توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259820
اولین بانک داعش در موصل افتتاح شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
گروه تروریستی داعش اولین بانک خود در شهر موصل در شمال عراق را افتتاح کرد.

به گزارش العالم به نقل از روسیا الیوم، گروه تروریستی داعش بانکی را در شهر موصل برای اعطای وام و تعویض اسکناس های کهنه افتتاح کرده است که این امر باعث بروز نگرانی درباره تلاش این گروه تروریستی برای جمع آوری مبالغ مالی با هدف تأمین هزینه های خود شده است.

گروه تروریستی داعش با سوء استفاده از نیاز مالی ساکنان شهر موصل شروع به اعطای وام بدون بهره کرده است که همین امر باعث افزایش تعداد مراجعه کنندگان شده است. افتتاح بانک داعش در شهر موصل باعث بروز نگرانی درباره ارسال سپرده ها به اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف عراق و سوریه شده است.

روسیا الیوم افزود: نگرانی درباره دستیابی داعش به مقدار زیادی از پول رایج عراق وجود دارد که یکی از دلایل این نگرانی واریز ماهانۀ ۴ میلیارد دینار ( ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار دلار ) به حساب کارمندان دولتیِ ساکن مناطق تحت تصرف داعش است .

برپایه این گزارش، توسعه مناطق تحت تصرف داعش به معنای افزایش قدرت اقتصادی این گروه تروریستی نیز است و کارشناسان معتقدند که داعش از بانک خاص خود برای تأمین هزینه هایش استفاده خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : داعش، موصل، عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.