توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418526
افزایش عفونت‌های شدید تنفسی / خوددرمانی نکنید
بخش اجتماعی الف،8 آذر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش عفونت‌های شدید تنفسی طی دو هفته گذشته، در عین حال گفت: در کل، موارد ابتلا به بیماری آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا گفت: به طور طبیعی همزمان با فرارسیدن فصل سرما موارد ابتلا به بیماری‌های واگیر تنفسی افزایش می‌یابد. افزایش این موارد به آلودگی هوا ارتباطی ندارد، ولی آلودگی هوا باعث می‌شود در برخی از مبتلایان به خصوص کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، بیماری تشدید شود.

وی افزود: این افراد لازم است مراقبت‌های بیشتری از خود به عمل آورند. یعنی هم مراقب باشند بیمار نشوند و هم اگر دچار بیماری شدند مراقب باشند به انواع شدید بیماری مبتلا نشوند.

گویا تاکید کرد: افراد در صورت ابتلا به این بیماری از خود درمانی پرهیز کرده و حتما به پزشک مراجعه کنند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: طی دو هفته گذشته بویژه 10 روز گذشته موارد عفونت‌های شدید تنفسی بیشتر شده که امری کاملا قابل انتظار است اما در کل، موارد ابتلا نسبت به سال قبل کاهش نشان می‌دهد.

بنابر اعلام وب‌دا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در برخی استان‌ها مثل تهران، اصفهان و کرمان موارد عفونت های شدید تنفسی به نسبت جمعیت شان بیشتر از جاهای دیگر بوده است. در برخی استان ها همچون قم، قزوین و گلستان نیز این موارد افزایش یافته است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه نوع ویروسی آنفلوآنزا که الان غالب است، ویروس H3N2 است. این ویروس نسبت به سایر ویروس‌های آنفلوآنزای فصلی از شدت کمتری برخوردار است. ولی لازم است مردم از خود مراقبت بیشتری به عمل آورند.
کلمات کلیدی : عفونت‌های شدید تنفسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.