نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460330
جهانگیری در پاسخ به انتقادات به دولت:
عملکرد وزرای پیر دولت ما را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید/ هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند/ دولت توانست تورم را یک رقمی کند
بخش خبری الف، ۱۹ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
عده‌ای می‌گویند که کابینه دولت تدبیر و امید پیر و خسته است. خطاب به آن خواهران و برادارنمان می‌گوییم که بیایید عملکرد وزرای پیر دولت تدبیر و امید را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید تا ببینیم عملکرد کدام دولت بهتر بوده. ما در دولت تدبیر و امید توانستیم نرخ تورم را یک رقمی کنیم. درخصوص گندم به خودکفایی برسیم و با افتتاح 11 فاز در پارس جنوبی از کشور قطر در تولیدات پیشی بگیریم.

به گزارش ایلنا؛ اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس جمهور) در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با اشاره به انتخابات شورای شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در مقطعی که هم اکنون در آن حضور داریم یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهای نظام را پیش‌رو داریم که آن دو انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری است.

معاون اول رئیس جمهور در همین خصوص ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین هدایای نظام جمهوری اسلامی ایران صندوق‌های رای است که مردم می‌توانند به وسیله آن انتقادات خود را نسبت به مسائل کشور و جامعه عنوان کنند. مردم با حضور در انتخابات خون جدیدی دررگ‌های نظام جمهوری اسلامی به جریان می‌اندازند. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که انتخابات ایران همواره مورد توجه همه مردم جهان قرار می‌گیرد.

جهانگیری با اشاره به نقش بهیاران در انتخابات افزود: بهیاران حلقه اتصال مردم با نظام هستند آنها می‌توانند با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات به پرشور شدن دو انتخابات پیش‌رو کمک ویژه‌ای بکنند. در منطقه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم متاسفانه به اشخاصی آلوده شده است که هر چیزی در دنیا اتفاق می افتد می‌آیند و منطقه ما را به آتش می‌کشند. گروهک‌های تروریستی مانند داعش، القاعده و... نتیجه عملکرد غلط این افراد است. ای کاش این افراد یکبار هم که شده می‌آمدند در اتاق‌های فکر خود به این موضوع می پرداختند که چرا با توجه به این همه آتش‌افروزی باز هم چنین گروهک‌هایی در جهان وجود دارد.

وی به گرفتن تصمیم عقلانی توسط مردم در انتخابات‌های پیش‌رو گفت: ما برای حفاظت از کشور و همچنین حمایت از مردم منطقه باید تصمیم عقلانی بگیریم. همچنین باید توجه کرد که جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین نقطه در منطقه‌ای است که اکثر کشورهای آن جنگ و خونریزی وجود دارد. امنیت کشور با مدیریت رهبر انقلاب و هماهنگی دیگر مسئولان در جهان مثال‌زدنی است. جا دارد در همین جا از تلاش‌های بی‌وقفه روستائیان مرزنشین که در برپایی امنیت مرزی ایران می‌کوشند تشکر ویژه‌ای کرد.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص ادعای برخی افراد در مورد انتخاباتی بودن برخی عملکردهای دولت خاطرنشان کرد: متاسفانه گفته می‌شود که بسیاری از اقدامات چند وقت اخیر دولت برای تبلیغات انتخاباتی بوده است اما نمی‌دانم این خانم‌ها و آقایان بر چه مبنا و با استفاده از شاخصه‌هایی چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند. دولت هیچ طرح نیمه‌کاره‌ای را افتتاح نکرده است که در حال رسیدگی به امورات جاری خود است.

وی در همین رابطه به منتقدان دولت گفت: ما همانند برخی افراد که در شب انتخابات بدون برنامه‌ریزی سهام عدالت تقسیم می‌کردند عمل نمی‌کنیم. اگر در جایی طرحی وجود دارد که نیمه کاره افتتاح شده است به ما اطلاع دهند تا ما با آنها برخورد کنیم. در مورد سهام عدالت شفاف‌سازی‌هایی انجام دادیم تا مردم بتوانند به صورت واقعی سهامداران کارخانه‌ها و بورس باشند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شکل‌گیری شورای شهر و روستا در دولت اصلاحات گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در دولت آقای خاتمی شکل گرفت به وجود آمدن شورای شهر و روستا بود. علی‌رغم همه مخالفت‌هایی که با این تصمیم دولت اصلاحات می‌شد اما آقای خاتمی گفتند تصمیم‌گیری شهر و روستا باید توسط خود مردم صورت بگیرد.

