکنیم روحانی رو با احمدی نژاد مقایسه نکن
با آوردن اسم احمدی نژاد و یاد آوری خاطرات اون 8 سال حالمون رو نگیر (4260076) (alef-1)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۴:۵۰
بنده بازنشسته هستم بااین اقدام دولت مخالفم چون ارزش ریال کم میشه بازفشارروافرادکم درامدزیادمیشه کارکنان دولت هم بایدبررسی بشه چنددقیقه درروزکارمفیدانجام میدن (4260089) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۹:۰۲
دولت ک خزانش خالی بود چطور داره بذل و بخشش میکنه اونم فقط به کارمنداش!!!دارم به همه چی شک می کنم!!
الان چ فرقی با زمان شاه داره پولدار روز به روز پول دارتر فقیر روز به روز فقیر تر !!
کارگر با ید حقوق زیر 1 میلیون دریافت کنه که اونم بیشتر تو بخش خصوصی هست و حقش رو میخورن صداش هم به هیچ جا نمیرسه !!

نظام ما شده سرمایه داری نه اسلامی!! (4260100) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۷:۰۳
مديونيد اگه فكر كنيد براي انتخابات اين كار رو انجام دادند. (4260133) (alef-11)
 
امینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۹:۱۵
آیا شامل کارکنان دولت با بیمه تامین اجتماعی هم می شود (4260146) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۰:۴۲
کدوم افزایش حقوق پنجاه درصدی. دولت که تکذیب کرده شما از کجاتون در میارین. فقط گفتن ضرایب تغییر می کنه نه حقوق (4260150) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۲:۴۹
حلواي نقد به از سيلي نسيه است خيالتان راحت هركدام از اين كانديداهاي مورد تاييد ريس جمهور شود هيچ تحول اقتصادي اتفاق نمي افتد پس همين سيب زميني نقدي بهتر وعده هاي انتخاباتي است (4260155) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۷:۱۵
سلام
سالهاست كه دولت دستش تو جيب ما ماليات دهندگان بخش خصوصي است و هر سال بدون توجه به درامد ما ماليات رو افزايش ميدهد .
اگر من هم بودم از جيب ديگران خيلي بيشتر بذل و بخشش ميكردم .
نميدونم چرا هر وقت فكر مامور ماليات ميكنم ياد كارتون رابين هود ميافتم ! (4260169) (alef-13)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۲۷:۵۳
افزایش حقوق برای عده خاص اسا جدول طرح نظام هماهنگ برای قشر بازنشسته وکارمند ابدارچی اخرش هم از همین دو قشر اضافه شده قبوض گاز وبرق واب اجرا ودریافت میشه. اخر عمری بازنشسته هارو اینقدر زجر ندهید (4260195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۴۲:۲۴
قطعا هر دولت دیگه ای که بود همین کار ها را میکرد. احمدی نژاد هم بدتر از این ها را انجام داد (4260235) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۰۱:۳۴
وعده سر خرمن (4260277) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۳۹:۰۷
افزایش حقوق طبق مقررات جاری کشور و هر ساله در ابتدای سال صورت می گیرد و ربطی به انتخابات ندارد در دولت قبل هم چنین کاری صورت گرفت اما کسی آن را پوپولیستی و برای انتخابات نخواند چون همه از نحوه و چگونگی افزایش حقوق کارکنان دولت آگاهند و نمی توان آن را به انتخابات ربط داد بدیهی است دادن سیب زمینی رایگان با افزایش حقوق کارکنان که طبق مقررات هر ساله صورت می گیرد تفاوتی از زمین تا آسمان دارد.
افزایش یارانه ها هم که مصوب مجلس است و ربطی به دولت ندارد
کاملا پیداست که شما قصد دارید از ناآگاهی برخی، این اقدام دولت را پوپولیستی جلوه دهید اما زحمت بیهوده می کشید این خدعه جواب نمی دهد (4260408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۴۱:۵۵
اصلا سیستم ایران جوریه که هر کسی بیاد فقط به فکر خودش و اطرافیانش هست و حال و وضع مردم هیچ تغییری نمیکند نوشابه ، نوشابه است زرد و سیاه و سفید فرقی نداره .
الف مدیونی چاپ نشه (4260417) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۴۷:۱۲
من کاری به روحانی و غیره ندارم هرکس در درجه اول ثبات و حقوقها را اضافه نماید به او رای میدهم چون کارمندان واقعا دارن زجر میکشند (4260425) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۱:۵۲:۱۷
دستش درد نکنه دعاش می کنیم ولی بهش رای نمی دیم (4260445) (alef-11)
 
