توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441223
مخالفت قاطع انصارالله با ایجاد مناطق امن در یمن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
در پی طرح ایده ایجاد مناطق امن در یمن از سوی رئیس جمهور جدید آمریکا در گفتگویش با پادشاه عربستان، انصارالله یمن مخالفت خود را با ایجاد مناطق امن در این کشور به بهانه حمایت از آوارگان و پناهجویان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، یکی از مسئولان وزارت خارجه یمن وابسته به انصارالله و حزب علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن گفت: هرگونه صحبت یا اشاره‌ای به ایجاد مناطق امن در یمن از سوی ائتلاف متجاوز عربستان و کشورهای حامی آن غیر قابل قبول است و در سایه نبود هماهنگی کامل با مسئولان یمنی در صنعا تعامل با این پیشنهادات ممکن نیست.

اخیرا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در گفتگوی تلفنی با ایجاد مناطق امن در سوریه و یمن توافق کردند؛ مساله‌ای که واکنش شدید سوریه را به دنبال داشت و وزارت خارجه این کشور هشدار داد ایجاد منطقه امن در سوریه بدون هماهنگی با دولت این کشور نقض حاکمیت سوریه و غیرقانونی است.
 
کلمات کلیدی : عربستان + یمن + جنایات آل سعود + انصارالله یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.