توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460231
زنگنه خبر داد:رقم تولید نفت ایران در صورت تمدید توافق اوپک/ عدم افزایش قیمت گاز در سال جاری
وزیر نفت میزان تولید نفت ایران در صورت تمدید توافق اوپک را اعلام کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت‌وگو با  فارس در پاسخ به این سؤال که وزیر انرژی روسیه برای تمدید توافق اوپک و غیر اوپک به مدت6 ماه ابراز تمایل کرده و جنابعالی هم ادامه این روند را مثبت ارزیابی کرده‌اید اما هنوز برخی کشورها مثل عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس در این باره اظهارنظر مثبتی نکرده‌اند بنابراین چقدر به تمدید تفاهم امیدوار هستید، اظهار داشت: این توافق بستگی به این دارد که مراعات شود اکنون برخی کشورها در کل مراعات نمی‌کنند، اوپک مراعاتش خوب بوده و غیر اوپک هم همکاری خوبی داشته گرچه به تمام تعهدش عمل نکرده البته دنبال این هستند که عمل کنند. لذا اگر همه به تعهدات‌شان عمل کنند به نفع همه خواهد بود که این کار ادامه یابد اما مراعات شرط ادامه این روند است. بنابراین نمی‌شود یک عده به تعهدات خود عمل کنند و عده‌ای دیگر به تعهدات‌شان عمل نکنند و به طور کلی سواری مفتی در این دنیا به کسی نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر این تفاهم تمدید شود تعهدات ایران چه خواهد بود، تأکید کرد: تعهد ما این بوده که تولیدمان را با آن پایه تولیدی که برای‌مان گذاشته‌اند که نزدیک 4 میلیون بشکه بوده معادل بقیه کاهش دهیم با همان درصد که در آن صورت تولیدمان به 3میلیون و 800 هزار می‌رسد، با گزارش منابع ثانویه که ما به آن عمل کرده‌ایم.

وزیر نفت درباره میزان فعلی تولید نفت گفت:‌ اکنون میزان تولید نفت از 3 میلیون 800 هزار بشکه عبور کرده است.

زنگنه در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت گاز در سال جاری افزایش می‌یابد یا خیر و شنیده شده در برخی مناطقه تعرفه های گاز افزایش یافته آیا این مطلب صحت دارد یا خیر تأکید کرد: ما به هیچ‌عنوان تعرفه گاز را به دلیل تغییر شرایط اقلیمی و آب و هوایی تغییر و افزایش نداده‌ایم، لذا به طور کلی تغییر یا افزایش قیمت گاز را دولت باید تصویب کند که ظاهراً در بودجه96 پیش‌بینی شده که در سال جاری تغییری در این زمینه نداشته باشیم در نتیجه ما باید رعایت قانون را کنیم.
 
کلمات کلیدی : نفت+اوپک+بیژن زنگنه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.