جهانگیری در واکنش به انتقاد برخی افراد به پیر بودن کابینه دولت حسن روحانی بیان کرد: متاسفانه عده‌ای می‌گویند که کابینه دولت تدبیر و امید پیر و خسته است. خطاب به آن خواهران و برادارنمان می گوییم که بیایید عملکرد وزرای پیر دولت تدبیر و امید را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید تا ببینیم عملکرد کدام دولت بهتر بوده. ما در دولت تدبیر و امید توانستیم نرخ تورم را یک رقمی کنیم. در خصوص گندم به خودکفایی برسیم و با افتتاح 11 فاز در پارس جنوبی از کشور قطر در تولیدات پیشی بگیریم.

وی در مورد طرح تحول سلامت که یکی از دستاوردهای دولت یازدهم است؛ ادامه داد: در سال‌های اولیه دولت هنگامی که به عیادت بیماران در بیمارستان رفته بودم همه از هزینه‌های بالای درمان صحبت می‌کردند اما اکنون هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند.
 
کلمات کلیدی : جهانگیری+نرخ تورم+منتقدان دولت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۳۷:۴۴
پیر بودن وزرای دولت هم ،شد تقصیر جوان بودن وزرای دولت قبل!!!
چرا احمدی نژاد وزرای جوان و پر کار به خدمت گرفت تا اقای نعمت زاده این قدر پیر به نظر بیاد!!! (4239104) (alef-3)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۲۲:۳۰
جناب جهانگیری عزیز از مجموع بیست و هشت سال دولتهای پس از جنگ هشت سال دولت مال آقای هاشمی بوده وهشت سال مال آقای خاتمی و چهار سالش هم دولت فعلی که شما معاون اولش بودی..بعبارت دیگه دولت و مسولیت مدیریت اجرایی کشور فقط هشت سالش دست دولتی بوده که با شما زاویه داشته..از اون هشت سال هم چهارسالش که همه چی به آرامی و خوبی و خوشی سپری شد و هم نرخ ارز قیمتش تکان نخورد و هم تورم به ده درصد هم رسید و چهارسال از اون هشت سال بود که بخاطر اجرای هدفمندی یارانه ها(که اقتصاددانهای مخالف دولت نیز سالها بود که حاکمیت را به اجرای آن توصیه میکردند)و تحریم بیسابقه بانک مرکزی توسط شورای امنیت تورم به چهل درصد و نرخ ارز به افزایشی سه برابری رسید.حالا شما اون بیست وچهارسال رو رها کرده اید و این چهارسال را کرده اید پیراهن عثمان برای توجیه ناکارآمدیها؟مگر در دولت سازندگی تورم پنجاه درصدی نداشتیم؟مگر در دولت خاتمی نرخ ارز به یکباره تک نرخی و دوسه برابر نشد؟اینکه مدام هر انتقادی را با حواله دادن به کارنامه چهارساله دولت قبل حواله بدیم کاردرستیه؟مگر همین اقتصادانها مدام نمی گفتند با بنزین نرخ صدتومانی تا چندسال دیگه بودجه کشور همه باید صرف یارانه بنزین بشه و دولت رو در منگنه گذاشتند که نرخ حاملهای انرژی و از جمله بنزین را گرا کنه پس الان کجا هستند و چرا آنها هم پاسخگو نیستند؟چرا نمایندگان مجلسی که حکم به اجرای این قانون دادند الان جوابگو نیستند؟اگر همین الان دولت شما با فشار اقتصاددانهای بیسواد و مجلس(والبته با بی تدبیری خود دولت)نرخ بنزین و حاملهارا دو برابر کنه تورم چهل پنجاه درصد نمیشه؟البته بنده نمیخوام دولت قبلی را تبرئه کنم و اتفاقا دولت قبل باید یک روز پاسخگو باشه که چرا شعار دفاع از محرومین داد ولی طرح توصیه شده سمبل اقتصاد نئولیبرالیزم را(صندوق بین المللی پول)اجرا کرد ولی اینکه بیست سال از بیست وهشت سال دولتهای قبلی را رها کنیم و بچسبیم به چهارسال از عملکرد دولت قبلی که همه اعم از اقتصادانها و مطبوعات اقتصادی و نمایندگان مجلس غیرهمسو با دولت قبل هم در ایجادش بی تقصیر نبودند ابدا جالب نیست. (4239246) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۱:۱۰
خودتو به اون راه نزن! اگر هم متوجه مطلب نشدی دوباره بخون! وقتی به صورت کنتراتی کامنت میذارید نتیجه هم این میشه که یک سری مطالب بی سر و ته که ربطی به حرف گوینده نداره به هوا پرتاب میکنید.