khosravi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۰۵:۳۴
کجای دنیا دولتا این قدر دستشون تو تغییر سیاستا بازه؟مگه ما برنامه توسعه نداریم؟اگه دولتا بر اساس مقایسه نتایج کارشون با اهداف برنامه توسعه نقد میشدن تا این حد جایگاه ریاست جمهوری تضعیف نمی شد . (4260504) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۰۸:۲۲
رای ما روحانی (4260515) (alef-11)
 
مهرناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۲۲:۱۳
دوره دوره بده بستان شده من به کسی رای میدم که حقوق من کارمندو بالا ببره بنظرم انتخابات فرصت مناسبی برای گرفتن امتیاز از دولته ! (4260544) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۸:۵۶
چ کارمندی ک مفت بهت پول میدن نشستی سرکارت و داری بازی میکنی و نت گردی!!!!!!
راستی چندسالته (4260632) (alef-11)
 
Satellite Provider
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۱:۱۸
افزایش حقوق شما چون دستوری و از جیب مردم یعنی نفت و ئالیاته شبهه شرعی داره و حق الناسه (4261821) (alef-3)
 
سرچهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۷:۱۷
کارمندان عزیز بدانید اگر فرضا 200هزار تومان به حقوق شما اضافه گردد یقینا یارانه شما قطع خواهد شد تا بتوانند از طریق آن به یارانه هایی که سه برابر کرده اند جواب دهند. (4260623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۶:۳۹
شورای نگهبان باید با این کارهای دولت برخورد قاطع کنه. این یعنی سوء استفاده از بیت المال برای خرید رای است.
دولت احمدینژاد یا روحانی فرقی نداره این رویه غلط باید جمع بشه‌ (4260662) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۹:۰۲
این حرکت نفرت انگیزه! خود اختلاف فاحش ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات با سایر مستخدمین مثل معلمین، مهندسین و غیره یک بی عدالتی و تبعیض آشکار هستش. راه گشودن برای مدیران نجومی هم که جای خود داره. این حرکت پوپولیستی و عوامفریبی زشت در من اثر نا خیلی مطلوبی گذاشت. (4260670) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۹:۲۰
با کادر فعلی سازمان بازنشستگی کوچکترین تحولی در وضعیت معیشتی بازنشستگان انجام نخواهد شد معاونت فنی سازمان بازنشستگی جز دوستان وآنان که سازمان را سالهاست حیات خلوت خود میدانند به فکر هیچ بازنشسته ای نبوده ونیستند نتیجه عملی این بخشنامه ودستور را فردای پس از انتخابات بخضوص اگر روحانی رای نیاورد خواهیم دید (4260672) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۴۸:۲۹
این افزایش ظاهراً امتیازات شغلی (مثل حق مدیریت) هستش نه حقوق پایه. این یعنی چیزی گیر کارمندان جزء و عادی نمیاد. (4260744) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۵۱:۰۴
جالبه اگر برای افزایش حقوق دولت اقدام نکند میگن که بفکر ما نیست اگر اقدام کند که قانونی هم هست انگ میزنند در ضمن این مصوبه قید نموده از محل صرفه جویی و در صورت وجود اعتبار ، زیاد حرس نخورید این فقط یک مصوبه هست که ضمانت اجرایی نداره ... (4260752) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۳:۵۸:۳۳
پس حق وحقوق کارگران چی؟ (4260775) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۰:۱۶:۰۵
حق وحقوق كارگران مربوط به دولت نيست در اينمورد سازمان تامين اجتماعى ووزارت رفاه تصميم مى گيرد چون تامين اجتماعى وبخش بيمه اى ان جزء بخش خصوى است ودر مورد افزايش دستمزد كارگران دولت طبق قانون هيچ دخالتى ندارد دولت فقط در مورد افزايش حقوق ودستمزد كاركنان وبازنشتگان خود تصميم مى گيرد (4275069) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۰۰:۱۰
من یه کارمندم لطف کنن کاندیداها هر چه زودتر پیشنهاد های پولی خود را بدن تا من بهتر بتونم تصمیم بگیرم اصلا مهم نیست اون شخص کی باشه !!!!! (4260779) (alef-11)
 
شریفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۰۲:۲۷
سلام
اگه مصوبه اسفند ماه دولت رو درس بخونید متوجه میشید که قراره حقوق مدیران فقط 50درصد افزایش داده بشه نه کارمندان چون مصوبه صراحتا میگه سقف حداکثر امتیازات مواد 65 تا 68 پنجاه درصد افزایش می یابد قاطعانه می گویم هیچ کارمندی در حال حاضر سقف امتیازات رو نمی گیره به جز مدیرا و معاونین و ... البته هست مدیرانی هم که سقف رو نمی گیرند.
درکل این دولت مشی دولت هاشمی رو داره پیاده میکنه کارمندان فقیرتر مدیرا و مسئولین ثروتمندتر (4260791) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۳:۲۸
سقف امتیازات دربانک کشاورزی 10000امتیازمی باشد ما بعد از22سال هنوزبه 6000نرسیدیم بنابراین افزایش سقف دردی را دوا نمی کنه چون 90درصد کارمندها زیر سقف هستند (4261923) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۱۷:۵۱
این دولت دولت تبعیض است
تبعیض در حقوق مزایا

رای نه به دولت تبعیض (4260851) (alef-11)
 
کیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۲۰:۰۴
جالبه دولت به فکر افزایش حقوق همه هست به جزء بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی چندساله بازنشسته هامنتظر اجراشدن همسان سازی حقوقاشون هستند ولی انگار خبری نیست حتی دم انتخابات . (4260861) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۲:۴۶
اين مصوبه مال سال1390 ميباشد كه قوه قضائيه و بعضي از جاهاي ديگر گرفتن حالا هم بقيه كارمندان بدون دير كرد مي خواهند بگيرند اين گجاش اشكال قانوني داره (4260924) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۶:۲۵
به بیمه هادستوردهندازاین ده درصد چهاردرصدش را به عناوین مختلف ازفیشهاکم نکنند . (4260948) (alef-11)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۴:۵۳:۱۴
روحانی متشکریم. (4261019) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۵:۴۶:۱۲
باسلام
همه بایستی واقع بین باشیم کمتر کسی میتوان سراغ داشت که از افزایش یک شبه قیمت دلار درسال۱۳۹۰بی اطلاع باشد کلیه بازنسشتگان سالهای گذشته با افزایش قیمت دلار عملا دریافتی آنها باتوجه به افزایش قیمتهای کلیه اجناس . با هزینه های زندگی شان همخوانی نداشت (4261203) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۱۰:۱۴
حیله مکاران در نهایت به خودشون بر می گرده (4261284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۵:۴۱
چرا اشوب میکنید من بازنشسته حداکثر 10درصد اضافه میشود سایت محترم الف اگر شما زورتان میرسد حقوق بنده را 20درصد اضافه کنید 30درصد هم پیشکش شما . (4261402) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۸:۴۲
ما که کارگر هستیم چیکار کنیم؟؟؟ (4261653) (alef-11)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۰:۰۵
خوش بحالمون شد بلاخره دولت روحانی مفهوم پوپولیستی را با اقذام خود ترجمان کرد ومور قبح قرار گرفت.....شاید از نعمات فرجام....ساده انگاری جاهتی باشد...که نان رو به نرخ روز میخورند (4261687) (alef-11)
 
مستمری بگیر تا مین اجتما عی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۶:۱۰
در این هیا هوی اضافه شدن در یافتی ها کسی بفکر قشر بزرگ مستمری بگیران بیمه اجباری تامین اجتماعی که قشر بزر گی از جامعه هستند نیست در سال88 با طرح همسان ساز ی مجلس ودخالت غیر قانونی دولت دهم حقوق ودر یافتی این قشر بزرگ جامعه لطمه شدیدی وارد شد که تا کنون نه مسیو لین ساز مان ونه دولت یازدهم بفکر جبران نیستند تبعیض اشکاری که هیچ یک از مسیو لین اعم از خود سازمان مجلس ودولت بفکر جبران این خسارت نبوده اند وحالا از مردم طلب رای دارند (4261719) (alef-11)
 
