توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490238
چگونه مصرف اینترنت گوشی را کنترل کنیم ؟
بخش دانش و فناوری الف،17 تیر96
به کمک گوشی‌های هوشمند و البته دیتا سیم‌کارت حالا در هر جا و هر مکان به اینترنت پرسرعت دسترسی داریم. اگر از قطع و وصلی و نبود آنتن‌دهی در برخی نقاط کشور بگذریم اما در حال حاضر بسیاری از ما براحتی به کمک دیتای گوشی اکثر کارهایی که تا پیش از این با رایانه و اینترنت ADSL انجام می‌دادیم را می‌توانیم با سرعت بیشتری انجام دهیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹
 گاهی وقت‌‌ها آنقدر سرگرم جست‌و‌جو در اینترنت و استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف هستیم که میزان استفاده از دیتای گوشی افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند. در این شرایط هم قطعاً همیشه این سؤال مطرح می‌شود که چرا بسته‌های اینترنتی که خریداری کرده‌اید بسرعت تمام می‌شود. راه‌های زیادی برای پیدا کردن منبع اصلی که دیتای سیم‌کارت شما را مصرف می‌کند وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که مصرف دیتای سیم‌کارت را کنترل می‌کند. از جدیدترین برنامه‌ها در این زمینه Triangle است. این اپلیکیشن بتازگی توسط گوگل معرفی شده است. این برنامه یک ابزار نظارتی روی میزان مصرف دیتای گوشی شماست و به کاربرانش اجازه می‌دهد تا به مدیریت دقیق میزان مصرف دیتا خود بپردازند.

نظارت بر مصرف دیتا و محدودسازی کار اصلی است که این برنامه انجام می‌دهد. به کمک امکانات نظارتی که برنامه در اختیار کاربرانش می‌گذارد می‌توانید گزارش کاملی از میزان مصرف دیتای خود دریافت کنید برای مثال می‌توانید مشاهده کنید که در روز چند مگابایت مصرف کرده‌اید یا اپلیکیشنی که بیشترین مصرف دیتا را داشته است را پیدا کنید در نهایت نیز برنامه‌ریزی کنید که چطور میزان مصرف دیتای گوشی شما کنترل شود.

برای کنترل میزان مصرف دیتا بخش «محدود‌سازی» اپلیکیشن به کمک شما خواهد آمد. این بخش به شما از دو روش به کنترل مصرف دیتا کمک می‌کند. برای مثال می‌توانید به صورت کلی دسترسی استفاده یک اپلیکیشن از دیتای گوشی را محدود کنید. در روش دوم می‌توانید زمانی مشخصی را برای مصرف دیتای یک برنامه تعیین کنید. برای نمونه تلگرام شما هر 10 دقیقه یکبار از دیتای گوشی شما استفاده کند. این اپلیکیشن در حال حاضر تنها در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید (نسخه 5به بالا) قرار گرفته است.

منبع: روزنامه ایران

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ مصرف اینترنت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.