حرف آقای جهانگیری این نبودد که پیر بودن تقصیر کسی است که حالا دنبال مقصر بگردید. منظورشان این است که ملاک قضاوت در مورد وزرا باید کارنامه عملکردشان باشد و نه سن و سال آنها.

به قول شما وزیران این دولت پیر هستند. بسیار خوب! وزرای دولت قبل که جوان بودند. بیایید کارنامه هر دو گروه را با هم مقایسه کنید تا ببینید پیر یا جوان بودن به خودی خود میتوانند امتیاز مثبت یا منفی باشند یا خیر. (4239259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۸:۲۷
حالا یعنی عملکرد وزرای این دولت بهتر از دولت قبل بوده؟؟ (4240743) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۵۰:۴۳
اگر هیچ بیماری به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان از درمان باز نمی ماند پس چرا بخیه کودک اصفهانی کشیده شد؟ راستی سرنوشت اون پرونده چی شد؟ (4239302) (alef-11)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۰۰:۰۴
وزارت نه جوان و نه پیر لازم داره
وزیر باید کار بلد باشه (4239324) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۰۳:۵۲
سلیمانی وزیر ارتباطات محمود و بهبهانی وزیر راه محمود و چمران و شیبانی چطور جوان هستند (4239336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۴:۴۰
سلیمانی دوره اول اومد دوره دوم خودش فهمید با سواد کار بلد ترین هم باشی سنش جواب نمیده کنار کشید (8 سال پیش کنار کشید)

بهبهانی هم همون 6 سال پیش بازنشسته شد

چمران و شیبانی هم که اصلا ربطی به دولت ندارند آی کیو

کلی گشتی هیچ چیز دستت رو نگرفت (4239401) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۰۱:۵۰
اره خداییش از نعمت زاده جوانتر هستند
در ضمن چمران چه ربطی به موضوع دارد؟ (4239454) (alef-3)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۰۹:۱۶
آقای معاون
نمیدونم خودتون رو زدین کوچه علی چپ یا اینکه واقعا وضع مردم خبر ندارین که هرجا تریبون و گوش مفت گیر میارین به بدگویی از دولت های قبل می پردازیت کو یا ادعا میکنین مملکت گل و بلبله؟
آقای معاون اول بیابیرون یه چرخی بزنن ببین وضع چطوره. از اوی قصر و کاخ چیزی مشخص نیست. (4239347) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۴۷:۳۵
اقای مشکین نقاب که دوست دارید متدین هم قلمداد شوید
عزیزجان از اصطلاح کوچه علی چپ استفاده نکنید لطفا جونکه ریشه ان اهانت به امیرالمومنین ع است ممنون (4239425) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۲:۵۱
دقیقا یادمه در دولت قبل رفته بودم بانک پیر زنی با کارت ملی در دست برای خرید سکه اومده بود
یه سکه خرید ورفت
پرسیدم چرا سکه میخری
گفت الان در بازار میفروشم سود میکنم
کار هر روزم همینه
الان از این مسخره بازی ها خبری نیست (4239759) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۸:۵۰:۴۴
این مثل است و ربطی به امیر المومنین (ع) ندارد (4243663) (alef-13)
 
رضا کاشمری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۲۶:۲۸
جناب مشکین نقاب لطفا با اسم واقعی بیا وتخریب کن (4239742) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۲۷:۵۸
شما که مدام در پایگاه ... در حال تخریب هستی
کی وقت میکنی در بازار بچرخی (4239746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۱:۲۵
جناب مشکین نقاب!!
قیمت سکه در دولت قبل یادته؟؟
قیمت پراید یادته؟
نبود دارو ها یادته؟؟
تحریم پشت تحریم یادته؟؟
........
دلال شدن همه مردم که سکه خرید و فروش میکردند یادته؟؟
انصاف هم خداوکیلی چیز خوبیست اما بعضی ها با نقاب سیاه بر روی چشم فقط وفقط تخریب میکنند تنها به این دلیل که جناحشون شکست خورده

با تشکر از سایت الف که اجازه پاسخگویی به همه طرفها را میده (4239754) (alef-13)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۹:۴۸
گناه روحانی اینه که طرفدار اعتدال و اصلاح طلبه و میان اصول گرا ها(تندروها) نیست.
از نظر این افراد
برجام و رهایی از مخمصه تحریم به نام اصلاح طلبها رقم خورده
بنابراین برجام کلا هیچه و هیچی دستاوردی نداشته ونفت هم خودش داره فروش میره !!!
بابک زنجانی هم فروش نفتش مربوط به دولت قبل نیست چون قبلا دلار میفروخته!!!
و روحانی هم باید بره
یا حداقل با رای کمتر رییس جهمور بشه تا .........