فروتن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۰:۲۵
با توجه به اینکه مردمسالاری و حمایت از مردم فقط شعار است پس هر دولتی انتخاب شود فقط دور اول و اواخر سال چهارمش کمی به داد مردم خواهد رسید.پس اگر هر چهار سال دولت ها نو شوند به نفع مردم است. (4261818) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۲:۲۳:۲۹
دولت روحانی باید درمقابل هجمه های برنامه ریزی شده ومخرب بخصوص ازطرف برخی رسانه ها وسایت ها درمناظره ها باقدرت پاسخ دهد دست خدا به همراه روحانی (4262123) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۲:۰۲
اسفند 93 برای دریافت وام از بهزیستی (وام اشتعال)ثبت نام کردم.بعد از مراجعات مکرر،جواب این بوده:بودجه تخصیص داده نشده و به تازگی جواب اخر،این بوده:مسئول شهرستان،شخصا و راسا وام را ممنوع کرده!!!!! قسمت شرم اور ماجرا این است که چنانچه قرار به پرداخت وام هم باشد یک سوم مبلغ سه سال قبل!! بر چه اساسی بعد از سه سال برای وام من پول نیست اما برای گدایی رای،پول برای افزایش حقوق هست؟ من بیسواد،من نفهم،من عوام،من گداصفت.به هر کسی به جز روحانی رای میدهم. (4262210) (alef-13)
 
کارمند زندان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۴۵:۰۲
مصوبه را طوری تنظیم کرده اند که شامل کارکنان قوه قضاییه نشود (4262261) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۱:۱۱:۰۹
من میخواستم بدونم سهم ما قشر کشاورز کجای این مملکته؟یکی واقعا جواب بده.مخالف افزایش حقوق هیچ کدوم از افراد و طبقات نیستم ولی جای ما کجاس؟کی به فکر ماس/توضاع ما چه جور باید بچرخه؟ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4262383) (alef-11)
 
دلجو
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۸:۴۳:۰۳
سلام دوستان عزيز واقعا همگي خسته نباشيد ، آخه چرا اينقدر الكي به جان هم افتاديد وبه هم چنگ ودندان نشان مي دهيد. واقعا به اين فكركنيد كه همه ما هم وطن هستيم وهمه بايد هواي هم داشته باشيم نه اينكه تو سروكله هم بزنيم لطفا آرام باشيد ومنتظر ، خدايي كار دولت خيلي سختتراز اوني كه فكر مي كنيد هست، لطفا وقتي از خيابوناي شهر وروي پلهاي هوايي رد ميشيد يه نگاه عميق به اون دختر بچه ويا پسر بچه اي بيندازيد كه با گردن كج كردن التماس مي كنه كه ازش فال ويا دعاهاي مختلف ويا جوراب بخريد درحالي كه اون بايد تنها مشغلش بايد درس ومدرسش باشه پس خدارا شكر كنيد بابت اينكه محتاج نيستيد وكمك كنيد وهمدلي تا كشورمون آباد وآزاد بشه حالا چه كارمند باشي ويا كارگر چه فرقي مي كنه اين آقايون مدير هم بالاخره در خلوت خودشون با خداي خودشون حساب وكتاب دارند پس بسپاريدشون به اون عادل جهان گستر واينقدر همديگرو نرنجونيد يادتان باشه كه همه ايراني هستيم وبس پس بياييد ايرانمان را بسازيم حالا چه دولت دست آقاي روحاني باشه ويا ديگزي چه فرقي مي كنه مهم ارق وغيرت ميهن دوستي است (4262641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۲۶:۱۹
مصوبه مجلس را اجرا کردند!!!! چرا عوام فریبی می کنید (4262735) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۳۷:۱۷
پس چرا دولت مصوبه مجلس در خصوص پرداخت مستمری به رزمندگان دارای 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه را به دلیل عدم بودجه و اعتبارات چندین سال است اجرایی نمی کند؟ بخدا نمیدانیم دیگر چه را باور کنیم.حقوق های نجومی و حالا هم افزایش حقوق ها. آنوقت یک مستمری ناچیز را میگویند نداریم.شاید ایثارگران فقط در حد عکس گرفتن ارزش دارند و لاغیر. (4264911) (alef-13)
 
بانک تجارتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۱۹:۱۳
بانک تجارت این همه به شاغلین افزایش حقوق داده بازنشته هیچی انگار بانک تجارت از مملکت ایران جدا شده (4265482) (alef-13)
 
عبدالکریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۵۴:۵۱
بخواهید یا نخواهید ما به دکتر روحانی رای می دهیم (4265615) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۵:۲۱
این 50درصدبازنشستگان کشوری راشامل میشود؟لطفا جواب بدهید (4266694) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.