توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495323
ترامپ: برنامه کمک به معارضین سوری خطرناک و بیهوده بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی توئیتری ضمن رد مصالحه با روسیه برای پایان دادن به برنامه حمایت از معارضین سوری مخالف دمشق، این طرح را بیهوده و خطرناک توصیف کرد.

به گزارش مهر به نقل از فرانس پرس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از پایان برنامه حمایت از معارضین سوری مخالف دولت دمشق با این استدلال که حجیم، خطرناک و البته بیهوده است، خبر داد.

اظهارات ترامپ که در قالب پیامی در صفحه توئیتر وی منتشر شد، به فاصله چند روز پس از آن اعلام می شود که «ریموند آنتونی توماس» فرمانده نیروهای عملیات ویژه آمریکا از روند رو به خاتمه عملیات ۴ ساله کمک به معارضین سوری خبر داد و در عین حال این موضوع را که تصمیم اخیر ناشی از توافقی پنهانی با روسیه است، تکذیب کرد.

در همین راستا، ترامپ ساعاتی پیش بار دیگر با تشبیه کردن «واشنگتن پست» به آمازون (که احتمالا نماد هرج و مرج است)، در توئیتی نوشت: این رسانه به جعل حقایق درباره تصمیم من به خاتمه کمک های مالی عظیم، خطرناک و بیهوده به معارضین سوری که با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه می جنگند، پرداخته است.

ظاهرا این توئیت ترامپ در واکنش به گزارشی از واشنگتن پست با عنوان «همکاری با روسیه، محور راهبرد ترامپ در سوریه است»؛ منتشر شد.

گفتنی است حمایت آمریکا از معارضین سوری از سال گذشته به دنبال ناکامی آنها به حفظ تسلط بر مناطق تحت کنترلشان رو به کاهش نهاد.

 این در حالی است که برخی منابع رسمی از احتمال جذب شماری از معارضین سوری در گروه های مسلحی خبر می دهند که ادعا می شود با حمایت آمریکا، سرگرم مبارزه با داعش هستند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، سوریه، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.