الف بخاطر انتشار نظرات جناح مخالف تشکر میکنم انصافا در بین همه سایتهای سیاسی از همه با انصافتری(چپ وراست) (4239775) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۵:۰۸
كامنت شما بسيار آموزنده است. نشان ميدهد كه دشمني غرض آلود نسبت به يك دولت تا چه حد به برداشتهاي خاص و تفسيرهاي عجيب و غريب از سخنان معاون اول رييس جمهور (يا هر كس ديگري) منجر مي شود. (4239403) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۲۵:۲۶
درود بر دولت روحانی (4239740) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۰۲:۵۴
واقعا بابت طرح خدمات درمان متشکریم (4240162) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۳۸:۴۶
نقدینگی:
84: 60 هزار میلیارد
92: 400 هزار میلیارد
96: 1500 میلیارد

حالا کی فنرش در بره خدا میدونه و بخیر کنه!!! (4239108) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۶:۰۸
آمارتون صحيح نيست:
در پايان دولت خاتمي: 70 هزار ميليارد تومان
در پايان دولت احمدي نژاد: 500 هزار ميليارد تومان
در پايان دولت روحاني: 1300 هزار ميليارد تومان (با تقريب) (4239380) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۹:۳۴
آمار احمدينژادي كه ميگن اينه، دادتش سندت كو منبع كجاست؟ (4239387) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۵:۰۳
سایت بانک مرکزی (4239673) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۹:۴۱
دوست عزیز حتی اگه آمار شما به فرض محال درست هم باشه :
400 تقسیم بر 60 = 6.6
1500 تقسیم بر 400 = 3.7

مشکل اینه که شما ریاضی هم بلد نیستین (4239489) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۵:۰۰
یزرگوار ریاضی بلد اون برای 8 ساله واین برای 4 سال (4239553) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۲۶:۰۸
حالا هی تو سر و کله هم بزنید که روحانی بهتر بود یا احمدی نژاد

من ریاضیم داغونه اما عقل دارم

این یعنی 4 سال بعد روحانی دلار باید بشه 6000 هزار تومان (4239606) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۷:۱۴
شما 500 هزار میلیارد و با 1500 میلیارد یکی می دانی؟ (4240063) (alef-3)
 
شهاب
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۳۱:۱۸
این آمار شما اگر درست باشه،نشون میده که نقدینگی در دوره 8 ساله احمدی نژاد تقریبا 8 برابر شده،و در دوره 4 ساله اقای روحانی تقریبا 4 برابر.مشکل شما دقیقا کجاست؟! دنبال فنر چی هستی؟! (4239509) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۱:۱۹
500 هزار تا 1500 میشه چهار برابر!؟ (4240362) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۳۹:۱۹
همه صنایع را تعطیل کنی، خود به خود تورم تک رقمی می شود!! تازه منفی هم خواهد شد !! (4239109) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۰۹:۱۱
یعنی الان همه ی صنایع تعطیل هستند؟ از خدا بترس برادر من! دروغ تا چه حد؟ و اگر هم جایی تعطیل شده منصفانه ببین مسبب آن چه کسانی بودند نه اینکه با بغض و کینه همه چیز را پای دولت فعلی بنویسی (4239222) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۹:۴۷
شما بعد از 4 سال هنوز با بغض و کینه به پای دولت قبل می نویسید حتی دوران خوب سال های 84 تا 88 را هم قاطی می کنید بعد میای به این بنده خدا گیر میدی؟
اول یک سوزن به خودت بزن اخوی...البته زنده باد مخالف مرده من (4240068) (alef-3)
 
