توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437309
تظاهرات سراسری در عراق برای اصلاح قانون انتخابات
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳
صدها عراقی با برگزاری تظاهرات در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور خواهان اصلاح قانون جدید انتخابات و ادامه برنامه اصلاحات و مبارزه با تروریسم شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، تظاهرکنندگان عراقی در میدان "التحریر" بغداد خواهان تدوین قانون انتخابات عادلانه شدند و بار دیگر بر لزوم مبارزه با فساد و اجرای اصلاحات از سوی دولت تأکید کردند.

در استان "واسط" نیز ده‌ها تظاهرکننده خواهان تغییر کمیته عالی انتخابات به یک کمیته "مستقل غیر حزبی" شده و بر لزوم اصلاحات فراگیر در دولت و اکتفا نکردن به راهکارهای جزئی تأکید کردند.

تظاهرکنندگان در استان "کربلا" نیز خواهان اصلاح قانون انتخابات و دادن فرصت به گروه‌های مدنی برای رسیدن به پارلمان عراق شدند.

آن‌ها از سلطه احزاب سیاسی انتقاد و بر لزوم تحقیقات درباره پرونده‌های فساد مالی و اداری در تمامی نهادهای دولتی تأکید کردند.

در "بابل"، تظاهرکنندگان بر لزوم تغییر قانون انتخابات کنونی که از میزان مشارکت گسترده در انتخابات می‌کاهد، تأکید کردند. براساس این قانون سن نامزدها برای شرکت در انتخابات باید ۳۰ سال باشد.

تظاهرکنندگان پیروزی‌های نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش در موصل را ستودند.

انتخابات شوراهای استان‌های عراق ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : اصلاح قانون انتخابات + عراق + تظاهرات در عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.