توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485720
دعوت اسراییل از محمدبن سلمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۴
در رویدادی بی سابقه، «اسرائیل کاتس» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی از «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی خواست تا از نخست وزیر این رژیم برای سفر به ریاض دعوت کند یا «محمد بن سلمان» ولیعهد را برای یک سفر رسمی به فلسطین اشغالی بفرستد. 
 
به گزارش ایرنا، تارنمای صهیونیستی «والاه» نوشت: کاتس در همایش «هرتزلیا» گفت که نگرانی از تهدیدهای ایران زمینه ساز همکاری بین اسرائیل و «کشورهای سنی» و دولت آمریکاست. 
وزیر اطلاعات رژیم اشغالگر قدس از مقام های سعودی خواست تا کشورهای حاشیه خلیج فارس را به سمت گفت و گو با رژیم صهیونیستی سوق دهد. 
 
کاتس همچنین از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خواست تا به سمت صلح اقتصادی و عادی ساری تدریجی روابط با رژیم صهیونیستی و پایان دادن به انزوای این رژیم در بین کشورهای عربی حرکت کنند. 
وی افزود: اسرائیل همزمان با عادی سازی تدریجی روابط دریایی و زمینی و هوایی، باید پیشنهاد شراکت اطلاعاتی - امنیتی برای کنترل ایران و بازوان منطقه ای آن را با عربستان و کشورهای خلیج (فارس) مطرح کند. 

وی این طرح را «محور امنیتی منطقه ای در ازای صلح اقتصادی منطقه ای» نام نهاد. 
به گفته کاتس، مذاکره بین اسرائیل و فلسطینی ها می تواند به موازات تلاش برای عادی سازی روابط و نه به عنوان جایگزین آن دنبال شود. 
 
وی مدعی شد که فلسطینی ها قادر نیستند عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و کشورهای خلیج فارس را «وتو» کنند. 
کاتس همچنین گفت: این چنین اقدامی با کشورهای عربی اعتماد افکار عمومی در اسرائیل را به روند صلح با فلسطینی ها افزایش خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+محمد بن سلمان+ولیعهد عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.