هیچکاره
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۸:۴۱
صنایع؟ نکنه فکر کردی چهار سال پیش جز کشورهای صنعتی بودیم و توی این چهار ساله جهان سومی شدیم؟ کدوم صنایع برادر؟ خسته نشدی اینقدر این کامنت تکراری رو توی همه سایتها گذاشتی؟ یا اینکه میای مینویسی داریم نفت رو خام فروشی می کنیم توی این چهار ساله، نکنه توی چهار ساله های قبلی اون رو می پختیم بعد می فروختیم حالا داریم خام می فروشیم؟ همه این حرفاتون بوی ریا می ده، به دل هیچکسی هم نمی نشینه (4239276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۲۲:۴۰
چطور ممکن اسیت با تعطیلی صنایع تورم ایجاد نشود؟ پس نیاز مردم چگونه تامین می شود بدون ایجاد تورم؟ اگر می فرمایید از راه واردات، خوب ارز این واردات از کجا می آید؟ مگر نمی گویید تحریم ها برداشته نشده و پول نفت همچنان قابل انتقال به داخل نیست؟ (4239497) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۷:۳۴
واقعا علم و اقتصاد رو ترکوندی؟!!!
بزرگوار پول نفتمون رو میدیم در ازاش جنس میاریم لازم نیست پول انتقال پیدا کنه به داخل! اینجوری قیمت اجناس هم همیشه تابع تورم جهانی میشه (4239561) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۳:۱۰
دولت تورم رو با نرخ بهره بانکی بالا کنترل کرده. یعنی انتقال بحران تورم به بحران بانکی. (4239669) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۱:۲۰
این تورم تک رقمی اقایان ، حکایت ان بیمار تب داری است که الان رو به موت بوده و در حال مرگ ، تبش در حال فروکش کردن است. این کاهش تورم ، نشانه مرگ ناشی از رکود است. (4239112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۲:۱۵
ماشالله همه هم دکتر و هم اقتثاد دان شدند (4240364) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۱:۲۶
خداروشکر پیر بودند و اینهمه به کشور اسیب رساندند وای به حالی که جوان بودند
ذخایر نظام برای ما کافیست
مردم تغییر میخواهند
تغییییییرر (4239113) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۳:۲۴
آقا یکی جلوی این امار دادن شون رو بگیره و گرنه خودمو میکشم
دیگه واقعا" از کلمه تورم بیزار شدیم!!!!!!!!
خجالت نمیکشین بگین چه کار مفیدی کردن رو کاغذ و حرف آمار ندین (4239121) (alef-13)
 
اقتصادخوان دگراندیش به گوشه خزیده که حتی کامنتش هم درج نمیشود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۵:۴۷
اساسا اندیشه های اقتصادی حاکم در کشور مشکل دارد و قادر به تحلیل این نیست که خصوصی سازی و سیستم انباشت سرمایه بازار ازادی در کشوری با مختصات ایران چنین وضعیتی پدید می اورد و نگران کننده تر اینکه سالهاست درصدد مطابقت ان با شرع هم هستید که ناموفق بوده اید
بنابراین این پیر با ان جوان و این مدیر با ان مدیر در حواشی متفاوت از اب در می ایند نه اصل موضوع
اصل موضوع پیشرفت کشور است که با این متاسفانه وضعیت میسر نیست (4239128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۶:۲۸
بسم الله بیا مقایسه کنیم

فقط به وزراتون بگید شب بخوابن صبح تو مجلس خوابش نبره ها!!! (4239130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۱:۲۳
یه جوری میگه افتتاح 11 فاز پارس جنوبی کسی ندونه انگار صفر تا صدش رو اینا ساختن 90 درصدش دولت قبل ساخته شده بوده شما اون 10 درصد رو تو 4 سال کرم کردید ساختید. (4239153) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۴۵:۴۸
والا تو دولت قبل به خاطر تحریم عملا پارس جنوبی تعطیل شده بود.حالا 90درصد رو معلوم نیست از کجا اوردید .همون زمان خوب بود که نفتو نسیه میدادیم به بابک جون تا واسمون بفروشه البته اون زمان کسی نگران و دلواپس نشد. (4239535) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۱۸:۴۸
تو دوران اوج تحریم ها 120 هزار نفر تو عسلویه کار می کردند الان در بهترین حالت 50 هزار نفر!!!!(رجوع شود به مناظره وزیر نفت سابق در تلویزین)

از کجات در اوردی در اون زمان پارس جنوبی تعطیل شده؟!!!

در ضمن الان خیلی از زمان بابک جون بهتره همه چی رو دادیم رفته پولمون رو هم بلوکه می کنن بازم باید بریم دنبال بابک جون برامون پول بیاره (4239592) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۵۹:۲۲
120 هزار نفر در عسلویه کار میکردند؟ بعد نتیجه اش چی بود؟ چندتا فاز رو به بهره برداری رسوندید؟ (4239818) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۳:۰۴
جواب مخالفان و منتقدان بی انصاف و تخریب کنندگان دلواپس دولت روحانی را در انتخابات خواهیم داد . دولت روحانی ایده آل نیست ولی بهترین دولت بعد از انقلاب است. (4239159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۶:۰۴
منتظریم اساسی (4239406) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۰۰:۲۹
فقط اگر شکست خوردید نگید تقلب شده اگر قرار بود تقلب بشه 250 هزار رای تقلب میشد نه 11 میلیون (4239686) (alef-11)
 
