توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401920
پیام تبریک ظریف به دبیرکل جدید سازمان ملل متحد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
وزیر امور خارجه کشورمان، انتخاب آنتونیو گوترس به عنوان دبیرکل آتی سازمان ملل متحد را به وی تبریک گفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، انتخاب آنتونیو گوترس به عنوان دبیرکل آتی سازمان ملل متحد را به وی تبریک گفت.

ظریف در این پیام که توسط خوشرو سفیر کشورمان در نیویورک به دفتر وی ارسال شد، با اشاره به تجارب و سوابق گوترس در سطح ملی و بین­ المللی، وی را در بهترین جایگاه برای قرار گرفتن در راس سازمان ملل متحد دانسته است. گوترس از سال 1995 تا سال 2002 نخست وزیر پرتغال و پس از آن به مدت ده سال مسئول کمیسیون آوارگان سازمان ملل متحد بوده است.

وزیر خارجه کشورمان همچنین در پیام تبریک خود خواهان مبارزه سازمان ملل متحد با افراطی­ گری خشن و ایفای نقش موثر و کارآمد این سازمان در یافتن راه­ حل­های مسالمت آمیز و برآمده از خواست مردم در یمن و سوریه شده است. ظریف به ثمررسیدن برجام را مایه افزایش امید در منطقه برشمرده و از گوترس خواسته است تا به اجرای کامل برجام و ایفای کامل کلیه طرفها به تعهدات خود طبق این توافق کمک کرده و آن را پیگیری نماید.

گوترس از ابتدای سال 2017 جانشین بان کی مون دبیرکل فعلی سازمان ملل متحد خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : آنتونیو گوترس+دبیرکل سازمان ملل+ظریف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.