نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 282626
موبایل، ویروس مخرب بهره وری نیروی انسانی
بخش تعاملی الف - محمد حسن صدیقی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
تکنولوژی، که در اغلب اوقات باعث ارتقای بهره وری نیروی انسانی میگردد، گاهی به دلیل ضعف مدیریت و استفاده غلت باعث انهدام بهره وری نیروی انسانی میگردد، تصور بفرمایید بکارگیری تراکتور، کمباین ، بیل مکانیکی و انواع ماشین ها چه خدمات ارزشمندی به انسانها داشته اند و در بهبود بهره وری نیروی انسانی و بهره وری سرمایه چه نقش بسزایی داشته است.

تکنولوژی توانسته است بهبود راندمان آبیاری ، افزایش عملکرد محصول ، کاهش هزینه تولید و ... را به دنبال داشته است، اما متاسفانه بهره گیری غیر اصولی و مدیریت نشده موبایل، در کشور ما مانند ویروس مخربی در جای جای ارکان اقتصادی ما نفوذ کرده و متاسفانه منجر به انهدام بهره وری نیروی انسانی و سرمایه های کشور شده است.

تصور بفرمایید جوشکاری که در حین کار بخواهد از تلفن همراه استفاده نماید، چه کیفیتی و کمیتی را در انجام کار خواهد داشت؟ رفتگری که با یک دست تلفن پاسخ میدهد و با دست دیگر خیابان را نظافت میکند؟ چقدر زمان را از دست میدهد؟ و یا راننده ای که حین رانندگی به تلفن پاسخ میدهد، چقدر از کمیت و کیفیت رانندگی اش کاسته میشود؟ در سایر فعالیت ها از جمله بانکداری، پمپ بنزین، ادارات دولتی و خصوصی، فروشگاهها و کارخانجات تولیدی، همه و همه، استفاده غلط از تلفن همراه باعث افت کیفیت و کمیت کالاها و خدمات گردیده، پدیده شبکه های اجتماعی نیز به این موضوع به شدت دامن زده به حدی که در برخی موارد منجر به درگیری فیزیکی با مشتریان معترض نیز گردیده است.

چاره ای باید اندیشید، همانطور که استفاده از تلفن همراه به هنگام رانندگی جرم محصوب میشود، استفاده از تلفن همراه در بسیاری از ادارات و مشاغل که منجر به سرگردانی مشتریان، افت کیفیت محصولات تولیدی و در نتیجه کاهش نرخ بهره وری نیروی انسانی گردیده، باید جرم تلقی شود،

آیا در سایر نقاط دنیا هم استفاده از این تکنولوژی مانند ماست یا برای این معضل تدبیری اندیشیده اند؟ قطعا در دنیای رقابتی کنونی که تمامی تولید کنندگان به دنبال کاهش هزینه های تولید و ارائه محصولات با کیفیت تری هستند، اجازه نمی دهند اوقات ارزشمند کارکنانشان صرف خوش و بش تلفنی و یا حضور در شبکه های اجتماعی تلفن همراه گردد.

مدیران و مسئولین ما نیز باید به این موضوع توجه جدی نموده و تا حد امکان استفاده صحیح از این تکنولوژی را پایش نمایند تا هرچه سریعتر مانع رشد سرطان گونه معضل استفاده نا بجا و مخرب تلفن همراه در هر زمان و هر مکان باشیم.
 
کلمات کلیدی : محمد حسن صدیقی
 
رسول
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۰۰:۱۴:۴۶
حرفتون حسابه (3038069) (alef-11)
 
صمد
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۰۸:۳۲:۵۳
استفاده از موبایل در ادارات دولتی ممنوع گردد ، برای دسترسی های ضروری تلفن ثابت هست ، هستند کسانی که از اداره بعنوان دفتر کار شخصی خود و بوسیله موبایل امورات شخصی خویش را در وقت اداری به پیش می برند ، هزینه آب و برق و سرمایش و گرمایش و چایی و خدمه شان هم با دولت . (3038543) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۰۹:۳۷:۱۶
غلت؟! (3038682) (alef-11)
 
نقی
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۶:۴۸
یکی از آسیبهای جدی و خطرناک تلفن همراه افت تحصیلی دانش اموزان است. بازیهای موجود در گوشیها به ويژه باری کلاش دانش اموزان را بد جوری معتاد کرده و از درس و مشق دور کرده است. (3039156) (alef-11)
 
سربداران
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۹:۲۷:۴۰
به موضوع بسیار مهمی اشاره کردید که خیلی از مسولین ما از آن غافل هستند.به نظر بنده نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد در کشور ما فرهنگ استفاده از وسایل به طور مطلوب انجام نمیگیرد یعنی یاد نگرفته ایم از وسایل چگونه استفاده کنیم و تا زمانیکه نیز ضربه نخوریم درس عبرتی برای ما نمیشود.!!! (3046778) (alef-11)
 
کاتب
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۰:۴۳:۱۳
اساسا تکنولوژی ابزاری ذو وجهی میباشد اختصاص به تلفن همراه ندارد هر ابزاری را اگر بصورت صحیح استفاده نکنیم مشکل ساز خواهد بود.مثلا همان مثال های فوق الذکر اگر شما از کمباین و ترکتور درست استفاده ننمایید موجب تخریب زمین شده و به مرور موجب فرسایش خاک خواهد شد.و دیگر قابلیت کشت نخواهد داشت.خوب است کار های خوب یا بد را در مقابل هم قرار ندهیم. اگر استفاده درست از یک ابزار را نمیدانیم بیام وزیم. (3046980) (alef-11)
 
رمضانی
۱۳۹۴-۰۴-۲۷ ۱۴:۱۶:۳۲
در بدو ورود کامپیوتر به علت جدید بودن همین اتفاق افتاد ولی اکنون عادی شده است.در بدو ورود پیامک نیز این اتفاق افتاد و حالا طبیعی شده است.در بدو ورود فیس بوک این اتفاق افتاد ولی اکنون طبیعی شده است. در بدو ورود ماهواره این اتفاق افتاد ولی حالا تعدیل شده است... (3051992) (alef-11)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۸:۰۲:۵۳
جانا سخن از زبان ما میگویی، موبایل قاتل بهره وری است، مخصوصا در بخش خصوصی، بخش دولتی اصلا بهره وریش کجا بود که بخواد با موبایل بازی از بین بره....!! (3070790) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.