سعید
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۳:۳۷
نظرتون در باره کلاهبرداری 15 هزار میلیاردی موسسه ثامن و کاسپین از مردم ایران چیه؟! هر دو این موسسات از بانک مرکزی مجوز داشتن و برای همین مردم اعتماد کردن.
سیف و کمیجانی و باند اونها رو برکنار کنین و پول مردم رو برگردونین تا من یکی بهتون رای بدم. (4239164) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۰۳:۰۷
صلا ربطی به کاسپین ندارد. من خانه ام نزدیک یکی از موسسات کاسپین است. اکثر افراد شاکی که هر روز با سرو صدا مزاحم همسایه ها می شوند و اصلا مراعات حال مردم را نمی کنند قبلا سپرده گذار موسساتی مثل فردوسی، آرمان، فرشتگان و غیرو بودند. لطفا اینقدر جنجال و هیاهو نکنید. هر کس باید یاد بگیرد کجا و چگونه سرمایه گذاری کند. (4240286) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۵:۱۶
رفتار وزیر راه با خبرنگار و مردم بسیار زشت بود (4239172) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۸:۳۶
ميكروفون رو داده بود به تصوير بردار
دروغ نگيم (4239365) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۷:۰۲
من جوان اگه فرصت وزیر شدن داشتم نمی تونستم برای موندن بر مسند قدرت به دروغ بگم که تورم تک رقمیه و با این دروغ بزرگ کلی به مردم ضعیف ظلم کنم. چون برای من داشتن یه زندگی خیلی معمولی کافیه. ولی آدم هر چی پیرتر می شه حریص تر می شه و حاضره برای موندن بر مسند قدرت و رسیدن به مال و ملال دنیا دروغ شاخ داری مثل تورم تک رقمی رو تحویل مردم بده. من حتی به خالی بودن خزانه ای که روحانی می گفت خالیه شک دارم. این خزانه ظاهرا برای مردم خالی و برای مدیران نجومی بگیر و بعضی اصناف خاص که وزیرهاشون با لابی گری بودجه مملکت رو می بلعن کاملا پر و بلکه لبریز از پول بود. حرکات عوام فریبانه مثل افزایش 50% حقوق مدیران که به اسم کارمندان و برای اخذ رای برخی کارمندان نا آگاه قبل از انتخابات صورت می گیره گواهی بر دروغ گویی بی حد و حصر این دولته. قسمت آخر صحبت هاشون در مورد بیمارستان ها هم که همه می دونیم چقدر صحت داره. شما که خودتون کار بلد نیستین حداقل از نظرات و پیشنهادات افرادی مثل دکتر توکلی در اداره مملکت بهره مند بشید. (4239176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۷:۲۲
به یکی گفتن چطور نرخ طلاق رو کم کنیم گفت جلوی اردواج رو بگیریم، آمار طلاق خودش پایین میاد !!
حکایت این دولته ؛ با تعطیل شد و از بین رفتن تولید نرخ تورم خود به خود کاهش پیدا میکنه نیازی هم به کار خاصی نیست (4239180) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۸:۴۷
بیکاری و فساد اقتصادی و رکود در این دولت چند برابر شده، در هسته ای هم که کلا تخته شد، پیشرفتهای فضایی و موشکی هم که بسیار کند شد، بفرمائید چکار کرده اید بجز سه هواپیمای مرجوعی و کاهش مصنوعی تورم که اگر نفر نقدینگیش در برود نود درصد مردم میروند زیر خط فقر . (4239184) (alef-13)
 
بردیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۰۲:۵۱
جناب جهنگیری عزیز شما عملکرد جناب نعمت زاده را که باعث فروپاشی تجارت خارجی کشور و حوزه بازرگانی داخلی گردید را در نظر بگیرید و خود قضاوت کنید.با سپردن تنظیم بازار به وزارت جهاد کشاورزی عملا تنظیم و کنترل بازار از دست خارج شد که به عنوان نمونه می شود به قیمت فرآورده ها و تولیدات کشاورزی همچون گوشت قرمز و لبنیات اشاره نمود که وزیر صنعت به وزیر کشاورزی سپرد و نتایج ان را دیدیم.وزیر صنعت با بی اعتقادی به بخش تجارت کشور و عدم توانایی در تنظیم تعرفه کالاهای اساسی که می بایست در فصول مختلف می بایست صادر و یا وارد گردند نابسامانی در قیمت حبوبات و برنج را رقم زدند زیرا که وزارت کشاورزی فقط در حیطه تولیدات می تواند نقش داشته باشد و نه در زمینه تنظیم مقررات صادرات و واردات.در بخش معادن جناب نعمت زاده چه گلی به سر تولیدات معدنی زدند؟وزیر کشاورزی چه دسته گلی برای کشور و کشاورزان و باغداران به ارمغان آوردند؟شاید تنها وزرای موفق وزرای خارجه،بهداشت و نفت را می شود نام برد. (4239195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۲۷:۱۱
-- نظرت چيه جليل آقا ؟ - د ر رابطه با اظهارات جناب جهانگيري عرض مي كنم -!! بفرما ! هر دو
گوشم با شماست !!
-- والله چي عرض كنم ، حتماً جناب جهانگيري درست ميگويند !! همان طور كه دولت سابق درست
ميگفت !! و همان طور كه دولت اسبق اش صحيح مي فرمود !! و همان طور دولت اسبق ترش - دولت سازندگي را عرض مي كنم - اما ميدوني قربونتم !! همه اين ها درست ميگن ، اما حال وروز بنده ، درست نيست ، وضع اقتصادي ام جفت و جور نيست !! سال به سال دريغ از پارسال ! البته نبايد از حق گذشت و نبايد بي انصافي نمود ، ... در زمان جنگ البته با اون حقوق هشت هزار تومني ،وضع مالي و اقتصادي ام خيلي بهتر بود !!... مقداري زيادي در رفاه مي بودم چي بگم قربونتم !
جناب جهانگيري حتماً درست فرمايش مي دهند !! شك نكن !! (4239252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۶:۲۸
فازهایی از پارس جنوبی راکه نصف ونیمه به بهره برداری رسوندیدبابیش از90 درصدپیشرفت فیزیکی تحویل گرفتیدآقای جهانگیری!افتتاح نصف ونیمه یکی دوفازازاون فازهابعداز4 سال افتخاری ندارد (4239272) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۴۲:۰۹
مشکل پیر بودن یا جوان بودن کابینه نیست . مشکل خروجی وزرای دولت است . این وزرا از ابتدای انقلاب بر مسند امور سوار بودند و الان وضع فلاکت بار اقتصاد به انحاء مختلف به همینها بر میگردد . از طرفی همانگونه که رکود حاکم در پوشش مهار تورم مشکل اقتصاد را حل نخواهد کرد تورم لجام گسیخته دولت گذشته هم مشکلی از اقتصاد حل نکرد باید اقتصاد در یک تعادل مستمر باشد باید به ثبات درآمدها امیدوار بود
آقای جهانگیری در مورد بهداشت و درمان هم درست نمی گویید مریض های زیادی در بیمارستان هستند که به دلیل عدم پرداخت هزینه سنگین بیمارستان ترخیص نمی شوند . بیمارستانها حتی از مرده ها هم نمگذرند و گروگان کشی میکنند . جناب جهانگیری نظارت بسیار ضعیف است و سود جویی و منفهت طلبی فردی بیداد میکند . میدانید این از کجا نشات میگیرد ؟
لطفا شعار ندهید . اوضاع خوب نیست . اصلا خوب نیست (4239281) (alef-11)
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۲:۰۲
مرد همه کاره دولت
پاسخ های بجا و بدون توهینی داده است (4239350) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۰۱:۵۶
همه هم قانع شدند! (4239688) (alef-11)
 
عبدا...
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۶:۰۹
آقای جهانگیری به هوش مردم توهین نکنید مملکت رو به رکود کشوندید اقتصاد رو فلج کردین چرخه های تولید رو منجمد کردین .انتظار داشتین تورم چند رقمی شه؟ (4239355) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۲:۱۰
شما هر چه در چنته داشتید در این 4 سال انجام دادید ....................لطفا بروید................................................. (4239374) (alef-13)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۰:۰۳
آقای جهانگیری هیچ بقالی نمی گوید ماست من ترش است .چون برون آید و چشیده شود معلوم گردد .از کابینه شما عملکردش معلوم است .باز هم می گویید ماست ما ترش نیست .این همه وعده های بر زمین مانده ،وعده صد روزه ، توهین های به شعور مردم والی مشا الله .باز هم بگویید ماست ما ترش نیست .گلایه رهبری در سخرانی هایشان ،حرف استادان دانشگاه .منابع اقنصادی و شرمنده مردان و باز نشستگان در برابر خانواده باز بگویید.و.......باز بگویید ماست ما ترش نیست .کمی جو گیری را کنار بگذارید و با مردم به مسائل نگاه کنید و گر نه آخر اردیبهشت سیه روی شود هر که در او غش باشد. (4239470) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۴۰:۳۹
شما هم دلتونا خوش کنید به این کامنتها
چون
دکتر روحانی باز هم رییس جمهوره (4239777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۷:۴۰
تورم به اصطلاح تک رقمی ای که با تعطیل کردن مملکت و اقتصاد و رکود شدید همراه بوده چه فایده ای داره!؟ (4239383) (alef-11)
 
ن ههمه از بی لیاقتی دولت قبل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۴:۴۰
خدا وکیلی تو دولت قبل که گرانی ونابسامانی اقتصادی بیداد میکرد چرا همه سکوت کرده و راه قناعت وسازگاری با فلاکت وبدبختی رو نشون مردم میدادید حالا زبانتان دراز شده ومدافع مردم شدید نکنه فکر کردید گوشای مردم تو جیبشونه وشما رو باور میکنن؟ تولید کشور رو دولت قبل تعطیل کرد. تورم و اختلاس و ... هم همه واقفند.این دولت هر کوتاهی هم که کرده باشه خیلی از دولت عوام فریب دروغگوی قبل بهتر عمل کرده. (4239671) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۸:۳۳
"اما اکنون هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند."

