توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387422
ادامه کارشکنی‌های عربستان در مورد حج
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: کارشکنی‌های کشور عربستان در مورد حج و اعزام زائران ایرانی همچنان ادامه دارد و باید عربستان در رفتار خود تجدیدنظر کند.

سعید اوحدی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: کارشکنی‌های کشور عربستان در مورد حج و اعزام زائران ایرانی همچنان ادامه دارد و باید هر چه زودتر کشور عربستان در مورد موضع خود در رابطه با اعزام زائران ایرانی و حج تجدیدنظر کند.

وی با اشاره به اینکه کشور عربستان نتوانست امنیت زائران ایرانی و کشور عربستان را فراهم کند٬ افزود: عربستان اراده‌ای برای تضمین امنیت زائران کشورهای اسلامی ندارد و نیاز است در این زمینه تجدید نظر کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مذاکراتی با وزیر حج کشور عربستان انجام شد و در این مذاکرات مطالبات شهدای حادثه منا و مسائل حج به آن‌ها ابلاغ شد٬ گفت: متاسفانه تاکنون مسئولان کشور عربستان به وعده‌های خود درباره مطالبات شهدای منا و مسئله حج بیان نکردند.

اوحدی تصریح کرد: ایران قراردادی که در آن امنیت و عزت زائران ایرانی لحاظ نشود به هیچ وجه نمی‌پذیرد چرا که امنیت و عزت زائران ایرانی برای کشور ایران یک موضوع اساسی است که نیاز است در این زمینه دولت عربستان اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی اظهار کرد: نباید کرامت و عزت زائران توسط کشور عربستان زیرسوال برده شود و هر چه زودتر باید مجرمان حادثه سقوط جرثقیل و حادثه منا توسط کشور عربستان محکوم شود تا روابط حج و زیارت دو کشور از سر گرفته شود.
 
کلمات کلیدی : حج و زیارت ، عربستان ، حج تمتع ، اوحدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.