خدایی خود جهانگیری به این جمله ای که گفته اعتقاد داره؟؟؟

اگه رییس جمهور قبلی چنین افاضه ای میکرد که روزنامه ها اون رو برای مسخره کردن و دروغ گفتن تیتر اول کرده بودن (4239386) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۹:۳۸
دولت روحانی باید برود دیگر از حرف های تکراری این دولت خسته شده ایم (4239415) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۴۴:۲۱
"هیچ بیماری به دلیل عدم پرداخت هزینه بیمارستان از درمان بازنمی‌ماند"
از این جمله مطمئنی جناب؟ (4239420) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۵۴:۳۰
شما چرا هرچی می شه پای دولت قبلی رو پیش می کشید؟! مردم اگه از اون دولت رضایت کامل داشتند که شما اینجا نبودید. لطفا دست از آمار دادن هم بردارید که خسته مننده شده و مردم وضهشون با آمارهای شما سازگاری ندارد. برای مثال در همین سایت عنوان شده که دولت بیش از 300 قلم کالایی که ممکن است حتی یکبار نیز در زندگی آنها وارد نشود را بررسی و طبق آن نرخ تورم را اعلام می‌کند، در حالی که برای مردم کاهش هزینه‌های خوراک، مسکن، تحصیل، بهداشت و درمان، حمل و نقل و مواردی از این دست اهمیت دارد. (4239443) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۶:۰۸
دولت منطقی و اعتدال می خواهیم و تندرویهای بعضی جناح ها رو که کشور به ورشکستگی و سازمان ملل کشیدند را فراموش نمی کنیم. (4239480) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۲۲:۰۲
جناب جهانگیری دولت قبل بسیاری از زیرساختهای قانونی و بوروکراتیک کشور را نابود کرد و راهکارهایی عجیب و غریب همچون دستکاری قیمت دلار ، حذف ناگهانی برخی فوق العاده های کارمندان و عطف آن به ماسبق ، پرداخت پول پیمانکاران دولت با تاخیرهای چند ساله آن هم با اوراق مشارکت یا بدتر از آن بخشیدن منابع طبیعی و ملی و... ابداع نمود.الحق والانصاف این دولت نشان داد از آن راهکارها بدش نمی آید و متاسفانه همان کارها را ادامه داد و در نهایت همه چیز را به گردن قبلی ها انداخت.لذا از نظر بنده شما و دولت قبلی هیچ فرقی با هم ندارید. (4239495) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۲۲:۲۵
من خواهش ميكنم اگر نقدي هم به دولت وارد است بگذاريد بعهده ملت،دولت قبل و دارودسته آن خود بيشتر از همه در مضان اتهام قرار دارند و بايد به جاي مطالبه كردن پاسخگوي وضعيتي باشند كه براي مردم و مملكت پيش آورده بودند. (4239496) (alef-3)
 
اجمد فرقانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۳۵:۱۳
رشد اقتصادی داشتیم در نتیجه رشد روز افزون صادرات نفت خام
کاهش تورم داشتیم ناشی از جمع اوری نقدینگی جامعه، رکود صنایع بومی و رشد صنایع وابسته به خارج (4239512) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۹:۴۱:۴۲
درود بر روحانی و تدبیر و امید (4239893) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۲:۵۹
انقدر تدبیر دارند که به هر سوالی با آرامش جواب منطقی میدن (4240184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۰۷:۴۴
انقدر تدبیر دارند که به هر سوالی با آرامش جواب منطقی میدن (4240294) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۳:۳۳
این تدبیر را هم ندارند جواب وزیر راه و شهرسازی را ببینید (4240729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۱:۴۴
دروغ است دروغ است این یک رقمی شدن ترم در سر سفره مردم باید مشاهده شود نه در حرفهای دروغین دولتی ها (4240723) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۹:۵۸
هیچ بیمار نیازمندی از درمان باز نمی ماند!
چه حرفها چه چیزها! (4242087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۷:۳۳:۱۴
تورم یک رقمی زمانی ارزشمند است که بازار کسب و کار از رونق نیافتد. (4243514) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.